Kolínec - Štíty stříbrného lva - Hrad Velhartice

zobrazeno 1054×

Vložil(a): Spernakovna, 26. 7. 2016 11.19

Akce již proběhla
Region:
Plzeňský kraj
Začátek akce:
29. 7. 2016, 10.00
Konec akce:
31. 7. 2016, 16.00
Telefon:
420 376 583 315
Web:
www.hrad-velhartice.cz/cs/akce/8191-stity-stribrneho-lva-vylet-do-14-stoleti-aneb-boreni-mytu-na-velharticich
Adresa:
Velhartice 1
341 42 Kolínec

Středověk na hradě Velhartice - bydlení v polním ležení, rozdílná vybavení stanu (ale i ústroje a zbroje) šlechtice, jeho družiny, sloužících, polní kuchyně – vařící v dobovém vybavení z ingrediencí známých ve 14.století (ochutnávky pokrmů).

Pro tento ročník, již tradiční akce, je zvoleno téma Lucemburků na českém trůně. Oslovení protagonisté, účastníci, spolupracovníci a jejich hosté – včetně zahraničních (Německo) - jsou svými aktivitami specielně zaměření na počátek a první polovinu 14.století.

Je tedy připraveno zázemí pro maximálně autentické a historicky přesné ukázky ze života šlechty a jejich dvorů, resp. i prostého lidu, v době vlády Lucemburků, doplněné odbornými přednáškami a výstavou.

Samotná akce je celovíkendová, s výrazným akcentem na kultivování povědomí veřejnosti o zmíněné středověké době se snahou o potlačováním mýtů či výrazných nepřesností, ke kterým různými formami běžně dochází. Probíhá formou názorných ukázek života v polním ležení šlechticů a jejich družin v předhradí, ukázkami života v hradu samotném, doplněných odbornými přednáškami.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Plzeňský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Spernakovna, 31. 7. 2016, 21.32

Letos vyšlo opět krásné počasí a návštěvníků na hradě bylo hojně.Viděla jsem mezi nimi spoustu nosících maminek i kočárků, s miminky všech věkových skupin, těhulky a pobíhajících dětí snad nejvíce Věřím, že kdo akci navštívil zažil jedinečnou atmosféru 14. století alespoň na pár okamžiků, tak jako účastníci (účinkující) středověkem doslova žijící.Akce se koná jednou za dva roky.Kdo propásl bude mít zase šanci v létě 2018. Osobně vřele doporučuji, jde o jedno z mála oživení hradu, ucelené v jediném století, lidmi , kteří historií doslova žijí, jejich odění a vybavení je podle skutečných historických pramenů.Přikládám odkaz na reportáž http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/obrazem-stredovek-ozil-ve-velharticich-jak-vypadala-doba-lucemburku--1637348

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů