Praha - Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí 2016

zobrazeno 1263×

Vložil(a): Malyna, 28. 2. 2016 15.59

Akce již proběhla
Region:
Praha
Začátek akce:
12. 3. 2016, 10.00
Konec akce:
3. 4. 2016, 22.00
Telefon:
+420244462193
E-mail:
info@taiko.cz
Web:
www.trhypraha.cz
Adresa:
Staroměstské náměstí
110 00 Praha
(Staroměstské náměstí)

Namalujte si vlastní vejce
 
Staroměstské náměstí se na letošní jaro oblékne do žluté a zelené barvy. Prostoru budou dominovat čerstvě vylíhnutá kuřátka v dětském designu, která se objeví ve štítech stánků. Vrchol vyhlídkového mostu rozzáří velké žluté slunce z květin. V prostoru tržiště najdete tři odpočinková místa s lavičkami. Pod rozkvetlými tři a půl metru vysokými stromy, si návštěvníci mohou odpočinout a užít jarní atmosféru.
 
Stánky olemují dekoratéři proutěnou jarní girlandou s květy, pentlemi a vajíčky. Hlavní břízu ozdobí pentle v pastelových barvách a obří barevné kraslice. Přímo pod stromem se budou pohybovat maskoti v podobě dvou zajíců a kuřete, kteří budou rozdávat bílá polystyrenová vejce. Ta si návštěvníci sami pomalují a zavěsí na menší břízy. Ty najdou v prostoru náměstí a ozdobí je pentle a slaměné klobouky. Střecha uzavřené zahrady s občerstvením ožije třemi velkými skořápkami s kuřátkem. Ozdobí ji také dvě čtyřmetrové obří pomlázky.
 
Tržiště v tradiční podobě i orientační mapa
 
Centrum velikonočního dění na Staroměstském náměstí se tradičně přesune do okolí pódia. U pomníku mistra Jana Husa najdou návštěvníci trhů dostatek stánků s občerstvením. Desetimetrová bříza zůstane ve dvoumetrové jímce na obvyklém místě a před ní umístí organizátoři jarní ZOO s živými zvířaty.
 
Změnu zaznamená Václavské náměstí, kde stavbu prodejních domků přizpůsobí organizátor stavbě výtahu do stanice metra Můstek. Půdorys je proto jiný.
 
Za pomníkem mistra Jana Husa se opět objeví orientační mapa o velikosti 4,5 x 3 metry. Pomůže s lepší orientací v prostoru a hosté podle ní lépe najdou konkrétní stánek, který hledají. Na Staroměstském náměstí umístí organizátoři 98 prodejních míst, na Václavském 59.
 
Program na pódiu i mimo něj
 
Program na pódiu Staroměstského náměstí se bude tradičně soustředit na folklórní soubory a dětské sbory i taneční vystoupení s lidovou tématikou. Chybět ale nebude také koncert folkrockové kapely, festival dechové hudby, historická hudba z období gotiky a staropražské písně i kuplety. Novinkou je ale také program mezi návštěvníky trhů přímo na ploše obou centrálních náměstí. Ve vybraných časech potěší denně hosty trhů pouliční program v podání několika interpretů. K vidění bude například Staroměstský dixiland, skupina Jazz No Problém, nebo Bohemians Bards v historických kostýmech se středověkou hudbou a další.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Praha.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů