Český Krumlov - Medvědí Vánoce

zobrazeno 1626×

Vložil(a): Malyna, 7. 11. 2014 15.57

Akce již proběhla
Region:
Jihočeský kraj
Začátek akce:
24. 12. 2014, 10.00
Konec akce:
24. 12. 2014, 16.00
Telefon:
+420 380 704 623
E-mail:
info@ckrumlov.cz
Web:
www.ckrumlov.info/
Adresa:
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
(Město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, Českokrumloský rozvojový fond, spol. s r.o.)

Jak z názvu této akce vyplývá, jde o krumlovský advent. Tento akcent má zdůraznit naši snahu o to vytvořit místo k setkávání a pospolitosti občanů města. Na Štědrý den se parta medvědích přátel v čele s medvědářem Janem Černým vypraví do zámeckého příkopu už o šesté hodině ranní, umístí do příkopu několik 6-7 metrů vysokých smrků, které jsou ověšeny sladkými bonbóny, perníčky, vánočním cukrovím a nejrůznějším ovocem. Všechny pamlsky musí viset na bavlnce, která se při konzumaci úplně rozpustí.

Všechny přinesené dárky (bábovky, koláčky, vánočky, jablka a jiné ovoce, zeleninu, vánoční cukroví a med) mohou děti přinést až dolů do zámeckého příkopu a položit je pod nazdobený stromeček. Vše se děje pod dohledem medvědáře, který dárky kontroluje a dbá na to, aby se k medvědům nedostalo nic, co by jim mohlo ublížit. Jedině na Štědrý den je medvědí příkop přístupný všem zvědavcům, zatímco medvědi trpělivě čekají ve svých ubikacích.

Takovéto slavnostní menu mají medvědi jen výjimečně, protože pravidelně dostávají jinou, zdravější stravu. Zkonzumují 160 kg pečiva týdně a nezbytnou součástí jejich jídelníčku je také tvaroh, jogurty, ovoce a zelenina, glukóza a med. Vánoční oslavy s medvědy zpříjemňuje každoročně hudební soubor "Kapka", který hraje a zpívá známé vánoční koledy.

Sdílejte:   | 
1

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Jihočeský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

mikjana, 12. 12. 2021, 19.22

To může být zajímavá akce .

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů