Pavlína Kosecová (pavlakosec)

pavlakosec, 31. 5. 2016, 10.11

Tím, že jsem zdravotní sestra, tak když nám nešlo otěhotnět přirozeně více jak rok, tak jsem to hned začala řešit. Po odborné pomoci a po 2inseminacích máme doma krásného chlapečka. Je mi jasné, že druhé mimi nepůjde jinak, takže nebudeme dlouho čekat a půjdeme rovnou pro pomoc. Opravdu nechápu proč se někdo trápí několik let a raději nevyhledá pomoc a poté se neraduje z potomka. Není to tak hrozné. A co bychom pro to naše vytoužené miminko neudělali.

Lucie Chlumecka (louskacek2)

louskacek2, 27. 5. 2016, 13.17

Tak ja mela problém s prvním otěhotněním. Mela jsem v dětství slepaka a navíc i dědicne moje rodiče po me neměli hned sourozence neslo to. Po dvou letech snažení jsme skončili v centru oba naprosto zdraví. ...psychika nic moc. První inseminace nic....druha se nastesti povedla. Při dalším tehu jsme nechali opět volny průběh zintenzivnili sex pac jsem nikdy moc nepoznala ovulaci a do třech měsíců byl úspěch. Nicméně kdo sám neprožije neúspěch neví jake to je bylo to pro me dost stresující. A otázky typu tak co? Me ještě vic srážely na kolena.

Petra Smolová (ppetaa27)

ppetaa27, 13. 5. 2016, 20.22

Kvuli mimodeloznimu tehu mi vzali jeden vejcovod a i tak jsem otehotnela do mesice. Asi jsme se zrovna trefili do ovulace.

Martina Richterová (Martina Richterová)

Martina Richterová, 11. 5. 2016, 20.44

Bohužel velmi časté téma v dnešní době a o té psychice bych mohla napsat knihu. Jenže "nemyslet na něco", co člověk tolik chce a po čem moc touží, jde prostě velmi špatně

Anna K.

Anna K., 29. 4. 2016, 9.53

Psychika je velmi důležitá. Prostě ta to nemyslet. My jsme se s manželem snažili 10 měsíců než se povedlo Nepila jsem alkohol, přestala jsem kouřit apod. po půl roce jsem si říkala, že to není možné,že je něco špatně a že nás čekají všechny ty "fajn věci" jako spermiogram atd. Pak jsem to vzdala, přihlásila jsem se na vysokou, a v době kdy jsem se nechovala zrovna vzorně jsem otěhotněla teď si tak říkam, že našich 10 měsíců je nic oproti mé sestře, která otěhotněla přirozenou cestou po 13letech!!! A to má jen jeden vaječník a vejcovod průchozí jen s 80%!!!! IVF se u ní nikdy nezdařilo. Takže dámy hlavu vzhůru

Zuzana Lišková (Zuzka Čtvrtečková)

Zuzka Čtvrtečková, 28. 4. 2016, 18.09

Když jsme se rozhodli pro druhé dítě, mysleli jsme si, že to půjde hned. Jaké bylo překvapení, když se zadařilo až po půl roce, takže chápu ty, kterým se dlouhodobě nedaří, že propadají zoufalství. U mně šlo o poruchu ovulace.

Jana Velinská (Jana V.)

Jana V., 16. 4. 2016, 20.23

bohužel ve svém okolí mám hodně kamarádek, které nemožnost otěhotnět aktuálně řeší

Iveta Láznická (lazna)

lazna, 13. 4. 2016, 17.10

je to síla

Lucie Čížková (nocken)

nocken, 10. 4. 2016, 18.36

Když to tak pročítám, jaké komplikace mohou ztížit početí dítěte, vážím si čím dál víc, svých dvou zdravých dětí počatých přirozeně a bez čekání.

Dagmar Veverková (dáša)

dáša, 9. 4. 2016, 16.19

Psychika je mocná věc. Mám kamarádky, co se na početí dítěte tolik upínaly a furt nic. A pak najednou to tak neřešily a hurá!