Cheb - Advent v muzeu

zobrazeno 615×

Vložil(a): Jana82, 27. 11. 2017 17.02

Akce již proběhla
Region:
Karlovarský kraj
Začátek akce:
2. 12. 2017, 9.00
Konec akce:
2. 12. 2017, 17.00
Telefon:
739 322 499
E-mail:
sekretariat@muzeumcheb.cz
Web:
www.muzeumcheb.cz/kultur/2017/advent/pdf/advent.pdf
Adresa:
nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4
35002 Cheb
ČR

Pomalu se opět sejde rok s rokem a na dveře zaklepe adventní čas. Na sobotu před první adventní nedělí připravuje Muzeum Cheb již devatenáctým rokem muzejní adventní trh. Protože letošní první adventní neděle připadá na 3. prosince, připravuje muzeum tento trh na sobotu 2. prosince. Pracovníci muzea se již teď těší na tradiční milé setkání s těmi, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí, s těmi, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu a nákupům. Těm všem patří srdečné pozvání do muzea. Po celý den bude pro ně ve všech prostorách připraven bohatý program. Na své si přijdou děti i dospělí.

Muzejní adventní trh bude znovu inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou moci vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků. V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření
a návštěvníci jako každoročně budou moci ochutnat něco z tradičních vánočních jídel.

Pro děti budou připraveny Adventní hrátky s knihovnou, představí se také nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ACRP Cheb POHODA, které bude mít pro své vrstevníky připravenu malou výtvarnou dílnu. Rušno bude po celý den také ve Valdštejnské obrazárně muzea, která ožije nejen dětským zpíváním a recitací.

V dopolední části programu se představí děti ze souboru Sluníčko při MŠ v ulici Osvobození. Po jejich vystoupení bude následovat "Zimní zpívání" s dětmi ze 6. ZŠ v Chebu. Ani letos nebude chybět pěvecký soubor Koťata z 5. ZŠ v Chebu.

Odpoledne bude patřit nejprve pohádce v podání herců chebského divadla. Po dvou letech se návštěvníci budou moci opět potěšit adventním koncertem DaD kvintetu Karlovy Vary. O samotný závěr letošního Adventu v muzeu se pak svým vystoupením postarají děti z literárně dramatického oddělení a pěveckých sborů Kopretiny a Sedmikrásky při ZUŠ v Chebu.
Adventnímu a vánočnímu času v Muzeu Cheb neodmyslitelně patří výstava dětských školních výtvarných prací. Ta letošní má název "Sněhulák". Bude opět soutěžní a prvním dnem, kdy bude šance dát svůj hlas té nejlepší práci, bude právě sobota 2. prosince. Soutěž je vyhlášena pro 3 věkové kategorie - mateřské školy, 1. stupeň základních škol, 2. stupeň základních škol. O vítězi soutěže bude moci veřejnost svými hlasy rozhodovat až do 15. prosince.

Na všechny, kteří chtějí strávit příjemný a inspirativní den, se v sobotu 2. prosince od 9:00 těší pracovníci Muzea Cheb.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Karlovarský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (3 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga

Fuga, 2. 12. 2017, 10.06

ten program je opravdu bohatý

Mygara

Mygara, 2. 12. 2017, 9.44

hezká akce a je fajn, že je v muzeu, v teple

Žofinka

Žofinka, 2. 12. 2017, 2.30

to vypadá na pohodově strávený den )

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů