Bučovice - Velký svět malé železnice

zobrazeno 1098×

Vložil(a): Jana N., 16. 9. 2015 13.51

Akce již proběhla
Region:
Jihomoravský kraj
Začátek akce:
27. 6. 2015, 8.00
Konec akce:
1. 11. 2015, 17.00
Telefon:
+420 702 013 811
E-mail:
mv@muzeum-vyskovska.cz
Web:
www.muzeum-vyskovska.cz
Adresa:
Zámek 1
685 01 Bučovice
Česká republika (Muzeum Vyškovska)

Výstava Velký svět malé železnice v bučovickém muzeu ukazuje návštěvníkům historické modely plechových vláčků z let 1890–1960 ze sbírky Muzea technických hraček.

Cílem autorů výstavy je seznámit návštěvníky se základními typy modelů parních, elektrických i motorových lokomotiv, se kterými si hrály děti a často i jejich tatínkové už téměř před 100 lety. Vystaveny jsou lokomotivy a vláčky proslulých světových výrobců jako byly německé hračkářské firmy MÄRKLIN a BING Norimberk, ale také železniční hračky československých firem HUSCH z Horního Litvínova, MERKUR z Police nad Metují, TIOKA (IKARIA) z Brna, LASTRA z Trhových Svin a dalších. Železniční exponáty doplňují dobové letáky a reklamy výrobců hraček, nabídkové katalogy obchodních domů, fotografie i technické výkresy pro výrobu vláčků. Součástí výstavy je elektrifikované kolejiště s historickými vláčky s elektromagnetickými návěstidly, nádražími s osvětlenými nástupišti, a řadou dalších železničních staveb. Pro sběratele i modeláře je jistě zajímavý dokonalý systém osvětlení kolejiště dobovými lampičkami z třicátých let 20. století.

Nejmenší návštěvníci mají možnost vyzkoušet si svou zručnost v malé dílně, kde si mohou sestavit modely vláčků, jeřábů, mostů a jiných železničních staveb z kovové stavebnice Merkur podle historických návodů. Dětské návštěvníky jistě zaujme dětská železniční dopravní kancelář a ty nejmenší z nich potěší oblíbená obrázková tiskárnička s železniční tématikou.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Jihomoravský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací