Markéta V.: Diskuze

Nejnovější diskuze vložené uživatelem: (8)

Nejnovější příspěvky vložené uživatelem: (81)

boj za kojení, 29. 3. 2017, 13.33

No já to nevnímám jak statečnost nebo oběť. Spíš je to lenost:). S UM je podle mě práce navíc a když člověk ví, že to ani není to nejlepší má motivaci vydržet...

boj za kojení, 28. 3. 2017, 21.33

Kolik je malému? Zkuste to nevzdat. Vážně to za to stojí. Na všechno se vykašlete a prostě odpočívejte. Vezměte si malého k sobě do postele a dejte si trochu oraz (pokud teda někdo pohlídá tu starší:)). Mě doma tvrdily, že moje mléko už nestačí u obou dětí při každém růstovém sprutu. Jsem hodně drobná, při kojení jsem strašně hubla (končila jsem na 47 kg), takže pak se přidal i partner, který se bál, že to můj organismus nedá. A výsledek? Moje děti umělé mléko nepoznaly a já už mám zase zpátky svou váhu. Ale nesmíte se přepínat, aby jste o mléko nepřišla.

To jsme na tom stejně. Je skvělé, že jste vydržela:). Prsa při kojení bolí, pokud miminko nemá správnou techniku přisátí a je smutné, že to sestry v porodnicích neřeší a často nedokáží maminkám správně poradit a pomoct.

Tak to máte štěstí. Je to hodně o jednotlivcích a je hezké slyšet, že někde dokážou i pomoci. Kéž by takových případů bylo víc, než těch opačných.

Státní školka, 6. 9. 2016, 20.43

Do soukromé jsme chodili jen 2x týdně dopoledne a i tak to byl citelný zásah do rodinného rozpočtu. Platit každodenní docházku si prostě nemůžeme dovolit. Kdybychom na to měli, tak neváhám. Ten rozdíl je opravdu citelný. Ale chápu, že 28 dětí v jedné třídě je prostě 28 dětí v jedné třídě:(.

Státní školka, 5. 9. 2016, 19.27

Nic jako osobní kartu, do které by bylo možné toto zapsat jsme nevyplňovali. Jen potvrzení od doktora, kde jsou uvedené potravinové alergie. Zrovna to sladké jsme hodně řešili na úvodní rodičovské schůzce a bylo nám řečeno, že je zakázáno aby děti nosily sladké do školky. A samozřejmě to bylo k nějakým narozeninám. Lízátka a cucací bonbony mě tedy vadí hodně. To je věc, kterou by ty učitelky hlídat měli. Sladké mají, domácí koláče nebo kousek hořké čokolády. S tím problém nemám. Chápu, že ty hry se řeší špatně, ale vůbec nechápe na co si hraje a fixuje si vzorce chování. Když se kluci porvou o hračku, tak ok, to je normální. Ale hrát si ve 4 letech na zabíjení lidí mě připadá přes čáru.

Já mám dva, o staršího zas takový strach nemám, ale mladší beze mě zatím nebyl déle jak 10 hodin. A většinou to probíhá tak, že dělají scény při mém odchodu a pak při příchodu. Mezi tím si po mě ani nevzdechnou. Jednou jsem takhle přišla domu a kluci si v pohodě hráli, asi 5 minut jsem byla v místnosti a jen jsem je pozorovala, pak si najednou všimli, že už jsem doma a v tu ránu scéna:).

My jedeme jen na 4 dny. A vzít s sebou je dost dobře nejde, jedná se o přechod Roháčů:). Ono jde na děti nemyslet:)?

Tak pokud boty využijete, tak proč ne. My teď máme u obou dětí to samé 1 x celoročky, 1 x sandálky, 1 x holinky a 1 x crossky. Nejmíň využijeme sandálky, protože hodně běhá naboso. Naopak ostatní boty jedou celkem celoročně. Když ale noha hodně rostla měli jsme vždy jen 1 pár na sezónu.

Nosní mandle, 25. 5. 2016, 22.49

Jde o to, jak moc je zvětšená. Většinou se přistupuje k operaci u 4 stupně. A záleží jak moc vy vnímáte problém s dýcháním, se slyšením a mluvením. Pokud by se mohlo jednat jen o přechodně horší období, tak bych vyčkala. My nasadili léky na podporu imunity, nějaká homeopatika, děláme pravidelné průplachy nosu a opravdu se to zlepšilo. Doufám, že syn rychle poporoste a mandle se sama zmenší. Pokud by nám ale nemocnost neklesla a mandle se zvětšovala, pravděpodobně nás čeká operace na podzim. Prostě jsme se s doktorem na ORL dohodli, že tomu dáme čas a budeme to hlídat. Já se bojím celkové narkózy a obecně jakéhokoliv většího zásahu do organismu. Vnímám to jako větší škodu než dočasné huhňání. Každé 2 měsíce ale chodíme na ORL na kontrolu sluchu apod.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací