Vypadá to, že budeme mít doma celiaka

zobrazeno 899×

Vložil(a): Týna, 10. 11. 2014 23.51

Ahoj, naše malá holčička teď začíná s lepkem a nějak se mi nezdají reakce. Řešíme to s doktorkou. Máte někdo zkušenost, jak jste postupovaly při podezření na celiakii u dítěte? Co nás čeká? Poradíte, prosím?

Sdílejte:   | 
3

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 18. 11. 2016, 11.18

vím, že dělají test z krve, popřípadě gastroskopii, ale nevím u jak starých dětí

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 11.31

To musí být hrozné mít dítě s celiakií, ještě že se to u Vás nepotvrdilo

Bránik98, 27. 11. 2015, 13.35

U nás to vypadá podobně, děkuji za tuto diskuzi.

DenisaC, 25. 5. 2015, 11.41

Drzim pesti!

Zuzi, 15. 5. 2015, 18.00

Dobrý den, měli jsme podezření u manžela...trpěl střevními poruchami, od ledna držel bezlepkovou dietu (tzn.vše bez lepku - největší obsah lepku - bílá pšenice-pozor pšenice bývá i v některých čokoládách - nutno číst složení u potravin) zažívání se mu srovnalo, po čase zkusil dát do jídelníčku potraviny s bílou moukou (rohlík, sušenka, apod.) a ejhle střevní potíže se nevrátili, na vyšetření nakonec nešel, ale lepku se snažíme dále vyhýbat. Mě osobně brali krev a celiakii mi nezjistili...malá bude v pohode, jen pokud je celiakie potvrzena je nutné dodržovat stravování bez pšenice - tedy lepku, naštěstí v dnešní době je už dost potravin a produktů s označením "bez lepku" Vařím tak spousty omáček bez zahuštění mouky, těstoviny jsou rýžové nebo kukuřičné, apod.....a i různých hotelech vám vyjdou vstříc. Pečivo bez lepku je sice dražší, ale najdete na internetu i spousty receptů na vlastní bezlepkový chlép apod. Ze začátku to bude zřejmě náročné - je to změna ve stravovacích navycích,ale dá se to zvládnout a hlavně jde o zdraví

Estrela113, 13. 3. 2015, 8.32

Já můžu poradit jen jak jsem to řešila u sebe. Vynechala jsem na týden všechno s lepkem. Cítila jsem se mnohem líp, zažívání se spravilo. Zácpy odezněly. Takže jsem zašla k lékaři s tímto podezřením a udělal jednoduché krevní testy. U malých dětí, které začínají s lepkem nedokážu říct ... jak jste nakonec dopadli? Jaké příznaky jste měli?

Týna

Týna, 25. 5. 2015, 12.45

Nakonec se celiakie nepotvrdila. Uff

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight