Ostrava - Nekonvenční vánoční jarmark 2015

zobrazeno 1540×

Vložil(a): Anik, 20. 11. 2015 13.04

Akce již proběhla
Region:
Moravskoslezský kraj
Začátek akce:
19. 12. 2015, 10.00
Konec akce:
19. 12. 2015, 18.00
Web:
cooltourova.cz/program/nekonvencni-vanocni-jarmark-2015/
Adresa:
Černá louka 3188
70200 Ostrava
Česká republika

Rok se s rokem pomalu schází a nám se blíží v pořadí již pátý Nekonvenční vánoční jarmark v Cooltouru!

Desítky rukodělných tvůrců z Moravy, Čech a Slovenska opět zaplní ostravské „cooltourní“ centrum poslední víkend před Vánoci – tentokráte ve „zlatou sobotu“, aby nám nabídli jedinečné a originální řešení našich vánočních nadílek pěkně v teple, pod jednou střechou a na poslední chvíli;)

Jaký bude letos kromě nákupů program?

Kromě již tradičních představení pro děti a tvůrčích dílen pro malé i velké chystáme letos dvě novinky v programu. Jednou je MALÝ JARMARK nebo-li vánoční trh s dětskou rukodělnou tvorbou. Máte-li ve svém okolí šikovné tvůrčí dítko, které má natvořeno či rádo natvoří do zásoby, přihlaste jej vyplněním přihlášky zde: http://goo.gl/forms/yTZnMGsqQn. Letos se může zúčastnit Jarmarku stejně jako dospěláci!

Druhou letošní novinkou je sousedská VÝMĚNA VÁNOČNÍHO CUKROVÍ. Máte už vanilkových rohlíčků plné zuby, ale nestíháte v tom předvánočním shonu ještě napéct 10 druhů cukroví? Přineste, čeho máte dostatek a směňte je se sousedy za jiné druhy cukroví, které umí nejlépe zase oni. Společně ty Vánoce zvládneme na pohodu :)

Kdy a co konkrétně?

PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI v Coolně

11:00 David Velčovský Strašfuňákova vánočka - Strašfuňák je skřítek s velmi bujnou fantazií. Zatím co ve svém starém kufru spí, v jeho snech se rodí neuvěřitelné příběhy, které pak sám rád vypráví. Budete se divit, co vše se mu zdálo o Vánocích…

14:00 Hana Dvořáčková, Kateřina Řeřichová O kouzelné vánočce s myškou Klárkou a veverkou Terkou – pohádka o kouzlu Vánoc, tradicích a vzájemné pomoci

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI I DOSPĚLÉ (zdarma)

11:00 – 13:00 Coolnička: Hravá móda Výroba přáníček k dárečkům

12:00 – 14:00 Coolna: Regina Michnová (dubinek3) Ručně šité vánoční ozdoby z filcu

13:00 – 15:00 Coolnička: Atelier-koira-kissa Tisk vánočních ozdob

15:00 – 17:00 Coolnička: U Zajdánka Vánoce u Zajdánka – malování textilních ozdob

15:00 – 17:00 Coolna: Tereza Mičková Vánoční sněhuláčci z víček

SEZNAM LETOŠNÍCH PRODEJCŮ

Abraka Gabra, alma-ata, Apolenarenja a Astronaut, ArtGi, Atelier-koira-kissa, bbianca, Bez mámy, BiBi, Binarová Hana, City Folklore, Clockwork Imagination, DARECEKNAMIRU, David Šuška handcrafted, Design by Hifi, Doplněk pro život, dubinek3, Dvorský Lukáš, evushaa, expaniuma, FibreArt, FiFiFashion, Fisk a Keramika Strom, Galerie Glara, Grossová Klára, Handsome Pickles, Hoopoeleather, Hravá móda, Chriss Pola, Jaroňová, Martina, jezuskote, Kabelkový Slon, Končiny, lenawork, Leny-ka, Lilek’s purses, LIUC, lorijana, Lucajda, LUCKYskirt, Mačkaná keramika, Magnolia Handmade, Manuli & Múza, marionetka, Mayaka, mh, Miha ilustration, Minočka + Lucky Art, MUXU, Mydlárna v Hnízdě, NÁUŠŇÁTKA, Ňů fešn šopa, Opavská Veronika, Oringle, OWI-KREATIV, Paní, PANMON, Papiliones, PARADA, Pohořelská Michaela, POMPOMpapir, Pompons, Porce a Já.a.tečka, Prata, Prostě Bambulka, Queen Ela, RaViJoLa, Sidonie Design, Siudová Martina, Sralouni, Studio PES, Studio Renchinchay, Sůvy z nudlí, Tea, U Štěstí dam, U Zajdánka, Udělej si placku, Vagabondlady, Vladstraschna, ZPÁTKY K BYLINÁM, Zuzka textil, TimeWood.

A co více na letošním Jarmarku? Příjemné a usměvavé tváře prodávajících autorů, setkání s přáteli, výborné jídlo a farmářské dárečky a mňamky, voňavý vánoční punč na vnitřním i venkovním baru a velká stavba sněhuláků (pokud letos Martin na bílém koni nezbloudí).

Prostě jaký si ten Jarmark společně uděláme, takový ho budeme mít. A zatím nám to tedy šlo! ;)

Sledujte také WEB událost zde: http://cooltourova.cz/program/nekonvencni-vanocni-jarmark-2015//

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Moravskoslezský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů