Zavádění příkrmů

zobrazeno 933×

Vložil(a): ivka1981, 20. 11. 2014 16.12

kdy jste začali s přikrmováním svých dětí? Dělali jste si příkrmy domácí nebo raději kupované z obchodu. A kdy jste zařadili mléčné produkty - zrovna v tomto se totiž s kamarádkou hodně odlišujeme, tak mě zajímá, jak je to jinde.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Iris, 23. 1. 2016, 7.07

Začala jsem u obou ve čtyřech měsících,jedno po UM a druhé plně kojené. Ze začátku jsem vařila domácí zeleninu, dala do formy na led a každý den jsem ze 2 kostky roz razila, tak asi měsíc než se naučila papat. Poté jsem kupovala hotovky.5 měsíc jsem zavedla ovoce a 6 měsíc maso zeleninové příkrmy.teď v 8 měsíci papáme ovocné přesnídávky, jogurt, masozeleninový příkrm, rohlík s máslem, kaše....a stále kojíme.

Zuzka Čtvrtečková, 14. 11. 2015, 22.40

Od šestého měsíce. Když jsme byli doma, měl domácí, když venku, tak jsme koupili. Nijak jsme to neřešili. Malej snědl od začátku cokoli, hlavně, že toho bylo hodně 3:-) Mléčné produkty si už nepamatuju.

Minnie, 3. 11. 2015, 10.13

Dcera kojená, příkrmy od 6 měsíců. A střídala jsem domácí s kupovanými. Mléčné výrobky jsem zařadila v 9 měsících, ale říkala mi mude že by stačilo až od roka když je kojená.

nocken, 5. 10. 2015, 23.32

Začala jsem u obou dětí zhruba v 5,5 měsících.

luhalova, 28. 9. 2015, 20.15

Začali jsme hned ve 4 měsíci u obou dětí, protože jsou oba otesánci a střídala jsem kupované s domácími.

Verisek29, 8. 9. 2015, 10.29

S příkrmy jsme začali před pár dny, kdy můj chlapeček započal svůj 5. měsíc svého života Začínáme s domácím mrkvičkovým pyré z mrkvičky ze zahrádky , zatím moc neví, co s ním má v pusince dělat, ale to chce čas Jinak jsem si objednala od Hippu první lžičku dýni a od Hami první lžičku květák, tak jsem zvědavá, jak to bude chutnat U obou je v tom jen zelenina a voda.

Lasenka27, 2. 9. 2015, 13.44

my začali s přikrmy v 6 měsicich ted je nam skoro 8 a zatim teda dělame přikrmy domaci ze zahradky kupovane jen když jedeme někam na vylet a nestihnu si navařit ale to je fakt malokdy

benca, 18. 8. 2015, 19.00

Myslim, ze to bol 5 mesiac a bolo to super papala uplne vsetko, aj prikrmy aj varene zeleninky

katuš, 8. 8. 2015, 17.41

dobrý den,začali jsme od ukončeného 4.měsíce páč už jsem neměla své mléko a byli jsme na um.Dělám domácí polívečky,zamražuji do foroty.je nám 7.měsícu a už jsme měli kde co a nejvíce nám chutná hokajdo dýně,z masíka už jsme měli kuřecí,králíka,krůtí a vepřové a ještě stále nám chutná jen nevim co bubu dělat až se toho přejí

Zuzi, 14. 5. 2015, 22.46

Dobrý den, mám dva syny a u obou jsme s příkrmy začínala různě a s různým druhem ...první syn-nekojený začal první lžičky ochutnávat od 5.měsíce- ovocné přesnídávky (vzhledem k tomu, že trpěl na koliky a zácpy, jsem sáhla po ovoci, aby ho to spíš protáhlo než ucpávalo) byl to jedlík a během dvou týdnů jsme nahradili jedno mléko plně příkrmem, hned potom jsem zkoušela přidat mrkve k jablku apod. asi první dva měsíce jsem vařila pyré doma (ovocné přesnídávky jsem kupovala častěji než ty zeleninové) později kdy už věděl co s jídlem a začali jsme nechávat i kousky jsme kupovali i ty hotové příkrmy - syn jedl postupně všechno. Druhý prďola je kojený a nechce se toho jen tak vzdát...první lžičku (mrkev, neměl problém se zácpou,ale spíš opak ) jsme zkusili v 6.m, ale plně nahradil kojení až někdy kolem 8.m do té doby to bylo spíše 2-3lžičky příkrmu a pak prso...nechávala jsem to volně podle jeho chuti, nikdy jsem do jídla nenutila...mléčné výrobky jsem zařadila někdy kolem 8.m (bílý jogurt) ...především jsem zjistila, že bílý jogurt mu chutná a nevyžaduje hned prso...takže pokud ho někdo hlídá - májí připravený zeleninov oběd + jogurt a podle jeho chuti mu to naservírují...co se týče kupovaných příkrmů - jsou přísnš kontrolované, ale u některých se mi zdá je dost zahušťováno škrobem....když je u nás náročnější den, sáhnu i po kupované skleničce...

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight