Lázně Bělohrad - Strašidelná bažantice 2017

zobrazeno 916×

Vložil(a): patricia077, 20. 6. 2017 10.06

Akce již proběhla
Region:
Královéhradecký kraj
Začátek akce:
24. 6. 2017, 16.00
Konec akce:
24. 6. 2017, 19.00
E-mail:
mks@lazne-belohrad.cz
Web:
www.lazne-belohrad.cz/kultura/programy-kulturnich-akci/strasidelna-bazantnice-2017
Adresa:

50781 Lázně Bělohrad
ČR (Bažantice v Lázních Bělohrad)

Strašidelná Bažantnice se uskuteční v sobotu 24. června 2017 v Lázních Bělohradě. Začátek procházky je tradičně u vily Karlušky v areálu lázní a je průběžný od 16:00 do 19:00 hodin. Putování za strašidly a pohádkovými postavami pokračuje lesoparkem Bažantnice kolem rybníku a lesní cestou až ke kostelíku  sv. Petra a Pavla na Byšičkách (přibližná trasa Strašidelné Bažantnice). V podvečer se v lesoparku a okolí objeví více jak stovka pohádkových bytostí, strašidel a příšer.

Upozorňujeme, že v kalendáři města pro rok 2017 je uveden termín Strašidelné Bažantnice v sobotu 1. července a poutě na Byšičkách v neděli 2. července. Vzhledem k přesunutí termínu poutě na Byšičkách na neděli 25. června dochází i ke změně termínu Strašidelné Bažantnice.

Pro děti

Pro děti zde budou hlavně postavy známé z pohádek, z těch klasických i úplně novodobých. Potkáte zde Červenou Karkulku, čarodějnice, skřítky i bludičky. Flinstounovi se budou projíždět v luxusním pravěkém automobilu se speciálním pohonem a pravděpodobně k nám zavítá i zahraniční návštěva z mimozemské planety. Dále zde můžete potkat rytíře, trpaslíky, Čachtickou paní, Alenku z říše divů a jiné podivuhodnosti.  Určitě vás také potěší roztomilí Šmoulové. Parkem se bude prohánět hraběnka na koni a piráti budou brázdit Černé jezero na svém škuneru.  K nejoblíbenějším postavám a postavičkám patří Krteček, který má svoji jamku na louce (pozn. letos si však bohužel vzal dovolenou) a Vodník sídlící na ostrůvku v Černém jezírku. Dokonce vás mohou přepadnout i indiáni, kteří si tady budou mít svůj tábor.

Pro otrlé vyznavače hororu

Pro otrlé a vyznavače hororu si připravili hostinu kanibalové (srdečně Vás zvou ke společné večeři),  v pekle čerti povaří zlobivce v kotli, s hříšníky vyorají brázdu a pro ušlé pocestné si dokonce otevřou bar U tří čertic. A letos nově přijedou skřeti z Mordoru. Na stráň se přestěhoval dvouhlavý drak, ten se z hodného mluvivce stal děsivým přízrakem trhajícím kolemjdoucí. Loupežníci Vás s největší pravděpodobností oloupí, smrtka připomene, že je třeba si užívat, než nás pokosí, upíří možná ochutnají Vaši krev a přijedou i zombíci. Těší se na Vás mrtvoly na hřbitově i oběšenec.

Malý dárek pro děti

Na začátku procházky si děti vyzvednou speciální leták u vily Karlušky, který když doplní razítky z kontrolních stanovišť, mohou si na konci Strašidelné Bažantnice leták vyměnit za malý dárek.

Děti se mohou zapojit - kdo přijde v kostýmu, dostane zvláštní drobnou upomínku.

Na louce u Byšického kostelíka budou stánky s občerstvením a pro děti připraven podvečerní program: dětská diskotéka, skákací hrady a jiné dětské atrakce. Bude si možné zakoupit speciální pexeso s motivy Strašidelné Bažantnice za 50 Kč a čertovy obrázky (karty) za ďábelskou cenu 66,6 Kč. Zavítáte-li v předposlední červnovou sobotu do Lázní Bělohradu, zažijete něco krásného a uvidíte, co jste ještě neviděli a doufáme, že se společně s námi zasmějete.

Pojďte se s námi příjemně bát, už se těšíme…

Důležité informace

  • Jablka a mrkvičky pro krmení divé zvířeny s sebou! (pro kozy polodivoké, králíky, minikoně, oslíka – prostranství u altánku v Bažantnici a koně na Byšičkách)
  • Až do pekla se dostanete s kočárky a invalidními vozíky, dále však musíte mít statného (nejlépe dva) ošetřovatele, aby Vám pomohl po hrbolaté cestě dopravní prostředek vytlačit (je možné se z pekla kousek vrátit ke stanovišti poslední pomoci a vyjet na Byšička po silnici).
  • Nezapomeňte si také zabalit dobrou náladu a smysl pro legraci, protože jinak můžete utrpět šok i psychické trauma.
  • Vstup na vlastní nebezpečí, za děti zodpovídají rodiče.
  • Vstupné na Strašidelnou Bažantnici je dobrovolné.
  • I letos bude vstup se psy zakázán.
  • Speciálně a pouze v době konání Strašidelné Bažantnice budou mimořádně otevřena parkoviště za Sokolovnou, v Tyršově ulici, u fotbalového hřiště a pod kostelíkem na Byšičkách.
  • Prosíme návštěvníky, aby při odchodu z Byšiček využívali únikových tras a tím dodržovali jednosměrný provoz na hlavní trase Strašidelné Bažantnice. Děkujeme.

Složení strašidel

Všechna strašidla, pohádkové postavy a jiné příšery jsou dobrovolníci, kteří vše dělají pro potěšení návštěvníků, zejména dětí. Má-li někdo zájem se aktivně zapojit mezi strašidla a jít strašit, ozvěte se na e-mail mks@lazne-belohrad.cz, rádi vás zapojíme.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Královéhradecký kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (4 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

klobuk, 2. 12. 2018, 13.33

pekné akcie

Žofinka

Žofinka, 23. 6. 2017, 17.24

to by se mi také líbilo a je to krásně popsané co a jak

Zdeňka S., 22. 6. 2017, 10.47

To by se dceři moc líbilo, strašidla miluje

Fuga

Fuga, 22. 6. 2017, 8.53

to je úžasná akce pro děti, škoda že nedějí něco takového i u nás

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů