Brniště - Svatomartinský jarmark a Krůtí hody 2017

zobrazeno 987×

Vložil(a): Kateřina Kopreta Filingerová, 1. 11. 2017 13.22

Akce již proběhla
Region:
Liberecký kraj
Začátek akce:
11. 11. 2017, 10.00
Konec akce:
11. 11. 2017, 17.00
Telefon:
+420 733 571 057
E-mail:
katkaf@podralsko.cz
Web:
svatomartinsky-jarmark-brniste.webnode.cz/
Adresa:
Jáchymov 1
47129 Brniště
Česká republika (Areál lesního Zátiší v Brništi)

Podralský nadační fond ZOD, Prominent CZ s.r.o., ZOD Brniště a.s. a obec Brniště srdečně zvou na třetí ročník Svatomartinského jarmarku spojeného s Krůtími hody.

Brány jarmarku se otevřou v 10:00 v areálu Zátiší v Brništi a těšit se můžete na pestrou nabídku výrobků k jídlu i potěše. Pro malé i velké labužníky bude připraveno několik stánků s krůtími specialitami z grilu i kotlíku, pro vinaře bude zase k dispozici bohatá ochutnávka vín. Během dne se nám při svém šermířském vystoupení představí ústecká Skupina historického šermu Lepus z Libochovic. Pro dětské návštěvníky bude připraveno veselé představení, a to jak loutkové od Sváťova dividla, tak i hrané v podání divadelního uskupení Divadlo Krabice Teplice, které jistě potěší i dospělé. Celý den završí svatý Martin, který za námi přijede na svém bílém koni a v čele průvodu nás povede přes zahradu Ekocentra Brniště směrem ke kostelu sv. Mikuláše a zpět do areálu i s lampiony.

Na programu jsou jako vždy také různé tvořivé aktivity. Děti tak mohou navštívit tvůrčí dílničky PNF ZOD, ze kterých si odnesou nejeden krásný výrobek, který jim bude připomínat svátek svatého Martina. Letos budeme společně vyrábět svatomartinské koně, lampiony, erby a jiné. Během tvoření se nemusíte bát zimy – náš stan s dílničkami bude po celý den vytápěn.

Těšit se můžete na svatomartinskou krůtu, kterou si u nás budete moci dát se zelím a knedlíkem ke svátečnímu obědu. Protože byl v loňském roce veliký zájem o pokrmy z krůtího masa, rozhodli jsme se také letos nenechat nic náhodě a milovníci dobrého jídla si tak přijdou na své v našich stáncích s krůtími dobrotami. Těšit se můžete na lahůdky na grilu, mezi které již neodmyslitelně patří krůtí burgery , krůtí plátek, klobásy a párečky. Ochutnat budete moci i podzimní speciality na zahřátí jako krůtí vývar či dýňové kyselo. Další možností pro mlsné jazýčky bude krůtí guláš a krůtí ovar. Také jídelní stany budou po celý den vytápěné.

Během Krůtích hodů bude probíhat také soutěž o nejlepší krůtí řízečky, ve které se utká několik místních kuchařů a kuchařek. Návštěvníci se koupí náramků budou moci stát porotci této soutěže a po ochutnání vzorků od každého soutěžícího rozhodnout o tom nejlepším soustu. Počet náramků bude omezen, proto neváhejte a přijďte objevit ten nejlepší brnišťský řízeček!

Novinkou letošního roku je řeznická show. Řezníci z firmy Prominent CZ s.r.o. nám předvedou, jak se porcuje krůta, prozradí nám některá tajemství z výroby uzenin. Proběhne „mistrovství republiky v porcování krůty“, kde se utkají řezníci z širokého okolí. Nejlepší čas vyhrává. Celé počínání bude doplněné odborným komentářem.

Program i sortiment jarmarku bude bohatý, proto přijďte do Brniště strávit den plný tradic, dobrého jídla a milých setkání a připomenout si tak jeden z klasických svátečních dnů našich předků.

Po celém areálu budou připravené otevřené ohně na zahřátí a probíhající aktivity budou živě přenášeny na velkoplošnou obrazovku.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Liberecký kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (4 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zdeňka S., 2. 11. 2017, 22.19

Jo ty krůtí speciality zní opravdu skvěle

Žofinka

Žofinka, 2. 11. 2017, 13.12

krůtí hody, to je hodně netradiční

Mygara

Mygara, 2. 11. 2017, 6.02

vytápěný stan si nechám líbit

Fuga

Fuga, 2. 11. 2017, 5.19

u nás mělo být něco podobného a zrušili to .-(

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů