Beko Fresh Festival Plzeň

zobrazeno 766×

Vložil(a): anyvin, 16. 4. 2019 21.24

Akce již proběhla
Region:
Plzeňský kraj
Začátek akce:
18. 5. 2019, 10.00
Konec akce:
19. 5. 2019, 17.00
Web:
www.facebook.com/FreshFestivalPlzen/
Adresa:
Radčická 2
301 00 Plzeň
Česká republika (Areál bývalého výstaviště za OC Plaza)

Tradiční tvář festivalu, Zdeňka Pohlreicha, doplní další hvězdy kuchařského nebe – Romanové Vaněk a Paulus a také herec a autor blogu Gastromapa Lukáš Hejlík. Upgrade zažívá doprovodný program, dětská, pivní i vinařská zóna. Návštěvníci zažijí na vlastní chuťové buňky novinky a trendy v gastronomii - přípravu ryb, poke bowl, vaření na přímém ohni a mnoho dalšího.

Beko Fresh Festival se v Plzni poprvé představil v roce 2011. Od té doby se rozrostl nejen co do rozlohy a počtu míst konání, ale také v oblasti nabídky toho nejlepšího, co se z gastronomie u nás dá najít.

NOVÉ GASTRO ZÁŽITKY

Novinkou na festivalu je prezentace vybraných restaurací, které se pyšní nějakou specialitkou. „Přestože festival nabízí velmi rozmanitý doprovodný program, jsme stále gastro festivalem a stále nám jde především o špičkovou gastronomii a exkluzivní gastro zážitky, jejichž level letos posouváme o několik latěk výše,“ říká ředitel Beko Fresh festivalu Petr Jirásek.

Jednou z nových restaurací je kočovná škola vaření šéfkuchaře Marka Pavaly Fuego s vařením na otevřeném ohni, další The Bowls nabízející havajské sympatické misky naplněné rýží, syrovými rybami, zeleninou, bylinkami a ovocem, nebo Meat Vandals s trhaným vepřovým a pastrami v bulce či briošce. Představí se také Extrémní catering se šneky po toskánsku, mořským ježkem, bizoním burgerem či holoubátky, burgrárna Q Burger Bar, či Avocado Street Bistro, ve které je avokádo opravdu hlavní ingrediencí a součástí každého menu.

Nejlepší rybí speciality představí restaurace Šupina a Šupinka, prezentovat se bude i českobudějovický Restaurant Valmer, rodinný podnik Cobliha a Sri Lanka curry house. Škola vaření Fine Food Academy, kterou založil milovník dobrého jídla Honza Krob, připraví softshell krab burger, asijský open burger s mečounem, cheeseburger z nejlepšího hovězího na světě – z wagyu a další speciality.

 

PLZEŇSKÉ RESTAURACE NA FESTIVALU

Z místních vyhlášených podniků se návštěvníci mohou těšit např. na Lokál pod divadlem, Comix Urban Pub, Bistromill, Arnie´s Bistro & Coffee a další.

Pravidelně se na festivalu prezentují nejlepší kuchaři ČR a letos tomu nebude jinak. „Těší mě, že taková kuchařská celebrita, jakou je Zdeněk Pohlreich, je s námi od samého začátku. I to je pro nás známkou, že to děláme dobře,“ směje se ředitel festivalu Petr Jirásek. K Pohlreichovi se letos v Plzni připojí šéfkuchař a popularizátor gastronomie Roman Vaněk a šéfkuchař Roman Paulus. Pozvání přijal také herec, autor projektu scénického čtení Listování a blogu Gastromapa Lukáš Hejlík.

FESTIVAL PRO DĚTI

Maminky jistě ocení zázemí pro kojení, krmení, přebalení a odpočinek s nejmenšími dětmi. MonPeri Baby zóna pro kojence a batolata nabídne plenky i ubrousky zdarma. Jako zpestření je přichystaný závod batolat v lezení.

Starším dětem bude určen program na Haribo Mini Workshop stage„Děti se během workshopů stanou malými šéfkuchaři, naučí se připravit svačinku, užijí si hodně legrace, odnesou spoustu zážitků a spolu s tím i něco dobrého. Jednotlivé workshopy povedou profesionální kuchaři i kuchařské celebrity, několikrát za den děti pobaví i Kouzelník Pan Kravata,“ láká rodiny s dětmi Jirásek.  

Mnozí rodiče ocení i mobilní Dětský koutek, který jim umožní na chvilku vydechnout a nasát tu pravou atmosféru food festivalu. To vše bude pro vaše děti připraveno zdarma.

 

VINAŘI, PIVAŘI A KAFAŘI JÁSAJÍ

Rozšířené a pohodlnější velkokapacitní stany, více míst k sezení, delikatesy vhodné k danému nápoji, doprovodný program – to vše jistě ocení návštěvníci pivních a vinařských zón. Pivaři jistě ocení živou kapelu Wband, vinaři pak řízené degustace vedené špičkovými someliery např. z Vinařství Piálek a Jäger. Chybět nebude ani De Longhi Coffee zóna se Školou kávy a prezentací místních pražíren.

 

Vstupenky na www.goout.cz

 

vstupné v předprodeji 100 Kč

předprodej s bonusem: 100 Kč rychlejším vstupem na festival,

cena jednorázového vstupného na místě 150 Kč,

ZTP a děti do 140 cm vstup zdarma

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Plzeňský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (6 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

patricia077

patricia077, 15. 5. 2019, 12.10

To bude prima akce

Žofinka

Žofinka, 7. 5. 2019, 11.35

Tak to se mi opravdu navnadili chuťové buňky

Fuga

Fuga, 29. 4. 2019, 17.51

Chuťové buňky s velmi silně navnadily

LucieS

LucieS, 22. 4. 2019, 16.24

Asi opět půjdem, i když tam je vždycky strašně narváno

jitka46

jitka46, 17. 4. 2019, 22.50

To by mohla být super show.

Zdeňka S., 17. 4. 2019, 22.07

Zdeňka Pohlreicha mám ráda i oba Romány

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů