Beko Fresh Festival Pardubice

zobrazeno 309×

Vložil(a): anyvin, 16. 4. 2019 21.48

Akce již proběhla
Region:
Pardubický kraj
Začátek akce:
15. 6. 2019, 10.00
Konec akce:
16. 6. 2019, 17.00
Web:
www.facebook.com/FreshFestivalPardubice/
Adresa:
Pražská 607
Pardubice
Česká republika (Areál dostihového závodiště)

Tradiční tvář festivalu, Zdeňka Pohlreicha, doplní další hvězdy kuchařského nebe – Roman Vaněk a Radek David, moderátor herec a kuchař Ivan Vodochodský a také herec a autor blogu Gastromapa Lukáš Hejlík. Upgrade zažívá doprovodný program, dětská, pivní i vinařská zóna. Návštěvníci zažijí na vlastní chuťové buňky novinky a trendy v gastronomii - přípravu ryb, poke bowl, vaření na přímém ohni a mnoho dalšího.

Beko Fresh Festival se v Pardubicích poprvé představil v roce 2013. Od té doby se rozrostl nejen co do rozlohy a počtu míst konání, ale také v oblasti nabídky toho nejlepšího, co se z gastronomie u nás dá najít.

NOVÉ GASTRO ZÁŽITKY

Novinkou na festivalu je prezentace vybraných restaurací, které se pyšní nějakou specialitkou. „Přestože festival nabízí velmi rozmanitý doprovodný program, jsme stále gastro festivalem a stále nám jde především o špičkovou gastronomii a exkluzivní gastro zážitky, jejichž level letos posouváme o několik latěk výše,“ říká ředitel Beko Fresh festivalu Petr Jirásek.

Jednou z nových restaurací je kočovná škola vaření šéfkuchaře Marka Pavaly Fuego s vařením na otevřeném ohni, další The Bowls nabízející havajské sympatické misky naplněné rýží, syrovými rybami, zeleninou, bylinkami a ovocem, nebo Meat Vandals s trhaným vepřovým a pastrami v bulce či briošce. Představí se také Extrémní catering se šneky po toskánsku, mořským ježkem, bizoním burgerem či holoubátky, burgrárna Q Burger Bar, či Avocado Street Bistro, ve které je avokádo opravdu hlavní ingrediencí a součástí každého menu.

Nejlepší rybí speciality představí restaurace Šupina a Šupinka, prezentovat se bude i českobudějovický Restaurant Valmer, rodinný podnik Cobliha a Sri Lanka curry house. Škola vaření Fine Food Academy, kterou založil milovník dobrého jídla Honza Krob, připraví softshell krab burger, asijský open burger s mečounem, cheeseburger z nejlepšího hovězího na světě – z wagyu a další speciality.


 

MÍSTNÍ RESTAURACE NA FESTIVALU

Z místních vyhlášených podniků se návštěvníci mohou těšit např. na Dašické sklepy, chrudimskou Restauraci Na Bídě či královéhradeckou Restauraci Pivovarské domy.   

Pravidelně se na festivalu prezentují nejlepší kuchaři ČR a letos tomu nebude jinak. „Těší mě, že taková kuchařská celebrita, jakou je Zdeněk Pohlreich, je s námi od samého začátku. I to je pro nás známkou, že to děláme dobře,“ směje se ředitel festivalu Petr Jirásek. K Pohlreichovi se letos v Pardubicích připojí šéfkuchař a popularizátor gastronomie Roman Vaněk a šéfkuchař Radek David. Již stálicí programu je oblíbený kuchař, herec a moderátor Ivan Vodochodský. Pozvání přijal také herec, autor projektu scénického čtení Listování a blogu Gastromapa Lukáš Hejlík.

 

FESTIVAL PRO DĚTI

Maminky jistě ocení zázemí pro kojení, krmení, přebalení a odpočinek s nejmenšími dětmi. MonPeri Baby zóna pro kojence a batolata nabídne plenky i ubrousky zdarma. Jako zpestření je přichystaný závod batolat v lezení.

Starším dětem bude určen program na Haribo Mini Workshop stage. „Děti se během workshopů stanou malými šéfkuchaři, naučí se připravit svačinku, užijí si hodně legrace, odnesou spoustu zážitků a spolu s tím i něco dobrého. Jednotlivé workshopy povedou profesionální kuchaři i kuchařské celebrity, několikrát za den děti pobaví i Kouzelník Pan Kravata,“ láká rodiny s dětmi Jirásek.  

Mnozí rodiče ocení i mobilní Dětský koutek, který jim umožní na chvilku vydechnout a nasát tu pravou atmosféru food festivalu. To vše bude pro vaše děti připraveno zdarma.

 

VINAŘI, PIVAŘI A KAFAŘI JÁSAJÍ

Rozšířené a pohodlnější velkokapacitní stany, více míst k sezení, delikatesy vhodné k danému nápoji, doprovodný program – to vše jistě ocení návštěvníci pivních a vinařských zón. Pivaři jistě ocení živou kapelu Wband, vinaři pak řízené degustace vedené špičkovými someliery např. z Vinařství Piálek a Jäger. Chybět nebude ani De Longhi Coffee zóna se Školou kávy a prezentací místních pražíren.

Vstupenky v prodeji na www.goout.cz

vstupné v předprodeji 100 Kč

předprodej s bonusem: 100 Kč rychlejším vstupem na festival,

cena jednorázového vstupného na místě 150 Kč,

ZTP a děti do 140 cm vstup zdarma

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Pardubický kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (5 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

LucieS

LucieS, 8. 5. 2019, 18.19

Zaujaly by mě tam asi jídla z avokáda, jinam samé maso...

Žofinka

Žofinka, 7. 5. 2019, 13.07

Restaurace Šupina a šupinka znám a vaří tam naprosto úžasné

Fuga

Fuga, 29. 4. 2019, 18.11

Pro mě by bylo zážitek kdyby někdo uvařil za mě

Zdeňka S., 17. 4. 2019, 22.13

Koukám že v každém městě je to jiný ročník, tak třeba příště bude i někde u nás

patricia077

patricia077, 17. 4. 2019, 8.31

Tak to jsem zatím nezaregistrovala

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací