Heršpice - Jalový dvůr, Selské slavnosti

zobrazeno 1021×

Vložil(a): Estrela113, 23. 5. 2015 19.09

Akce již proběhla
Region:
Jihomoravský kraj
Začátek akce:
6. 6. 2015, 9.00
Konec akce:
6. 6. 2015, 17.00
Web:
www.veslavkove.cz/pozvanky/6-6-jalovy-dvur-selske-slavnosti.aspx
Adresa:
Heršpice 103
68401 Heršpice
ČR (Jalový dvůr)

Organizace spojených národů se rozhodla upřít v letošním roce pohled lidstva k půdě a vyhlásila jej Mezinárodním rokem půdy. Cílem této iniciativy je zejména zvýšit povědomí veřejnosti a odpovědných orgánů o důležitosti ochrany půdy a jejího udržitelného obhospodařování. Asociace soukromého zemědělství, která se tématu půdy a její ochrany věnuje dlouhodobě, proto v jeho rámci pořádá přímo na statcích svých členů šest Selských slavností určených jak odborné veřejnosti, tak lidem z obcí a měst, a to včetně naučného a zábavného programu pro rodiny s dětmi.

Ten bude velmi bohatý, připravený ve spolupráci s osvědčenou společností Park tři věže, chybět nebude ani možnost prohlídky hospodářství či nákupu farmářských produktů. Součástí každé akce však bude i půldenní seminář, zaměřený vždy na jedno konkrétní a zásadní téma týkající se půdy. Bude probíhat formou přednášek a diskusí s nejrůznějšími odborníky na danou problematiku, zástupci organizací, ale i samotnými sedláky a vlastníky půdy.

„Několik akcí tohoto typu jsme na statcích našich členů uspořádali již v loňském Mezinárodním roce rodinných farem. Jednoznačně se potvrdilo, že čeští sedláci, kteří hospodaří na rodinných gruntech, se mají čím pochlubit a že širokou veřejnost možnost lépe poznat tento typ hospodaření velmi láká. Čtyř celodenních slavností se vloni zúčastnilo téměř 20 tisíc návštěvníků,“ vysvětluje předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Josef Stehlík a dodává: „Sedláci se dnes stávají hybnou silou ve všech oblastech zemědělské politiky, kterou se může náš stát chlubit jako přínosnou pro zlepšení účinné ochrany krajiny a především půdy. Kde jinde proto uskutečnit semináře spojené s tématikou půdy než právě na statcích?“

Ekofarma Jalový dvůr se nachází na úpatí Ždánického lesa, její překrásné prostředí zasazené do údolí tří strání nabízí již několik let ideální podmínky především k chovu ovcí, koní, ale i dalších druhů hospodářských zvířat. Je i stále vyhledávanějším centrem aktivit spojených se zvířaty pro děti, mládež i celé rodiny za účelem prohloubení jejich vztahu k přírodě. Součástí ekofarmy je i rybník, který slouží ke sportovnímu rybolovu. Výhodou dvora jsou ubytovací kapacity využívané při organizovaných akcích, přímo v areálu vítá návštěvníky také stylová hospůdka.

Selské slavnosti na Jalovém dvoře přinesou zejména rodinám s dětmi skutečně bohatý program. Kromě prohlídky farmy a mnoha druhů hospodářských zvířat také možnost projížďky na koních a ponících či kočárem taženým oslíky. Ale nejen to – pro děti bude připravena naučná stezka národního bohatství, řemeslná stezka, historická vesnička, malování na obličej, vystoupení skupiny Myš & Maš a mnoho dalších překvapení.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Jihomoravský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací