Cheb - Advent v muzeu

zobrazeno 251×

Vložil(a): Jana82, 14. 11. 2018 16.20

Akce již proběhla
Region:
Karlovarský kraj
Začátek akce:
1. 12. 2018, 9.30
Konec akce:
1. 12. 2018, 17.00
Telefon:
+420 601 122 664
E-mail:
sekretariat@muzeumcheb.cz
Web:
muzeumcheb.cz/advent-v-muzeu-cheb/
Adresa:
náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 493/4
35011 Cheb
ČR (Muzeum)

Čas běží rychleji, než bychom si přáli, a na dveře klepe adventní čas. Stejně jako v minulých letech i v tom letošním připravuje Muzeum Cheb na sobotu před první adventní nedělí již dvacátý muzejní adventní trh. Pracovníci muzea se už teď těší na tradiční milé setkání s těmi, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí, s těmi, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu a nákupům. Těm všem patří srdečné pozvání do muzea na sobotu 1. prosince. Po celý den bude pro ně ve všech prostorách připraven bohatý program. Na své si přijdou děti i dospělí.

LETOŠNÍ MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH

Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků. V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření a návštěvníci jako každoročně ochutnají něco z tradičních vánočních jídel.

Pro děti budou připraveny Adventní hrátky s knihovnou, představí se také nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ACRP Cheb POHODA a nezisková organizace Dětský úsvit z.s. Cheb. Rušno bude po celý den také ve Valdštejnské obrazárně muzea, která ožije nejen dětským zpíváním a recitací.

V dopolední části programu se představí děti z pěveckého kroužku 6. ZŠ v Chebu se svým Zimním zpíváním, ani letos nebudou chybět pěvecké soubory Sedmikrásky a Kopretiny a vystoupení dětí z literárně dramatického oddělení chebské Lidušky.

Odpoledne bude patřit pěveckému souboru Koťata z 5. ZŠ v Chebu. Herci Divadla Kapsa z Andělské Hory pak sehrají pro malé i velké divadelním představení s názvem Putování za vánoční hvězdou.

K adventnímu a vánočnímu času v Muzeu Cheb neodmyslitelně patří výstava dětských školních výtvarných prací. Ta letošní má název Vánoční zvonění. Bude opět soutěžní a prvním dnem, kdy bude šance dát svůj hlas té nejlepší práci, bude právě sobota 1. prosince. Soutěž je vyhlášena pro 5 kategorií – 1. mateřské školky, 2. 1. stupeň ZŠ, 3. školní družiny, 4. malotřídní školy, 5. 2. stupeň ZŠ. O vítězi soutěže bude veřejnost svými hlasy rozhodovat až do 14. prosince.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Karlovarský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (4 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zdeňka S., 27. 11. 2018, 8.41

Super, bohatý program, každý si přijde na své

Mygara

Mygara, 21. 11. 2018, 19.58

Je opravdu z čeho vybírat, nevím, co dříve

Žofinka

Žofinka, 21. 11. 2018, 19.38

Už se těším, až vyrazíme na další akci

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací