Čistit zuby nebo ne

zobrazeno 187×

Vložil(a): luciusmius, 24. 4. 2016 22.31

nevím jestli už můžeme čistit zoubky. Máme 4 zoubky a já nevím jestli už můžeme čistit nebo je to ještě brzy a pak mám používat pastu nebo jen vodu. Existuje nějaký speciální kartáček. Moc děkuji za rada a tipy Kačka je naše první a trochu tápu. Omlouvám se za fotku se zoubky bohužel nemám ještě v pc.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vendy.z, 9. 7. 2016, 12.38

Také jsme čistili už první zoubky. Paní doktorka říkala, že stačí třeba kapesníkem (ne jednorázovým)

luciusmius, 27. 5. 2016, 8.29

Tak už máme zoubků pět a koupila jsem v drogérii dětský kartáček se štětinkami čistíme každý den. Dám ho dceři kousat, vyčistím si zuby já, a pak dceři přejedu ty její zoubky tím jejím kartáčkem. Pastu zatím nepoužívám, vždy jen namočím do studené vody. S pastou chci počkat co nejdéle a když s ní začnu budu se snažit sehnat nějakou na přírodní bázi, jestli něco takového vůbec je.

Markéta V., 29. 4. 2016, 23.09

Jak už tady ostatní maminky psaly, zoubky se čistí hned jak narostou. Dokonce se doporučuje i masáž dásní prstovým kartáčkem ještě před tím než se zoubky proříznout. Akorát moje zkušenost je, že zubařky hrozně tlačí na to aby se co nejdříve začínala používat pasta na zuby. Když se ale podívám na složení i dětských past, tak si říkám, že čím později tím lépe. Pastu jsem začala používat u syna až ve 3 letech. A i tak jí většinu spolyká.

k.o.r.i.n.e.k, 29. 4. 2016, 16.37

Pastu zatím nedávám a čistím od prvního zoubku prstovým kartáčkem. Měla jsem i gumový s rukojetí, ale ten syn odmítal i na kousání ...

Zuzka Čtvrtečková, 28. 4. 2016, 15.58

jako první jsme měli taky ten set "kartáčků" z DM a čistili jsme od prvního zoubku (vlastně dvou, vyrostly naráz ) Pastu používáme od dvou let.

Mahdalka, 27. 4. 2016, 13.29

Já od prvního zoubku čistila takovým tím gumovým kartáčkem co se navlíká na prst a rozhodně bez pasty,doktorka mi řekla,že není potřeba.Navíc měl syn jak se mu prořezávali zoubky sadu takových malých kartáčků z DM na žužlání a masáž dásniček.Klasický dětský kartáček měl až od roka a do dvou let měl zubní gel s bylinkama od weledy,od těch dvou let používám elmex,ale jen malinko,malej ho rád polyká

pavlis, 26. 4. 2016, 21.40

my čistili s proříznutím prvních zoubků látkovou plenou, navlečenou na ukazováčku s trochou elmexu - takto nám to doporučila naše dětská zubařka

benca, 25. 4. 2016, 20.32

treba cistit

snany, 25. 4. 2016, 13.49

Dětem začala čistit zuby v cca roce, předtím to příliš nešlo tak jsem to nelámala přes koleno

Kamila Pecharová, 25. 4. 2016, 13.40

Zoubky se čistí již od prvního zubu. Syn měl nejprve svůj kartáček ozubený jak jsem tu již četla v dalších komentářích z DM, aby si zvykal na samostatné čištění a já mu čistila zuby prsťáčkem bez pasty. Při první prohlídce u zubaře v roce jsme dostali dětský Elmex a od té doby máme kartáček Kuraprox resp. dva. Jeden má svůj který kouše a čistit se učí a druhým nezničeným mu je čistím já!

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight