Oslavany - Permonium

zobrazeno 929×

Vložil(a): luciusmius, 26. 5. 2015 9.36

Akce již proběhla
Region:
Jihomoravský kraj
Začátek akce:
1. 5. 2015, 9.33
Konec akce:
30. 11. 2015, 9.34
Telefon:
+420 606 033 061
E-mail:
jezkova@st-os.cz
Web:
www.permonium.cz/
Adresa:
Padochovská 31
Oslavany
cr

Permonium je tematický, naučně-zábavný park, nalezneme jej v Oslavanech u Brna, nedaleko dálnice D1.  Je postaven ve dvou výškových úrovních a rozkládá se na 6.000 m².

Jedná se převážně o technické atrakce v duchu hornických tradic, mapující vznik černého uhlí od počátku prvohor, což znázorňuje aktivní sopka či důlní jezero, které je přírodním biotopem a je možno na něm jezdit i na vorech nebo se osvěžit.

Naše kroky povedou dále přes největší nadzemní bludiště v ČR, oslavanský prales, starou hornickou dílnu, důlním výtahem přes hlavní štolu a dalšími netradičními atrakcemi až do dnešní informační doby - v šachthale dochází k virtuálnímu setkání s oslavanskými permony. Šachthala se nachází v bývalé těžní věži KUKLA, která je kulturní památkou a tvoří srdce celého areálu.

Těžní věž KUKLA je architektonickým unikátem, má bohatou a zajímavou historii. Díky revitalizaci nejen věže, ale i celého areálu získala řadu prestižních ocenění, z níž nejvýznamnější je Brownfield roku 2013 či titul Nejlépe opravená technická památka Jihomoravského kraje. A to především za modernizaci s ohledem na historii tohoto místa, která sahá až do roku 1865. Letos oslaví již 102. výročí, přesto se z ní stalo moderní místo s aktivním využitím.

Kromě zajímavých výstav ze sbírek soukromých sběratelů a fotografií zachycujících historii areálu nám věž nabídne také adrenalinové zážitky - sjezd z terasy věže z výšky 11 m nad zemí. Nalezneme zde také muzeum oslavanských pověstí, permonické kino či vyhlídku po okolí v nejvyšším patře věže - 41 m nad zemí. Do věže se dostaneme po schodišti nebo panoramatickým výtahem.

Park vznikl na základě oslavanských pověstí  na území bývalého černouhelného dolu KUKLA. Jde o území, kde odedávna žije šest tajemných permonů. S těmi se můžeme setkat, pokud jsme hráči unikátní interaktivní hry MAGIC PERMON. Hra, při níž procházíme nástrahami oslavanských permonů, kteří nám kladou do cesty překážky spojené s plnění úkolů znalostních, dovednostních, fyzických i adrenalinových, končí setkáním s permonem, přijetím jeho daru i odměnou, kterou jinde nezískáme. Všechno prochází vývojem, tedy i hra Magic Permon, která obsahuje 152 různých úkolů, neboť je konstruována pro 3 úrovně náročnosti/3 levely a 6 tras nazvaných podle oslavanských permonů. Vítězům náleží hodnotná odměna v podobě KOSTKY MAGICY.

Hra Ztracený permoník je určena pro děti od 3 let, děti jdou po stopách ztraceného permoníka a plní úkoly. Za splnění některé ze čtyř různých tras je čeká tematická odměna. Hra Magic Permon Extrem je určena návštěvníkům, kteří zvládli 3 levely - nejnáročnější část a chtějí vyzkoušet něco dalšího, adrenalinovějšího.

Park je vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou návštěvníci každého věku, ať už sem přijedou za jakýmkoli účelem - za pohodou, poznáním, zábavou, vítězstvím, adrenalinem i historií. Permonium je unikátní místo pro individuální i kolektivní návštěvu. Vhodné pro rodiny, školní výlety, firemní i jiné kolektivy, které chtějí prožít aktivně svůj volný čas.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Jihomoravský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací