Regionální Den železnice v trutnovském depu

zobrazeno 168×

Vložil(a): patricia077, 5. 9. 2018 9.20

Akce již proběhla
Region:
Královéhradecký kraj
Začátek akce:
9. 9. 2018, 8.30
Konec akce:
9. 9. 2018, 16.30
Web:
www.ld-trutnov.cz/wp-content/uploads/2018/08/plakat_RDZ_Trutnov_2018_A2_420x594_v04_tisk.pdf
Adresa:
Říční ulice 93
Trutnov
ČR (železniční depo)

Ve výše uvedeném termínu se v železničním depu v Trutnově uskuteční regionální Den železnice konaný v rámci Dnů evropského dědictví. Těšit se můžete, tak jako každý rok, na zajímavý program a pokud to počasí organizátorům umožní, bude z Hradce Králové do Trutnova a zpět vypraven vlak vedených parní lokomotivou. Zájemci z Trutnovska o svezení parním vlakem, budou moc využít dva páry vlaků vedených z Trutnova do Adršpachu a zpět. V případě, že by parní vlak kvůli suchu a nebezpečí požárů vyjet nemohl, bude parní lokomotiva součástí vystavených vozidel v depu.

Doufejme, že se letos podaří přepravit do Trutnova lokomotivu, která zde ještě nebyla a která se vlastní silou do našeho města podívat nemůže a to rychlíkovou elektrickou lokomotivu řady 150.2.

V depu budou zpřístupněny interiéry vystavených kolejových vozidel, včetně stanovišť strojvedoucích. Pro nejmladší návštěvníky se plánují jízdy po depu malou lokomotivou a možnost vidět spodek vozidla z prohlídkové jámy. Železniční modeláři budou mít v provozu modelové kolejiště a vystaví modely lokomotiv a vozů. Zajištěno bude různorodé občerstvení, hudební produkce, prodej předmětů s železniční tématikou, promítání filmů o železničních vozidlech, zahradní železnice, herna dětí v upraveném vagónu, kreslení na obličeje a spousta dalších doprovodných akcí. 

Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků plánují organizátoři i letos dvě ukázky práce záchranářů při nehodě na železničním přejezdu. Na konkrétní časy konání obou ukázek se informujte u pořadatelů. Akci pořádají ČD, a.s. ve spolupráci s RESCUE CAMP, z.s., Pražská 835, Náchod, 547 01.

 

Na této akci se také podílí firma Puš s.r.o., která vystaví dvě motorové lokomotivy a svým historickým motorovým vozem bude zajišťovat dopravu návštěvníků mezi stanicí a depem. Kolem 15 hodiny také vypraví zvláštní motorový vlak z Trutnova do Žacléře a zpět.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Královéhradecký kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (5 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zdeňka S., 13. 9. 2018, 22.11

Holky na to vůbec nejsou, možná až povyroste ten nejmladší tak někam zajdem

Žofinka

Žofinka, 8. 9. 2018, 23.56

mně se líbí tolik akcí, že bych se musela asi rozkrájet, abych je všechny stihla, je to nějaké náročné

Mygara

Mygara, 8. 9. 2018, 6.40

to vypadá na další moc povedenou akci, skvělé

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací