Královské Poříčí - Vánoční trhy na statku Bernard

zobrazeno 348×

Vložil(a): Malyna, 30. 11. 2015 0.49

Akce již proběhla
Region:
Karlovarský kraj
Začátek akce:
6. 12. 2015, 11.00
Konec akce:
13. 12. 2015, 18.00
Telefon:
737 136 766
E-mail:
info@statek-bernard.cz
Web:
www.statek-bernard.cz/novinky?id=143643&action=detail&oid=3496256&nid=12574
Adresa:
Šachetní 135
Královské Poříčí

Kouzelná atmosféra blížících se svátků zde zavládne o adventních nedělích 6. a 13. prosince 2015. První termín připadá na svátek svatého Mikuláše, což napovídá, že pokud se tu objeví vousatý muž s mitrou a berlou v ruce, tak to jistě nebude náhoda. Kromě hodných bytostí však na Bernard v tomto čase míří i síly temné – rozpustilá pekelná čeládka.

„Pekelníci a nebeští vyslanci mají ve zvyku obsadit sklepení našeho Statku, kde vítají malé i velké hříšníky. Kdo zlobil, toho poškádlí nezbedné čertice. Nikdo se ale nemusí bát, rohatice jsou hodné a nezkazí žádnou legraci,“ pověděla Romana Vlková, organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard.

Vedle ozdobeného stromečku a zpívání koled se návštěvníci mohou dále těšit na pestrý dobový jarmark s připomínkou lidových obyčejů. „Stejně jako naši předkové, tak i my si při rozkrajování jablka budeme přát pevné zdraví a pod jmelím utužíme svoji lásku polibkem. Staré vánoční tradice si připomene i tím, že si odkryjeme věštbu pod hrníčkem nebo se pokusíme hádat budoucnost z litého vosku,“ uvedla Romana Vlková s tím, že ke zvyklostem našich předků patřila také výroba betlémů. A právě ty mají být k vidění na unikátní výstavě, jejíž součástí budou i soutěžní výtvory dětí z celého Karlovarského kraje.

K tradičním vánočním trhům neodmyslitelně patří divadlo. Proto i letošní jubilejní ročník pozve dětské publikum na řadu představení. Malí diváci se mohou těšit na oblíbené divadlo Z bedny a Divadelní spolek Jezírko. A pěknou pohádku O Sněhurce navíc přidá Pouliční divadlo Viktora Braunreitera.

„V předvánočním čase nesmíme být ochuzeni ani o krásné melodie. Zastavme se tedy na chvíli a zaposlouchejme se do hudby, kterou nás obveselí děti ze sboru Zvonek nebo jejich dospělí přátelé ze souboru Jen Tak,“ vybízí k hudebnímu rozjímání Romana Vlková. Skvělou muziku převeze na Bernard i plzeňská skupina Strašlivá podívaná, která pro sváteční pohodu zahraje 6. prosince. O týden později ji pak vystřídá pražská kapela Ergo.

Návštěvu historického Statku si lidé budou moci zpříjemnit ochutnávkou tradičních českých dobrot, od trdelníků přes domácí koláče až po vynikající klobásy z místního grilu. A pro zahřátí jistě přijde vhod teplý punč nebo vánoční svařák. „Adventní trhy jsou také ideálním místem, kde člověk může pro své blízké sehnat originální ručně vyráběné dárečky. A výběr bude vskutku široký. Ke koupi budou nejrůznější dekorační předměty, svíce, mýdla, výrobky z keramiky, textilu, dřeva, skla či kůže,“ vyjmenoval jednatel Statku Bernard Miroslav Makovička.

Programem obou Vánočních trhů bude provázet výřečný moderátor Radomír Voznica. Nedělní jarmarky potrvají vždy od 11 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Karlovarský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací