Den pro slony v Zoo Ostrava

zobrazeno 302×

Vložil(a): patricia077, 4. 8. 2021 20.11

Akce již proběhla
Region:
Moravskoslezský kraj
Začátek akce:
7. 8. 2021, 9.00
Konec akce:
7. 8. 2021, 18.00
Web:
www.facebook.com/events/167679208766602
Adresa:
Michálkovická 197
Ostrava
ČR (ZOO)

 

Sobota 7. srpna bude v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava patřit slonům. Pokud s sebou tento den vezmete nějaký vysloužilý elektrospotřebič, pomůžete chránit slony ve volné přírodě a zároveň získáte vstupenku do zoo pro děti zdarma.

Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne slonů a Zoo Ostrava ji připravila společně s kolektivním systémem ELEKTROWIN a Moravskoslezským krajem. Jejím cílem je upozornit návštěvníky na nepříznivou situaci největších suchozemských savců ve volné přírodě, a ukázat možnosti, jak může těmto majestátním zvířatům pomoci každý z nás. Do záchrany slonů se mohou lidé zapojit velmi jednoduše právě sběrem vysloužilých elektrospotřebičů, mobilů a dalších elektrozařízení. Recyklací těchto výrobků šetříme přirozené prostředí v Africe, kde žijí nejen sloni, ale i gorily a další vzácní živočichové. V těchto oblastech se totiž těží vzácné kovy pro výrobu elektronických zařízení, čímž dochází k rozsáhlé devastaci původních biotopů.

Odevzdáním vysloužilých elektrospotřebičů na správné místo (tj. do sběrných dvorů, speciálních kontejnerů na elektrozařízení nebo třeba právě v zoo) lze snížit poptávku po další těžbě, protože řadu materiálu je možné znovu využít. Akce Elektrowinu se v Zoo Ostrava koná pravidelně již od roku 2010, za dobu trvání návštěvníci donesli bezmála 4 000 vysloužilých spotřebičů.

A na co se mohou návštěvníci v sobotu v Zoo Ostrava těšit? Před zoologickou zahradou bude od 9. hodiny probíhat sběr starých a nefunkčních elektrospotřebičů. Za ně získají děti volný vstup do zoo (volná vstupenka bude platná pouze v den akce). Přinášet lze vysloužilý fén, holicí strojek, varnou konvici, ale třeba také vysavač, mikrovlnnou troubu, pračku či ledničku... Po celý den budou v areálu zoo probíhat aktivity, které pro malé i velké návštěvníky připravil Elektrowin. Budou nejen zábavné, ale také poučné a týkat se budou samozřejmě správného nakládání s odpady, recyklace a dalšího využití odpadu.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Moravskoslezský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů