Plzeň - Stroj času - interaktivní výstava pro děti

zobrazeno 633×

Vložil(a): Jana N., 16. 9. 2015 14.36

Akce již proběhla
Region:
Plzeňský kraj
Začátek akce:
13. 8. 2015, 9.30
Konec akce:
9. 10. 2015, 17.00
Telefon:
+420 724 001 308
E-mail:
info@plzen2015.cz
Web:
www.plzen2015.cz/cs/strojcasu
Adresa:
DEPO2015
326 00 Plzeň
Česká republika (Plzeň 2015, o. p. s.)

Expozice zve malé i velké návštěvníky k objevování evropské historie, k objevování proměn každodenního života. Díky kostýmům, prostředím a aktivitám, které tam pro ně budou připraveny, budou mít návštěvníci pocit, že se opravdu ocitli v dané době.

Ulovit mamuta nebo zachránit princeznu není snadná věc. Kdo to nezkusil, ten to neví. Jít zážitkům naproti je skvělá věc, ale putovat časem v protisměru je ještě lepší! Nastupte do stroje času, který vás teleportuje do historie dávné i nedávné. Naprogramován je na cesty do pravěku, za Kelty, do antického Říma, středověku, renesance i do 19. a 20. století. Létat časem můžete libovolně, tam a zpátky a to prostřednictvím interaktivní výstavy pro děti na motivy knihy Historie Evropy české ilustrátorky Renáty Fučíkové. Ať už jste malí či velcí, odstávají vám uši a máte jedenáct prstů, pojďte s námi objevit evropskou historii. Jedničku z dějepisu od nás sice nedostanete, ale dozvíte se dost zajímavých věcí, to se můžete spolehnout!

Cílem je, aby si lidé vyzkoušeli, co bylo pro danou dobu typické a čím se zabývali. A skrze hru a zábavu pochopili souvislosti, které ovlivňují i dnešní život. Jak si návštěvníci výstavu užijí je zcela na nich. Mohou si odnést spoustu poučení a informací nebo si mohou přijít "jen" hrát na princezny, lovce mamutů či napodobit vědce v jeho laboratoři. 

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Plzeňský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

ivanka386, 24. 7. 2020, 19.49

Takovýto stroj času mi připomíná, když nás vzal manžel na den do jeho práce, když měli něco jako den otevřených dveří pro rodiny. Měli tam obří stroje (tuším že i nějaké od firmy koran-rankov.cz , ale nejsem si jistá ) a byl to opravdu zajímavý den plný zážitků

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací