Lužany u Jičína - Superior Bike Adventure

sledováno 1× zobrazeno 469×

Vložil(a): Laraho, 10. 6. 2016 13.56

Akce již proběhla
Region:
Královéhradecký kraj
Začátek akce:
16. 7. 2016, 9.00
Konec akce:
17. 7. 2016, 16.00
Telefon:
+420 602 889 515
E-mail:
info@bike-adventure.cz
Web:
bike-adventure.cz/
Adresa:
Lužany u Jičína

Bike Adventure je netradičním cyklomaratonem, kde nejste svázáni předepsanou délkou tratě, ale prostě jedete, na co máte. Je to výlet na kole podle turistické mapy. Napínavý kombinační rébus, při kterém řešíte, jak během časového limitu získat co nejvíce bodů, a vybranou taktiku pak několikrát měníte, podle toho, jak vám docházejí síly. A to vše ve dvojicích, což veškeré radosti a strasti, které zažijete, ještě násobí.

Bike Adventure (nebo jen zkráceně BA) je bodovací cyklistický závod dvojic, kde si účastníci volí trasu sami podle turistické mapy tak, aby během určeného časového limitu zvládli posbírat co nejvíce bodů z jednotlivých kontrolních stanovišť rozmístěných v prostoru závodu. Jedná se o závod dvouetapový, první den se jede 6 hodin, druhá etapa pak trvá 4 hodiny. Kolik každý závodník najede kilometrů, je tak dáno jeho fyzickou kondicí, ale i strategií, kterou zvolí při práci s mapou a vymýšlení optimální kombinace kontrol. Spokojení jsou bikeři, kteří zvládnou najet během 6 hodin i přes 100 km, stejně jako cyklisté, kteří ve stejné době ujedou třeba jen 20 km, ale cestou si dají v hospodě na osvěžení jedno pivo. A jelikož se jedná o závod dvojic (mužských, ženských či smíšených), které se během závodu nesmí rozdělit, veškeré zážitky jejich prožívání v páru ještě násobí.

 

Rodiny s dětmi vítány

Pro rodiny s dětmi je připravená speciální kategorie BA Family, v rámci které mohou startovat dvou až čtyřčlenné týmy – jednomu ze závodníků v nich jedoucím vždy musí být přes 18 a jednomu pod 15. Ten ale musí závod absolvovat na vlastním kole. Každý tým soutěžící v kategorii BA Family se navíc může těšit na překvapení v podobě dárku od jejího sponzora - spolecenske-hry.cz. Trasu si navíc může v průběhu závodu libovolně měnit a upravovat podle toho, jak na tom jsou jeho jednotliví členové zrovna se silami. Cestou můžou navštívit zajímavá místa, zastavit se na oběd, svačinu, nebo se třeba osvěžit v potoce či řece – vše je jen v režii jednotlivých týmů. Jediné, co by měly všechny týmy dodržet, je maximální časový limit, během kterého se musí stihnout vrátit zpět do cíle. Ten je první den šest hodin, druhý den hodiny čtyři. Dopředu je jisté jedno – o zážitky není v průběhu závodu nouze!

A pro rodiče, kteří by se závodu chtěli zúčastnit i přesto, že jejich děti jsou zatím příliš malé, pořadatelé po oba závodní dny připravili školku, kde jim jejich ratolesti pohlídají.

Více informací o závodu najdete na webu www.bike-adventure.cz a na Facebooku.

Sdílejte:   | 
1

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Královéhradecký kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (2 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jitka46

jitka46, 30. 6. 2016, 22.52

na kolo bych sedla hned, i když v tom horku...

Kadlecova-Alena, 15. 6. 2016, 2.58

Na kolech jezdime radi, ovsem tenhle zavod by pro nas byl asi moc narocny

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací