Pardubice - Olympijský park

zobrazeno 657×

Vložil(a): Malyna, 12. 8. 2016 6.50

Akce již proběhla
Region:
Pardubický kraj
Začátek akce:
6. 8. 2016, 0.00
Konec akce:
21. 8. 2016, 0.00
E-mail:
valaskova.dada@gmail.com
Web:
www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-pardubice-2016/informace
Adresa:

Pardubice

Sportovní program si s hrací kartou vyzkoušíte na vlastní kůži

Sportovní program Olympijského parku Pardubice 2016 bude velmi bohatý. Zapojila se do něj většina místních a také řada regionálních sportovních klubů. S hrací kartou, která bude k prodeji od června, budete mít jedinečnou možnost zapojit se aktivně zhruba do šesti desítek různých sportovních disciplín, a to jak těch olympijských, tak neolympijských. Na jaké aktivity se tedy můžete například těšit?

Na jaké sporty se můžete těšit?

V současné době odevzdalo přihlášky 55 sportovních klubů, to ale zdaleka není konečné číslo. Z populárních olympijských sportů se bude prezentovat například atletika, fotbal, judo, házená či basketbal a zastoupení bude mít i hokej, ačkoliv jde o typicky zimní olympijský sport.

Atraktivní bude jistě také lukostřelba, vodní sporty nebo orientační běh, který sice není na programu LOH, ale v nově zrekonstruovaných Tyršových sadech může příchozím sportuchtivým návštěvníkům přinést nezapomenutelné zážitky.

Na řece Chrudimce – mezi novou lávkou k parku Na Špici a soutokem s řekou Labe – vznikne nová kanoistická dráha na vodní slalom. Pro návštěvníky parku ale připravujeme na vodě i stále populárnější paddleboard a další atraktivní disciplíny.

O konečné podobě sportovního programu Olympijského parku Pardubice 2016 se stále jedná, stejně jako o definitivním rozmístění jednotlivých sportů v plánovaných „olympijských“ lokalitách.

Klasické i netradiční sporty

V srdci dění, tedy v parku Na Špici, si vyzkoušíte například míčové hry, prvky ze sportovní gymnastiky, judo, golf, paralympijské disciplíny či další aktivity jako lukostřelbu, nízké lanové překážky nebo ruské kuželky. Fanoušky lezení pak jistě potěší Český pohár v boulderingu, který se bude konat 7. srpna v prostoru po hale ČSTV. 

Badatelé amatéři či milovníci záhad by si neměli nechat ujít Science point - prostor věnovaný technologiím a vědám, který připravuje Univerzita Pardubice. 

Areál Letního stadionu bude patřit fotbalu, kin-ballu, softballu, americkému fotbalu, baseballu a crossmintonu a v Adrenalin parku vyroste bikrosová dráha a bude tu také stát mobilní hřiště, které nabídne hokej, florbal i hokejbal. Hned vedle si pak vyzkoušíte také Freestyle, a to na koloběžkách, inline bruslích a BMX a na beach volejbalovém kurtu se protáhnete při plážovém volejbalu. 

Milovníci bílého sportu by neměli vynechat návštěvu tenisových kurtů TK Pernštýn, badmintonisté budou mít zázemí první týden v PALÁCI Pardubice a ve druhém týdnu v hale Univerzity Pardubice.

Ačkoliv budou Tyršovy sady především relaxační zónou, i tady sport najdete - trať zde budou mít pro Vás připravenou orientační běžci.

Vodní sporty

U řek Labe a Chrudimky naleznete stanoviště, která budou patřit triatlonu, veslování, dálkovému plavání, potápění, kanoistice, jachtingu, paddleboardingu a dračím lodím. Koupaliště Cihelna nabídne školu plavání a exhibice, skoky do vody, akvabely, vodní pólo, potápění nebo podvodní rugby.

Další informace najdete zde:
http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-pardubice-2016

 

Sdílejte:   | 
1

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Pardubický kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

louskacek2, 13. 8. 2016, 11.05

Označení na mapě je úplne spatne Jinak chodíme a super pro naši 5 letou dceru.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů