Neošetřitelné dítě

zobrazeno 2904×

Vložil(a): petralak, 20. 10. 2019 23.16

Tak přesně tak už dva zubaři vykázaly dceru z ordinace. Budou ji tři roky a bojí se, naposledy jsme už zvládli, aby se tak nějak dala prohlédnout pusa, ale je to pláč, strach... doma mi ukazuje jak otevře pusu, ale jakmile se dostaneme do ordinace, je konec a i ji to mrzí, venku mě pak ujišťuje, že příště, že se bála a pusinkuje mě... odměny ani dárky nefungují. Má dva kazy, nepřijde mi vhodné je nechávat až se nebude víc bát, stejně tak běhat další rok a hledat další a další doktorku a čekat, až se ji to ještě víc zhorší.... a zase ji cpát pod anestezii mi je tak moc proti srsti... o penězích co ta sranda stojí ani nemluvě. Jsem docela zoufalá, jaké máte vy zkušenosti?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

tacouplaci, 15. 4. 2021, 18.06

Já vždy nosím slečnám zubařkám dárky na uplácení, protože to se synem taky nemají lehké. Vím, že je to hrozné, ale jsou pak na něj milejší. Největší úspěch mají. Tyto ponožky https://www.fajntricko.cz/p/2377/vesele-barevne-ponozky-zubar a pokaždé když jdu do ordinace donesu je buď paní doktorce nebo sestřičce. Úspěch má taky káva nebo bonboška, ale ponožky jsou nepřekonatelný. Vždy prohodíme pár slov a syn je pak i uvolněnější, takže doporučuji nosit “úplatky” . Dítě snad z toho časem vyroste.

vivianr, 26. 10. 2019, 10.51

Tak mi s holkou nechali na pohotovosti 90,- Kč za to, že nám doktorka řekla, že se s ní rvát nebude a že si máme v pondělí dojít ke své zubařce. Nezájem, že dítě má bolet. Nechtěla otevřít pusu. Doma si normálně nechala vyčistit zuby. Naše doktorka jí zub nakonec vytrhla, protože si ho nechtěla nechat vyvrtala. Výsledek je, že má příšerný první zuby a fobii jak hrom. S klukem se doma u čištění zubů rvu a u doktorky otevře pusu bez problémů. Dokonce si nechal dát i injekci a nechal se ošetřit úplně sám bez držení.

petralak

petralak, 27. 10. 2019, 19.10

Každé dítě reaguje jinak, právě proto chci, ay si to nepamatovala, dokud je malá a nemá z toho takový rozum a nevypestovala si fobii

Petra Schoberová, 25. 10. 2019, 7.00

Vůbec nezávidím .. syn také dělá scény ale naštěstí se nám vždy podaří ho nějak zvládnout.. držíme ho prakticky tři je to hrůza.. má chudáček špatné zoubky.. poslední návštěvu jsme ale zvládli celkem dobré už si nechal vše vysvětlit paní zubařka mu popisovala nástroje a jaký byl borec když vylezl ven. Držím pěsti

petralak

petralak, 24. 10. 2019, 22.57

Anestezie je pro tak malé dítě moc... nejde o operaci, takže budu si to s malou muset vytrpět a obrečet a dáme to jen na tu sedaci... snad to nakonec vydrží dýl než zase další půlrok, že bude další zub... akorát termín je chuťovka, nejdřív únor 2020! ... anestezii by udělali pomalu zítra

Mygara

Mygara, 24. 10. 2019, 18.35

A nejde zapečetit ty zoubky při te sedaci?

petralak

petralak, 24. 10. 2019, 22.53

Toho už by bylo moc, jelikož se předpokládá absolutní nespolupráce... a ty zuby nelze jen "zaplacnout" ale i třeba lehce převrtnout...

petralak

petralak, 23. 10. 2019, 14.01

Takže poslední návštěva byl úspěch, zuby ukázala, zuby prý čistíme dobře, kazy co má, tak ten nejde předejít, prý má moc hluboké rýhy v zadních zubech a ty žádný kartáček nevyčistí... dva kazy, vzhledem k věku jsou dvě možnosti, buď sedace = dítě v tu chvíli vše vnímá, ale nic ho nebolí, musíte ho držet, ale zákrok si nepamatuje, takže příště se nebojí, to by vyšlo na 4,5tis. S tím, že za rok takhle můžeme řešit další zoubky, které mají taky hluboké rýhy... Nebo anestezie, kde by ji i zapecetili ostatní zuby, aby se to neopakovalo. 6,5tis. Zní to líp, ale anestezie??...

Janna, 23. 10. 2019, 20.31

Tak to vam nezavidim. Sama nevim, jak bych se v tuto chvili rozhodla. Asi bych volila tu sedaci a doufala, ze se jiny kaz neobjevi a prvi zuby ji co nejdrive vypadaji... Na druhou stranu anestezie neni nic dobryho, ale v dnesni dobe uz jsou hodne setrny a urcite by byla jen nejaka kratkodoba.

Minnie, 23. 10. 2019, 11.26

Mám to samé s téměř osmiletou. Žádný negativní zážitek neměla, jako malá hezky držela, pak zásek a nic. Možná jí někdo něco vyprávěl ve školce, nevím nic neřekla proč. Ale předloni měla 2 kazy, nenechala se, teď už má 3 a jeden měla tak hlouoko, ze ji to začalo bolet a donutilo ji to k zubaři jít, zub na vytrhnutí ale stejně scény jak blázen, pichli ji injekci na umrtvení a stejně i přes ujištění že nic neucítí, 3 lidi jsme ji nemohli udržet, vzpírala se, kopala, řvala, no hrůza. Nevím co s ní... mladší dcera v pohodě, taky jí trhali zoubky kvůli zánětu a úplně na pohodu ani nepípla, doma mi oznámila že to nic nebylo a že tam chce zas i vrtání bylo bez křiku a v klidu. Ale ta starší... děs...

Leňulka, 23. 10. 2019, 10.14

Asi ten strach cítí z vás? Nebo mluvíte o tom dost co se bude dít? Naše dcera teda kazy nemá a zubaře je v pohodě, ví, že ani já se nebojím, že není čeho, že zubařka zoubky jen spočítá, případně vychytá červy Zubožrouty tím, že zoubek trošku navrtá, červa vytáhne za ocas a zoubek zalepí, že o nic nejde. Když máme jít k zubaři nebo kdokoli z rodiny dostatečně dlouho dopředu se o tom bavíme pořád dokola, co koho u zubaře čeká apod.

V007A, 22. 10. 2019, 8.23

Chudák malá, přeji hodně štěstí a trpělivosti.

NiFee

NiFee, 22. 10. 2019, 8.17

Tak treba zohnat dobreho zubara. U nás su dobrí zubari bohuzial sukrominici. ciže nie cez poistovne a drahý. No po skusenostiach radsej nechat celu vyplatu u zubara a jest vodu so suchým rozkom ako ist k hlupakovi...mne tak dvaja zubari doondili zuby až no....nechala som tam kopu penazi....no stalo to za to inak by som bola asi už strbava. S dcerou sme boli u zubara asi 30 km od nas aby sme nasli dobreho zubara s priatelským pristupom k detom. vela zubarov bohužial deti odmieta. No daju sa najst len treba cestovat alebo priplatit alebo aj oboje.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů