Domácí manikúra: Nádherné ruce i v zimě

zobrazeno 146×

Vložil(a): monicka123, 16. 11. 2015 21.35

Věnujte svým rukám a nehtíkům dostatečnou péči. V zimě ji potřebují dvakrát tolik!

Jaký obrázek si o vás lidé vytvoří na základě vašich rukou? Jak nehtům dopřát co nejlepší péči a rukám dodat potřebnou hydrataci i v zimním období, kdy to nejvíce potřebují. Ruce nás představí rychleji než vizitka. Používáme je ke všemu a jsou důležitou součástí lidské komunikace, proto bychom si na nich měly dát záležet.Jsou neustále na očích – kdykoliv se představujete, vítáte se s přáteli, gestikulujete, platíte, nebo se jednoduše držíte v autobuse. Mít pěstěné ruce patří k základním nutnosti, dámy!Na rozdíl od jiných partií jsou neustále vystavovány (kromě cizích očí) vnějším nepříznivým vlivům. Manikúra vám ubírá čas a peníze? Přinášíme vám jednoduché rady na domácí "salón“, po nichž se vaše ruce budou cítit jako v bavlnce.Hezké ruce neznamenají pouze péči a úpravu nehtů. Proto zaměřte svou pozornost na celé ruce. Vydejte se ve čtyřech krocích vstříc jemnějším a pohlednějším rukám:

1. Začneme prevencí vysušených rukou, která je jednoznačně spojená s jejich ochranou. Naučte se používat na jakékoliv domácí práce gumové rukavice. Žádná část vaší pokožky by se neměla dostat do kontaktu se saponáty a jinými agresivními látkami! Ochrannými rukavicemi předejdete předčasnému stárnutí a popraskání kůže na rukou.

2. Několikrát za den své ruce rozmazlujte speciálním krémem určeným na ruce, ten se totiž rychle vsákne a jeho vysoké hydratační složky zabrání zbytečnému vysušení. Dlaně i hřbet rukou tak zůstávají po celý den vláčné. (Neplatí zde pravidlo, čím mastnější krém tím lepší. Jednak jsou mastné krémy v práci velice nepraktické. Navíc mastné hutné krémy ucpávají póry, které přestanou dýchat a tím celá pokožka časem uvadá.)

3. Jednou za týden, či čtrnáct dní očistěte ruce peelingem, který je zbaví odumřelých buněk a zhrublé kůže.

4. Naneste masku na ruce. Výživná maska jim dodá přirozenou barvu a zdraví vhled.

Jak mít krásné nehty i bez pravidelných návštěv manikérky?

 

Každá jsme dostala do vínku určitou kvalitu nehtů, to je dáno geneticky. Do nehtů se promítne i naše strava, ale zároveň existuje několik jednoduchých rad, kterými své nehty můžeme vylepšit.

 

1. Nehty zkracujte pilníkem. Pilujte vždy jedním směrem, tak se vyhnete lámavým a třepícím se nehtům.


2. Dopřejte jim vitaminy v podobě výživového laku na nehty, poskytuje ochranu i nadstandardní péči. Obsahuje užitečné proteiny, které nehty posilují. Výživový lak poslouží i jako základní vrstva před barevným lakem, ten pak nehty zbytečně nenarušuje a nezanechává nehezké pigmentové skvrny.

3. Pečujte o nehtové lůžko a kůžičku kolem jemně zatlačujte tupým nekovovým předmětem.

4. Používejte šetrný bezacetonový odlakovač.

5. Pokud jste fanynka klasiky, opatřete si bělící tužku na nehty. V kombinaci s bezbarvým lakem, budou vaše ruce působit vždy přirozeně a čistě.

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (4 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

DenisaC, 22. 11. 2015, 8.26

Hezke mam hodne suche ruce a tak mazu a mazu

Zuzka Čtvrtečková, 21. 11. 2015, 21.32

Moje nehty bohužel nic nezachrání, třepí se a bohužel žádné vitamíny tomu nepomůžou. Hodně se mi zlepšily, když jsem byla poprvé těhotná, to jsem si je i pravidelně lakovala a pilovala. Normálně mi totiž ani nedorostou do délky, kdy by s nimi dalo něco dělat.

Iveta Záborcová, 19. 11. 2015, 16.35

Skvělý článek, v zimě je potřeba pečovat nejen o ruce.

mckvak, 18. 11. 2015, 18.48

Pekny clanek, inspirace Me se nehty vzdy v zime daleko vic trepi tak se snazim o ne pecovat co to jde

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight