Praha Petřiny - Dům vláčků

sledováno 2× zobrazeno 219×

Vloženo: 4. 8. 2016 0.23

30 pampelišek zbývá 6 kusů

Pro všechny příznivce malých i velkých železnic byl v loni v listopadu otevřen na pražských Petřinách Dům vláčků. Kouzlo železnic si zde vychutnaly již stovky dětských i dospělých návštěvníků, mnozí se sem i rádi opakovaně vracejí. I vy můžete být jedni z nich, stačí použít vaše pampelišky a obdržíte od nás rodinné vstupné (2+2) v hodnotě 550,- Kč ZDARMA. Platnost vstupenky je do 31.12.2016.

Tvůrcům zdejšího miniaturního železničního světa se podařilo dodržet původní slib a pro návštěvníky průběžně připravují nové atrakce a další expozice.

Zejména pro děti jsou velkým lákadlem tlačítka rozmístěná podél kolejiště ve velikosti H0. Jejich zmáčknutím rozpohybujete nebo rozsvítíte některou z atrakcí či dalších interaktivních prvků. Roztočit tak lze například lopatky větrných elektráren nebo pouťové atrakce, zažehnout táborový oheň nebo oživit řadu postaviček na kolejišti. Sami se tak stáváte součástí děje na kolejišti, který navíc sami ovlivňujete.

Myšleno bylo i na trochu sportovního vyžití. U zahradního kolejiště můžete šlápnout do pedálů jízdního kola. Čím víc budete šlapat, tím víc vyrobíte elektrického proudu a tím rychleji i pojede vláček na kolejovém oválu vedle vás. A nebojte, neodjedete daleko. Kolo je pevně uchyceno v ukotveném kovovém rámu.

Zcela jiný zážitek nabízí vlakový simulátor. Chcete si vyzkoušet jaké to je sedět na stanovišti lokomotivy a řídit vlak? Žádný problém. Nově instalovaný simulátor vám tento prožitek realisticky zprostředkuje. Pohodlně se usaďte do sedačky z legendární tramvaje T3 a na ovládacím panelu před vámi nastavte rozjezd vlaku. Nyní už stačí sledovat návěstní soustavu, dodržovat maximální povolenou rychlost, hlídat tlak v brzdách a možná i něco víc.

Pro nejmladší návštěvníky je připraven dětský koutek, pro všechny pak promítání na řadě velkoplošných obrazovek, místo pro posezení, odpočinek a také občerstvení.

Dům vláčků najdete v 2. patře obchodního centra, přímo na nové stanici metra A Petřiny, ze Smíchova můžete využít také autobusovou linku č. 191, z centra tramvaje 1 a 18.

Otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin.

Pojeďte s námi. Je to paráda, uvidíte!

Více informací o Domě vláčků najdete ZDE.

Pokud si vyberete tuto odměnu, bude z Vašeho věrnostního účtu odečteno 30 věrnostních bodů. K dispozici je momentálně 6 kusů této odměny.

Pro získání odměny se musíte přihlásit nebo zaregistrovat a získat potřebné množství věrnostních bodů.

Pro doručení odměny je nutné mít ve svém profilu vyplňěnou úplnou adresu (je neveřejná)! Odměny jsou standardně odesílány jednou týdně.

Sdílejte:   | 
1

Chcete se zeptat na náš věrnostní program? Tak se ptejte.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight