Aneta Činčerová (aneta.cin1)

aneta.cin1, 2. 12. 2015, 11.22

Já se snažím už od 18 měsíců, ale maličký né a né si na nočník sednout s holou zadničkou. Když už uvolí a sedne si na něho, tak pouze v gatích a udělá si z něho auto, kdy nám drandí po obýváku. Chce to trpělivost a vytrvalost

Zuzana Lišková (Zuzka Čtvrtečková)

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 23.17

Malej je takovej samostatnej, všechno chce dělat sám. loni touhle dobou před Vánocemi začal chtít "jiné hají" váhali jsme, jestli mu už koupit klasickou postel, ale nakonec jsme usoudili, že tak jako tak bychom ji kupovali. No a do nové postele chtěl bez plenky. Kolem druhé ráno se budil, tak jsem si dávala budík a v polospánku ho šoupla na nočník. Pak jsme mu pořídili slabé světýlko a dali mu ho k nočníku a začal si vstávat sám. Takže před druhým rokem se odplenkoval i na noc

Andrea Barešová (prubnihracku)

prubnihracku, 17. 8. 2015, 23.35

Syn nosil plenky až do 2 let a tří měsíců, do té doby nočník odmítal. Ze dne na den plenky sundal a vytrvale je odmítá a to i na noc. Takže máme nepromokavé prostěradlo a holt častěji peru, ale alespoň se to naučí.

Iva Tomanová (ivka1981)

ivka1981, 17. 4. 2015, 16.24

Také nás čeká tento těžký úkol. Dětská doktorka nám radila pít hodně odpoledne, k večeři už jen skleničku pití a pak dát aspoň třikrát vyčurat, než půjde spát. Máme také nepropustné prostěradlo, ale plinku máme pořád mokrou. Takže budeme zkoušet dál. přijde mi, že pokud má syn plínku, prostě to neřeší a čurá do ní. V noci je to ještě horší. Bude to dlouhý boj.

Alexandra Wolfová (Alexandra)

Alexandra, 14. 4. 2015, 16.40

Dcera 2,5 pořád ještě vyžaduje před spaním mlíčko (a to i v poledne), takže u nás zatím spinkání bez plínek nehrozí. Jsem ráda, že ho pije, protože jinak do ní moc tekutin nedostanu. Pokud ji vezmou do školky, tak to pak budu řešit, jinak to zatím nechávám být.

Zuzana Kalinová (Zuzík)

Zuzík, 12. 4. 2015, 23.39

Myslím, že noční nečůrání se moc natrénovat nedá, to musí přijít samo. My byli bez plen na noc od tří let. Syn sám začal pleny odmítat. Na čůrání jsme ho ale museli budit. Vždycky hodinu potom co šel spát ( když jsme zapomněli a vzbudili ho později, většinou už byla nehoda), a pak než jsme šli spát my. Až někdy po čtvrtém roce se dokázal sám vzbudit, když se mu chtělo na záchod.

Martina Vymětalíková (mtina)

mtina, 28. 11. 2014, 20.55

Po druhém roce jsme se zbavili plen přes den ale na noc to pořád nešlo.. Až začal ve třech letech chodit do školky, tak sem mu tu plínu vzala, párkrát se stala nehoda, ale jinak to zvládnul

Katka

Katka, 28. 11. 2014, 14.00

nezdá se mi jako nesmysl dát dítěti naposled napít v 18 hod.(vždyť ve 20 hod. jde spát) později už třeba dávám jen pár loků, né celou sklenici, stejně není zdravé na noc moc pít, ledviny si taky potřebují odpočinout ;o)

Christie

Christie, 27. 11. 2014, 22.22

Díky moc holky za zkušenosti, rady a tipy. Musím se k tomu také odhodlat, ty návleky na matrace jsou super, jen nevím, jak dopadne peřina a povlečení, na ty návleky asi nedělají Ne, samozřejmě dělám si srandu, to prostě k tomu samozřejmě patří. Nicméně slyšela jsem s tím pitím, že snad někdo už v šest večer dává poslední tekutiny, což mi přijde nesmysl, přeci když má dítě žízeň, tak mu v tom nebudu bránit. Proto jsem chtěla slyšet vaše názory a návody, jak toto období zvládnout a překonat.

Katka

Katka, 27. 11. 2014, 9.16

dcera byla bez plen přes den od 22 m, od 26 m i na noc, trénovat nic potřeba nebylo, prostě bývala přes noc suchá, takže to nic těžkého nebylo, pro jistotu dostala nepromokavé prostěradlo a nehod bylo jen několik do roka, syn to měl podobné v létě 2013 bez plen přes den a od září i na noc. Nehody měl asi 3 a to vždy když se večer nárazově hodně napil, na záchod se v noci sám vzbudil asi 2x, jinak vydrží spát až do rána. Ať se i u vás brzo zadaří ;o)