Vesec - Hra s příběhem, úkoly a pokladem - S Klapkou do Vesce, Plakánku a na hrad Kost

zobrazeno 136×

Vložil(a): Teryk92, 25. 3. 2019 9.36

Region:
Královéhradecký kraj
Web:
www.zapokladem.cz
Adresa:

Vesec u Sobotky
Hodnoceno:
Celkové hodnocení:

Pokud máme v plánu výlet na hrad Kost, můžeme spojit jeho návštěvu s pohodovou procházkou v blízkém okolí, a to okruhem z Vesce. Ve výchozí osadě Vesec je mnoho krásných starých domků, díky nimž je místo velmi oblíbené mezi českými filmaři. S pomocí herního plánu, který si můžeme zakoupit na přiložené webové adrese, se projdeme úzkým pískovcovým kaňonem Veseckého potoka s krásnými skalami a následně romantickým údolím Plakánku. V hlavní turistické sezóně můžeme nad svými hlavami hned na několika místech pozorovat provazochodce na dnes velmi populárním slackline. Osvěžíme se ve studánce a pak se vypravíme na prohlídku hradu Kost. A třeba si tam dáme i dobrý oběd a zahrajeme si kuželky v místním kuželníku. Po odpočinku pokračujeme k Bílému rybníku a od něj za nádhernými výhledy na Český ráj, k bývalé Semtinské lípě. Odtud jdeme kolem rybníka zpět do Vesce.

Cestou budeme hledat ukryté krabičky s příběhy a úkoly. Šotek Klapka nám v příbězích představí své místní kamarády. Když všechny úkoly správně vyřešíme, určitě najdeme i Klapkův poklad s odměnou.

Pravidla hry v přírodě

Obtížnost úkolů je nastavena tak, aby byly zvládnutelné, ale zároveň i zajímavé a zábavné pro děti ve věku od cca 4 do 12 let. Z důvodů věkového rozmezí dětí je pro každý úkol k dispozici lehčí a těžší varianta zadání (někdy i střední). U každého úkolu je k nalezení správná odpověď, kterou lze přečíst pomocí aplikace pro čtení QR kódů v mobilním telefonu. Ukryté krabičky jednotlivých stanovišť jednoduše najdeme buďto na základě GPS souřadnic, nebo podle fotografií a textových popisů jejich umístění včetně mapy, což je vše uvedeno v herním plánu. Herní plán můžeme stáhnout přes odkaz, jenž nám po uhrazení hry bude zaslán. V případě platby kartou odkaz na herní plán obdržíme automaticky a obratem. Pokud zaplatíme převodem na účet, herní plán získáme až po připsání částky na účet provozovatele hry a po jeho potvrzení připsané částky. Hra je v nabídce od dubna do října, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je pravidelně kontrolována a případně doplňována.

Více informací o hře je na oficiálních stránkách provozovatele www.zapokladem.cz.

Dílčí hodnocení: (průměr ze 1 hodnocení)

Kvalita
Cena
Spokojenost dítěte
Příjemné prostředí

Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat

Parametry:

Vstupné
ne
Možnost ubytování
ne
Doprovodný program
ne
Přístupnost s kočárkem
ano
Občerstvení
ano
Parkování
ne
Terén
Středně náročný
Dětský koutek
ne

Objevili jste chybu ve vlastnostech nebo parametrech? Upozorněte nás na ni.

Nenašli jste výlet, který jste hledali? Přidejte ho

Hodnocení (1)

Teryk92, 25. 3. 2019, 9.36

Kvalita
Cena
Spokojenost dítěte
Příjemné prostředí

Rádi se sem vracíme - opravdu Český Ráj.

Klady:

  • Krásná příroda

Zápory:

  • Nic

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací