Licibořice - Babiččin dvoreček Licibořice

zobrazeno 2066×

Vložil(a): medulienka, 4. 4. 2016 9.23

Akce již proběhla
Region:
Pardubický kraj
Začátek akce:
2. 4. 2016, 10.00
Konec akce:
30. 10. 2016, 17.00
Telefon:
+420 608 728 699
E-mail:
masykorka@seznam.cz
Web:
www.dvorecek-liciborice.cz
Adresa:
Licibořice 8
53823 Licibořice
Česká republika (zelený statek naproti kostelu)

Chcete svým dětem ukázat, jak se na venkově tradičně hospodaří? Pokud jste v okolí Chrudimska, určitě zavítejte na Babiččin dvoreček v Licibořicích. Líbit se zde bude rodinám s dětmi, mateřským i základním školám i dospělým. Domácí zvířata všeho druhu si lze prohlédnout, pohladit i nakrmit. 

Na Babiččině dvorečku lze strávit příjemné odpoledne plné zábavy, aktivit i klidu českého venkova. Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Uvidět daňky, muflony a divoká prasata? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?

Zveme Vás na Chrudimsko do Železných hor k návštěvě tradičního hospodářství na „Babiččině dvorečku“ a nedaleké „Dědovy obůrky“, kde se chová daňčí, mufloní a černá zvěř.

Na statku v Licibořicích u Nasavrk se dozvíte o hospodaření, budete si moci pohladit a nakrmit domácí zvířata – kozy, ovce, kravku, králíky, kočky, poníky, prasátko, krůty, husy, kachny, slepice, holuby… Můžete si zkusit čerpat vodu ze studny ruční pumpou, umlet strouhanku na starém mlýnku, posadit se do bryčky, budete hádat, k čemu sloužily staré nástroje ve stodole, a uvidíte, co vše se dá vyrobit z ovčí vlny.

Poté se podíváte do malé obůrky, kde budete zblízka pozorovat daňky a muflony s mláďaty a také naše tři divočáky. Cestou si můžete prohlédnout nové zemědělské stroje, které jsou potřebné k provozu ekofarmy, navštívíte stáje a výběhy s koňmi a hříbaty.

S sebou můžete přinést tvrdý chléb či pečivo, my jej pak zvířátkům rozdělíme. Domů si odvezete nejenom představu o tom, jak se starat o hospodářská zvířata, ale také příjemný pocit ze setkání s milými lidmi a živým českým venkovem.

Pro mateřské a základní školy je také připraveno několik výukových programů, na které se mohou přihlásit.

Více podrobností včetně otvírací doby se dozvíte na www.dvorecek-liciborice.cz.

Sdílejte:   | 
1

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Pardubický kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů