Plzeň - Stroj času - interaktivní výstava pro děti

zobrazeno 369×

Vložil(a): Jana N., 16. 9. 2015 14.36

Akce již proběhla
Region:
Plzeňský kraj
Začátek akce:
13. 8. 2015, 9.30
Konec akce:
9. 10. 2015, 17.00
Telefon:
+420 724 001 308
E-mail:
info@plzen2015.cz
Web:
www.plzen2015.cz/cs/strojcasu
Adresa:
DEPO2015
326 00 Plzeň
Česká republika (Plzeň 2015, o. p. s.)

Expozice zve malé i velké návštěvníky k objevování evropské historie, k objevování proměn každodenního života. Díky kostýmům, prostředím a aktivitám, které tam pro ně budou připraveny, budou mít návštěvníci pocit, že se opravdu ocitli v dané době.

Ulovit mamuta nebo zachránit princeznu není snadná věc. Kdo to nezkusil, ten to neví. Jít zážitkům naproti je skvělá věc, ale putovat časem v protisměru je ještě lepší! Nastupte do stroje času, který vás teleportuje do historie dávné i nedávné. Naprogramován je na cesty do pravěku, za Kelty, do antického Říma, středověku, renesance i do 19. a 20. století. Létat časem můžete libovolně, tam a zpátky a to prostřednictvím interaktivní výstavy pro děti na motivy knihy Historie Evropy české ilustrátorky Renáty Fučíkové. Ať už jste malí či velcí, odstávají vám uši a máte jedenáct prstů, pojďte s námi objevit evropskou historii. Jedničku z dějepisu od nás sice nedostanete, ale dozvíte se dost zajímavých věcí, to se můžete spolehnout!

Cílem je, aby si lidé vyzkoušeli, co bylo pro danou dobu typické a čím se zabývali. A skrze hru a zábavu pochopili souvislosti, které ovlivňují i dnešní život. Jak si návštěvníci výstavu užijí je zcela na nich. Mohou si odnést spoustu poučení a informací nebo si mohou přijít "jen" hrát na princezny, lovce mamutů či napodobit vědce v jeho laboratoři. 

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Plzeňský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací