Mateřské Mléko a jeho síla

zobrazeno 456×

Vložil(a): KPinarcioglu, 12. 3. 2016 22.00

Na své cestě Laktační Poradkyně mám možnost denně nahlédnout do životních příběhů dnešního světa mateřství a jeden takový životní příběh pro Vás mám. Se svolením maminky Veroniky, bych s Vámi ráda sdílela příběh malého Péti. 

Jednou jsem na jedné sociální síti viděla dotaz maminky Veroniky ohledně kojení jejího nejmladšího syna. Už tenkrát mě zaujala její fotka, tak energická ženská, řekla jsem si. Odpověděla jsem na položený dotaz a pokračovala jsem dál. Po čase na mě opět vykoukla fotka téhle maminky, krátké vlasy, výrazné, velmi slušivé brýle. Moje paměť zaplesala nad známým obličejem. Dotaz se tentokrát týkal jejího prostředního dítěte, syna Péti. Znovu jsem odpověděla a pokračovala dál v následující činnosti. Po dvou měsících se maminka Veronika opět připojila na sociální síť, ale tentokrát již ne s dotazem, ale s informací, která se mě natolik emočně dotkla, že jsem paní Veroniku soukromě oslovila.

Péťovi bylo tenkrát jen 1,5 roku, kdy paní Veronice začalo být divné, že je stále více a více unavený a po těle se mu častěji objevují modřiny. Neváhala a absolvovala návštěvu lékaře a následně nemocnice. Po všech možných testech přišla diagnóza - leukémie. Každé milující mámě musí hlavou proběhnout stejná myšlenka, jako tenkrát proběhla i paní Veronice v momentě, kdy tváří tvář stála před lékařským verdiktem  "Myslela jsem, že je to konec, že o syna přijdu."  říká. Na mou otázku co následovalo, přišla jasná a obdivuhodná odpověď "Zůstala jsem na vše bohužel sama, otec syna se zhroutil a utekl. Já pak musela být ta silná, protože se sesypala i celá má rodina, takže jsem je uklidňovala a držela nad vodou. Nebylo to nic hezkého, musela jsem být silná už kvůli malému, byly to těžké chvíle, ale i ty hezké, když léčba začala zabírat. ".

Léčba trvala 2,5 roku a následovala rekonvalescence, kdy Péťa nesměl mezi děti ani do většího kolektivu, to trvalo dlouho. Kdejaký bacil jen proletěl a Péťa hned onemocněl, po chemoterapiích měl totálně zničený imunitní systém. Až do nedávna, kdy po všech možných pokusech paní Veronika dostala nápad...

 

"Pak jsem začala ze zoufalství přemýšlet o mateřském mléce, kojím stálé nejmladšího 19. měsíčního syna a zkusila to."

 

Nedalo mi to a musela jsem se zeptat, jak paní Veroniku napadlo podání mateřského mléka synovi a jak ten na to reagoval. Péťovi je nyní 7,5 roku, odpověď byla opět obdivuhodná "Jednou jsem seděla a malý byl znovu nemocný, měl mononukleózu a já kojila mladšího syna. Koukala jsem na něj a na Péťu a pak mě to trklo. Říkám si, když to dává živiny malému a posiluje imunitu, proč by to nemohl i on. Prošla jsem si pár článků a bylo jasno. Říkala jsem si, že tím nemohu nic zkazit a určitě mu to neublíží. Pak jsem ho zavolala a řekla jsem mu jestli nechce ode mne vyzkoušet mléko, aby nebyl pořád nemocný a on řekl, že ano. Vzal to jako, že je to pro něj důležité a že to opravdu potřebuje. Neměl a nemá s tím žádný problém, sám byl kojený jen měsíc a nyní to zvládá jako profesionál, jako by se kojil od jak živa."

 

Péťa je nyní na požádání kojený přes 2 měsíce, nebere žádné léky na podporu imunity a je to od toho děsivého momentu s názvem - leukémie - poprvé, kdy za celou tu dobu kojení NEBYL ANI JEDNOU NEMOCNÝ, a to i přes to, že nejstarší dcera byla nachlazená"Normálně by už byl nemocný a měl minimálně 2x antibiotika." říká maminka Veronika. 

 

S paní Veronikou jsme se domluvili, že osloví lékaře, porovnají se výsledky Péti před a po kojení, pokud bude paní Veronika souhlasit, pokračování vykřičíme opět do světa.

 

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat paní Veronice za možnost nahlédnout do jejího a synova osobního života a za svolení podělit se o jejich životní příběh veřejně. Také bych chtěla a to opravdu zcela upřímně popřát Péťovi a celé jeho rodině hodně zdraví a ať je na té cestě životem čeká jen to krásné.

 

No uznejte sami, není kojení tak trochu zázrak?

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
7

Diskuze k této stránce (11 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 28. 2. 2017, 18.40

paní je hrdina, je moc dobře, že se uzdravil, ale nemyslím si, že za to mohlo mléko

Fuga

Fuga, 30. 1. 2017, 16.38

je to opravdu silná ženská, tři děti, jedno vážně nemocné, chlap uteče... a ona to zvládla.

louskacek2, 12. 11. 2016, 13.39

krasne doufam ze je hosicek i nadale v poradku a preji mu moct zdravi a mamince hodne sily

petrao, 25. 9. 2016, 19.25

Úžasné!!! Štěstí ze jste zrovna kojila

rodinka, 27. 5. 2016, 14.28

Preji hodne sil a zdravi

KackaPJ, 21. 4. 2016, 23.04

Tri roky, to uz mi prijde moc

ppetaa27, 21. 3. 2016, 16.01

Uzasne preju mnoho sil a hlavne zdravi

Itany, 18. 3. 2016, 18.55

Teda uzasny clanek psany od srdictka.preji hodne sil do zivota.

Minnie, 17. 3. 2016, 20.42

Péťovi přeju ať je už jen dobře a jeho mamince spoustu sil. Já také věřím v sílu mateřského mléka, starší dcera byla kojená 3 roky a měsíc a musela jsem ji odstavit z donucení, byla jsem znovu těhotná a měla jsem citlivé bradavky, opravdu moc mě to při kojení bolelo. Mladší kojím, je jí 7 měsíců a mlíčko jí chutná, tak doufám, že ty 3 roky vydržíme taky pokud je to dobré na imunitu miminek, proč ne i u starších dětí.

Katka, 14. 3. 2016, 8.41

Opravdu dobrý nápad a není důvod proč by to nemělo pomoci imunitu zlepšit. Již jsem o téhle možnosti četla na kojeni.net. Je fajn, podávat třeba v hrníčku, mateřské mléko i starším dětem, pokud má matka přebytky od mladšího nebo si zvýší laktaci.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight