České Budějovice - advent

zobrazeno 736×

Vložil(a): Malyna, 1. 12. 2015 0.30

Akce již proběhla
Region:
Jihočeský kraj
Začátek akce:
27. 11. 2015, 0.00
Konec akce:
31. 12. 2015, 0.00
Web:
www.inbudejovice.cz/tiskova-zprava/?id=31195
Adresa:
nám. Přemysla Otakara
České Budějovice

Budějovický Advent je za dveřmi. Českobudějovické náměstí proto už za pár dní zaplní dřevěné stánky s vánočními produkty, vzduch provoní horký punč a hudba s dalším bohatým programem poletí vstříc Štědrému dni.

Letošní program bude rozhodně velmi bohatý. Vše odstartujeme tradičně rozsvícením vánočního stromu a to v sobotu 29. listopadu za přítomnosti Primátora města Jiřího Svobody a Mons. Adolfa Pintíře. Opět bude i Zvonkový průvod, Vránkovy koledy a přiletí samozřejmě i anděl.

Ze zásadních lákadel jmenujme například koncerty Dasha, Burmy Jones, Jany Koubkové, nebo recesistické partičky Děda Mládek Ilegal Band. Objeví se také jihoafrický gospelový sbor, sbor opery Jihočeského divadla.

Bohaté programy nabízí dny s jihočeskými rádii – Hitrádio Faktor nabídne krom jiného třeba koncert Jaroslava Uhlíře, Rockrádio přiveze kapelu Arakain, Blaník Petru Černockou a Český Rozhlas České Budějovice nabídne pásmo vystoupení nejen dechové hudby.

Novinkou je spolupráce s Budějovickou Drbnou. Ta už teď vyhlásila velkou soutěž pro začínající muzikanty. Tomuto tématu se na svém portálu bude intenzivně věnovat a z hlasování vytanou tři vítězné formace, které si na Adventu zahrají.

Velký prostor dostanou také děti. Rodiče nikdy neudělají chybu, když adventní náměstí navštíví v neděli, kdy je pro děti připraveno loutkové vystoupení, hraná pohádka, nebo mobilní kino s pásmem pohádek. Neděle jsou tradičně rodinné a postavené hlavně na hraném programu. Během adventu bude několikrát na náměstí i populární kuchař Petr Stupka, který bude předvádět živé vystoupení a bude tvořit kulinářské dobroty.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Jihočeský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Macina Nováková, 15. 7. 2020, 21.33

Právě v ČB jsme před Vánoci byli minulý rok a můžu říct, že se nám tam opravdu hodně líbilo. Spojili jsme to i s návštěvou příbuzných, které až tak často nenavštěvujeme. Celkově moc pěkný výlet. Jen tak mimochodem, kdyby náhodou někdo, kdo není odtud hledal tip na nějakého taxíka, který nemá "napálené" ceny, tak doporučuju https://www.taxikorta-ceskebudejovice.cz/kontakt/ Když jsme tam byli na výletě, tak jsme s nimi jeli několikrát a spokojenost.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací