Kaplice - Krampus show 2015

zobrazeno 626×

Vložil(a): Malyna, 18. 11. 2015 1.07

Akce již proběhla
Region:
Jihočeský kraj
Začátek akce:
12. 12. 2015, 14.00
Konec akce:
12. 12. 2015, 22.00
Telefon:
+420 773 823 006
E-mail:
asistentka@kickaplice.cz
Web:
www.krampuskaplice.cz/program-krampus-show-kaplice-2015_15.html
Adresa:

Kaplice
(centrum města Kaplice)

Krampus Show Kaplice se uskuteční v sobotu 12. prosince 2015. Pořadatelé letos nabídnou propracovanější program než doposud, inovace v produkci, atraktivní hudební vystoupení i pódiovou show či komfortní parkování pro účastníky. Během následujících týdnů budou zveřejněny přesné informace o konání a jména hvězd, které doprovodí hlavní program tzv. „Krampus laufu“, tedy reje démonických masek, který „proběhne“ centrem města. Účastníci se také v dostatečném předstihu dozvědí přesnou trasu pohodu Krampusů a seznámí se s bezpečnostními pravidly pro akci, o kterou každoročně projeví zájem tisíce návštěvníků.

Pořadatelem Krampus Show je Město Kaplice. Výkonným ředitelem akce je Stanislav Trs, který také vede kaplické kulturní a informační centrum. Pořadatelé vložili důvěru v profesionální producenty z českobudějovické společnosti Production 1.

Letošní ročník bude kvalitativním posunem dopředu nejen díky lépe koordinované produkci, ale také tím, že Kaplice průběžně udržuje ve městě ducha Krampusů od začátku letošního léta, kdy byla na kaplickém náměstí otevřena Galerie Krampus. Ta je ukázkou toho, jak hekticky se může rozrůst projekt Krampus Show, na jehož začátku před třemi lety byl jediný soubor. Vloni již v Kaplici vystupovalo dvacet souborů s asi třemi stovkami démonických masek. Zájemci mají nyní díky galerii možnost „ochutnat“ kouzlo démonického světa kdykoliv si najdou čas. „Každé město chce mít svou chloubu, něco, co zaujme svou originalitou a výjimečností. Něco co bude potřebným lákadlem nejen pro občany našeho města a regionu, ale bude i cílovým místem na trase českých i zahraničních turistů. Věřím, že Galerie Krampus bude svou ojedinělostí tímto potřebným lákadlem a atraktivním cílovým místem,“ řekl při otevření galerie místostarosta Kaplice Libor Lukš, který je také součástí speciálního přípravného týmu prosincové show.

V Galerii Krampus návštěvníci mají možnost vidět bezprostředně zblízka nejen dokonale zpracované masky a kostýmy, ale také působivou portrétní fotogalerii, kterou pořídili při uplynulých prosincových show „dvorní fotografové“ Petr Odložil a Petr Skřivánek. „Každá maska je vlastně takové umělecké dílo. Masky jsou ručně vyřezávané z lipového nebo borového dřeva a ručně malované. Na každé masce jsou připevněné pravé rohy, především z muflonů, beranů, kamzíků a koz. Kožichy jsou pak šité z pravé kůže horských koz nebo ovcí. Kostým obvykle doplňuje velmi hlučný kravský zvon, který má, podle pověsti, zahánět zlé lidi,“ popisuje ředitel Kulturního informačního centra (KIC) Kaplice Stanislav Trs. Také tyto originální masky, které byly propůjčeny do kaplické galerie od rakouského souboru, ožijí 12. prosince v ulicích tohoto příhraničního jihočeského města.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Jihočeský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací