Hradec Králové - XXVII. muzejní adventní trh 2016

zobrazeno 602×

Vložil(a): patricia077, 25. 11. 2016 11.51

Akce již proběhla
Region:
Královéhradecký kraj
Začátek akce:
25. 11. 2016, 15.00
Konec akce:
27. 11. 2016, 16.00
Telefon:
+420 495 512 391
E-mail:
info@muzeumhk.cz
Web:
www.muzeumhk.cz/kalendar-muzejni-adventni-trh.html
Adresa:
Eliščino nábřeží 465
50003 Hradec Králové
ČR (Muzeum východních Čech v HK)

V Muzeu východních Čech v Hradci Králové a na Eliščině nábřeží se uskuteční výjimečný Muzejní adventní trh, který pravidelně navštěvuje kolem 8 000 návštěvníků. Tradice adventního trhu sahá až k předvánočním trhům drobného umění a uměleckého průmyslu pořádaných uměleckoprůmyslovým muzeem v Hradci Králové v roce 1904.

Neopakovatelná atmosféra ojedinělé budovy muzea a pestrá nabídka drobných dárků z tradičních i netradičních materiálů od poctivých zručných řemeslníků bude od pátku 25. do neděle 27. listopadu 2016 zpestřena možností navštívit také aktuální výstavy a expozice.

Přes šedesát různorodých stánků bude v muzeu rozmístěno od lapidária v suterénu budovy po vestibul druhého patra pod kupolí, která je jednou z nejkrásnějších částí muzea zdobenou četnými reliéfy a propracovanými mozaikami. Více než čtyřicet prodejců najdete také před budovou muzea. Těšit se lze na perníky, šperky, výrobky z keramiky, dřeva, skla, kůže nebo kovu, patchwork, paličkovanou krajku, modrotisk a další textilní výrobky. Zakoupit si můžete svíčky ze včelího vosku, přírodní mýdla, vánoční slaměné a foukané skleněné ozdoby perličkových i klasických tvarů. Neodmyslitelnou nabídkou jsou adventní věnce a mnohé další výrobky spojené s adventním a vánočním časem.

Příjemnou předvánoční atmosféru doplní živý betlém s oslíkem na muzejním nádvoří a přímo v muzeu pak bude připraven vánoční fotoateliér a koncert žáků ZUŠ Habrmanova. Nebudou chybět ani tradiční výtvarná dílna pro děti s vánoční tématikou a vánoční melodie v podání souboru Sarabanda.

Medovina, jedlé kaštany, zvěřinové speciality, palačinky, trdelník a vánoční pečivo občerství všechny hladové a žíznivé návštěvníky trhu. Doporučit můžeme také skvělou Kavárnu Muzeum, zejména díky kvalitě kávy a pozornosti obsluhy.

Vstupné jednotné: do budovy 25 Kč. Na nábřeží zdarma.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Královéhradecký kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů