Královské Poříčí - Tradiční vánoční trhy na Statku Bernard

zobrazeno 1140×

Vložil(a): Malyna, 13. 11. 2014 1.39

Akce již proběhla
Region:
Karlovarský kraj
Začátek akce:
7. 12. 2014, 11.00
Konec akce:
14. 12. 2014, 18.00
Telefon:
+420 777 167 324
E-mail:
statek.bernard@seznam.cz
Web:
www.statek-bernard.cz/novinky?id=37379&action=detail
Adresa:
Šachetní 135
357 41 Královské Poříčí
(Statek Bernard)

Předvánoční atmosférou bude dýchat druhá a třetí adventní neděle na statku Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku. O nedělích 7. a 14. prosince se zde totiž konají stylové vánoční trhy s desítkami řemeslníků, dílničkami pro děti a bohatým programem. Chybět nemají zábavné soutěže, výstava betlémů nebo peklo s čerty. 

Tento rok se zaměřujeme hlavně na staročeské tradice. Veřejnost uvidí, jak se Vánoce dříve slavily a jaké lidové zvyky naši předkové udržovali. Děti si například budou moci pouštět lodičky nebo lít olovo. Do svátečního kabátu se oblékne celé nádvoří. Už dnes se tu do výšky tyčí velký vánoční strom. Měří okolo pěti metrů a je umělý. Radost budou mít i ti, co dávají přednost živým stromkům. I když nebudou tak vysoké, určitě zaujmou svojí výzdobou. A pokud děti budou chtít, mohou na ně zavěsit vlastnoručně vyrobené hvězdy nebo řetězy.

Velký ohlas mívá na statku výstava betlémů. Také letos mohou lidé přijít obdivovat unikátní výtvory ze dřeva, šustí, z vosku, papíru, přírodního konopí nebo perníku. Výjimkou není ani použití skleněných vitráží. Některé betlémy vznikaly postupně přímo v řemeslných dílnách, takových je asi třicet pět. Jiné ochotně zapůjčují lidé z okolí. Výstavu betlémů doplní vánoční ozdoby a dekorace vyrobené v rámci soutěže základních škol. Na Bernardu se otevře i brána pekelná, respektive peklo se čerty. Ti budou čekat ve sklepě a když se děti nebudou bát a řeknou básničku, dočkají se sladké odměny od hodného Mikuláše s andělem. Nedělní jarmarky potrvají od 11 do 18 hodin. Vstup je pokaždé zdarma.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Karlovarský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů