Opava - Den dětí

zobrazeno 234×

Vložil(a): Anna K., 26. 5. 2017 10.28

Akce již proběhla
Region:
Moravskoslezský kraj
Začátek akce:
3. 6. 2017, 13.00
Konec akce:
4. 6. 2017, 17.00
Telefon:
+420 553 756 143
E-mail:
informacni.centrum@opava-city.cz
Web:
www.opava-city.cz/cs/dendeti
Adresa:

746 26 Opava
(Městské sady)

Hlavní část proběhne v sobotu 3. června, v neděli 4. června pak na malé i velké zájemce čeká den plný poznání i oblíbená odpolední pohádka. V sobotu odpoledne od 13 do 18 hodin v Městských sadech si děti mohou zaskákat na nafukovacích atrakcích či projet na kolotoči, vyzkoušet si různé druhy sportů jako např. aikido, taekwon-do, judo, šerm, lukostřelbu, střelbu, hokejbal nebo jízdu na kolečkových bruslích. A pak si odpočinout u zábavných a kreativních soutěží nebo se nechat vyfotit v divadelním kostýmu ve fotokoutku. K nahlédnutí bude také armádní, policejní a hasičská technika. Děti si budou moci ověřit své znalosti ze zdravovědy.

Nově bude připraveno stanoviště – hrací louka pro děti do 3 let. Společně s otevřením stanovišť začne také v zadní části sadů již 5. ročník folklórního festivalu dětských souborů nazvaný Děcka, poče se hrač a představí se na něm Mała Strzecha z Ratiboře, Tatry z Ratułówa, Ďumbier z Liptovského Mikuláše, Klobučánek z Valašských Klobouk, Burianky z Bolatic, Malá Bejatka ze Štítiny, Úsměv z Opavy, Cimbálová muzika ZUŠ V. Kálika a SVČ Opava a Cimbálová muzika ZUŠ Háj ve Slezsku.

V neděli 4. června od 10 do 16 hodin se děti mohou v kostele sv. Václava stát součástí příběhu, kterých je plný, stačí je jen najít. Pro rodiče a děti budou v kostele sv. Václava vedle Domu umění připraveny úkoly inspirované životem svatých, které lze najít na freskách kostela.

Expozice Cesta města v Obecním domě bude pro změnu plná hudby, stačí se jen zaposlouchat… Úkoly zde budou souviset s aktuální výstavou o opavském hudebním skladateli. V historické výstavní budově Slezského zemského muzea se malí návštěvníci, v doprovodu svých rodičů, hravou formou zaměří na zkoumání uměleckých děl pomocí fyzikálních a optických pokusů. Během dne si mohou vytvořit i své vlastní umělecké dílo. A to vše od 13 do 17 hodin. Děti do 15 let mají na tuto akci vstup zdarma. Slezské divadlo nabídne v 15 hodin pohádku Jana Karafiáta ze života svatojánků Broučci. V prodeji je již vstupné za zvýhodněnou cenu 20 Kč pro děti i jejich doprovod. Délka představení je 90 minut (s 1 přestávkou). V případě deštivého počasí se venkovní soutěže a aktivity přesouvají na 10. června opět do Městských sadů v čase od 13 do 18 hodin. Program v muzeu, Domě umění, Obecním domě a divadle proběhne za každého počasí 4. června. Všechny aktivity a atrakce jsou pro děti i jejich doprovod v obou uvedených termínech zdarma (s výjimkou slezského divadla a Slezského zemského muzea).

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Moravskoslezský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací