Praha - Vánoční trhy 2017

zobrazeno 757×

Vložil(a): Malyna, 20. 11. 2017 11.18

Akce již proběhla
Region:
Praha
Začátek akce:
2. 12. 2017, 10.00
Konec akce:
6. 1. 2018, 22.00
Web:
www.praha1.cz/
Adresa:
Náměstí Republiky
Praha 1

Pražské vánoční trhy patří mezi nejvyhlášenější v Evropě. Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil letos (2017) prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světěStaroměstské a Havelské náměstí na Starém Městě, Václavské náměstí a náměstí RepublikyTylovo náměstínáměstí Míru Výstaviště Holešovice – to jsou místa, kde Praha slaví advent a Vánoce.

Pražané i návštěvníci metropole mohou opět navštívit adventní vesničku s typickými domky s červenými střechami. V nich lze zakoupit vánoční dekorace, drobné dárky i občerstvení. Hosty trhů čekají svátečně vyzdobená pražská centrální náměstí, která dýchají vánoční atmosférou. Se svařeným vínem v ruce se může každý zastavit před podiem, kde vystoupí především dětské soubory s koledami. Program si připravili také další hosté a soubory ze zahraničí. Sváteční zpěvy doprovodí program v oblíbené Staroměstské dětské dílničce. Chybět nebude tradiční Mikulášská, rozlévání rybí polévky na Štědrý den ani zábavná oslava Silvestra.

Prodejní domky budou otevřeny každý den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením mohou mít otevřeno až do půlnoci. Také letos je připraven pro návštěvníky trhů atraktivní suvenýr, který si odnese ten, kdo ochutná svařené víno. "Svařák" si totiž můžete koupit ve speciálním hrníčku, který tak obohatí sbírku nejedné domácnosti.

Také Václavské náměstí ožije tradičním trhem. Další menší trhy na náměstí Republiky, na Tylově náměstí nebo na náměstí Míru jsou vyhlášeny svou lokální atmosférou.
 

Strom i náměstí ozdobí dekorace našich prababiček

Staroměstské, ale i Václavské náměstí ozdobí tradiční barvy - zelená, bílá, zlatá a červená. Tématem výzdoby bude návrat ke kořenům českých lidových tradic. Trhy se rozmístěním prodejních domků na Staroměstském náměstí vrací k původnímu tvaru hvězdy.

Letošní novinkou je multifunkční pódium o velikosti 7x7 metru, které se skládá z hlavního pódia 7x5 metru a předscény 7x2 metru. Nabídne živá vystoupení skupin a souborů, promítání pohádek a adventních koncertů, otevřený prostor pro posezení a odpočinek i dětské kreativní dílny.
 

Program: koncerty, filmy i divadlo

Návštěvníci Staroměstského náměstí si budou vychutnávat atmosféru po celý den za tónů vánoční hudby. Samotný program na pódiu vychází z českých svátečních tradic. V podání dětských, amatérských i profesionálních souborů a muzikantů z České republiky i ze zahraničí zazní koledy, sólový i sborový zpěv a také koncerty. Malé i velké návštěvníky navíc čekají divadelní představení.

Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční trhy 2017 začnou na Staroměstském i Václavském náměstí 2. prosince a potrvají až do 6. ledna 2018.
 

Vánoční trhy v centru Prahy nabídnou letos svařák z ozdobených keramických hrnečků

Největší vánoční trhy v České republice nabídnou letos poprvé možnost vychutnat si svařené víno z keramických hrnečků. Jsou připraveny v pěti provedeních s motivy panoramatu Prahy a s osobnostmi spjatými s historií. Návštěvníci trhů na Staroměstském, Václavském náměstí i náměstí Republiky tak budou moci poprvé zvolit horký nápoj do keramického hrnečku nebo do recyklovatelného kelímku. Keramické hrnečky nebudou vratné a návštěvníkům poslouží jako hezký suvenýr.

Pět hrnečků o objemu 0,3 l má univerzální tematický motiv. Čtyři zdobí kreslené tváře panovníků Karla IV. a Rudolfa II., spisovatele Franze Kafky a tvůrce legendárního golema, rabína a učence Rabiho Löwa. Pátý hrneček nese motiv grafického panoramatu Prahy. Cena každého z hrnečků je šedesát korun. Recyklovatelné kelímky jsou připravené s motivem pražského panoramatu ve čtyřech barevných provedených. Hlavní město je v nich ztvárněno v červené, žluté, zelené či modré barvě.

Sdílejte:   | 
2

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Praha.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (11 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Kikinka30, 7. 12. 2017, 11.12

Konecne i my mame hrnecek,jupi

editak, 1. 12. 2017, 19.35

hurá hrneček, jako ve Vídni!!!

Furciferka

Furciferka, 1. 12. 2017, 19.20

Trhy jsou krasne, ale ty davy me vzdy odradi.

vaniilla, 1. 12. 2017, 18.43

Tam musí být teda davy lidí...

P.r., 1. 12. 2017, 18.47

Nekonečně

jancaan, 30. 11. 2017, 12.19

Taky chodíme každý rok, ale vždy až těsně před Vánoci, aby nás dav neušlapal. Nejhorší je to v den rozsvícení stromku..

Čertice, 20. 11. 2017, 19.31

Chodíme každý rok, ale ty davy lidí jsou snad rok od roku větší ale vánoce by bez toho nebylo úplné

Žofinka

Žofinka, 20. 11. 2017, 16.34

krásná tradiční akce a moc pěkný strom

Fuga

Fuga, 20. 11. 2017, 13.57

je to krásná tradice, ale mega lidí

annahb, 1. 12. 2017, 17.58

to tedy jo

Mygara

Mygara, 20. 11. 2017, 13.47

to už je tradice, trhy v Praze

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací