Vaření v kojenecké vodě

zobrazeno 2760×

Vložil(a): vaniilla, 18. 9. 2017 17.51

Mám takový dotaz. Doktorka nám řekla, že máme na vaření používat pro malou kojeneckou vodu. Chápu, že je to potřeba u vody, kterou pak použiju do jídla. Ale myslíte, že je to potřeba, i když vařím třeba těstoviny a pak tu vodu vyliju?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Witchie, 26. 12. 2018, 17.50

Já myslím, že záleží na vodě. My máme studniční špatnou, takže jsem i těstoviny dělala v kojenecké.

Andrhand, 3. 2. 2018, 15.53

neříkám že kojenecké vody jsou špatné ... a můj komentář že je blbost si nemyslím. Jen říkám že v dnešní době se prostě nějaké věci moc přehání ... a není to jen jestli vařím v kojenecké vodě nebo v převařené vodě je to ve více věcech ale je pouze můj názor

Andrhand, 2. 2. 2018, 21.22

Dříve žádná kojenecká voda taky nebyla jen se převažovala a žijeme ? Ano žijeme neříkám kojeneckou vodu používám ale zdá se mi že v této době se to strašné řeší dříve nebylo takových věcí a my to taky přežily

vaniilla, 2. 2. 2018, 22.00

Komentář typu "dřív se to tak dělalo a všichni žili" je celkem blbost v různých ohledech... dřív voda byla čistější, na polích se nepoužívaly pesticidy, které jsou dnes všude i ve vodě, navíc každé druhé až třetí dítě nepřežilo kojenecký věk...

vendy.z, 27. 9. 2017, 19.21

Používala jsem do jídla, ale pak už také ne... Pokud se převařuje kohoutková voda, je to ok.

vaniilla, 27. 9. 2017, 19.34

Jak už jsem tu psala, nejde o převařování, tím se odstraní jen ionty vápníku a hořčíku, které ničemu nevadí. Ale dusičnany a dusitany, které jsou špatné a kvůli kterým se používá kojenecká voda, zůstanou i po převaření. Ale pokud máte v kohoutku vodu dobrou, tak to není problém. My bohužel kojeneckou v kohoutku nemáme.

vendy.z, 29. 9. 2017, 20.56

jj, chápu - ale u nás jsou dobré normy na dusičnany a dusitany. Chemické rozbory i mikro se dělají běžně - pokud používáte městskou vodovodní síť. Pokud máte studnu, musíte si rozbory platit sama.

vaniilla, 29. 9. 2017, 21.01

Máme síť a rozbory známe, takže se pro malou ještě nehodí.

Kevin

Kevin, 24. 9. 2017, 20.40

Myslim ze ne

navji, 22. 9. 2017, 11.20

používám převařenou vodu, máme vlastní studnu, tak je to v poho, ale i tak, když vidím ty láhve v obchodech na světle, kdo ví jak dlouho ve skladech aj., tak snad si radši převařím svoji vodu.....je to opět jen buzziness a my každopádně sedáme na lep

KackaPJ, 21. 9. 2017, 23.04

Vodní lobby je vodní lobby

baru86

baru86, 21. 9. 2017, 19.08

Já kojenecké vodě nevěřím, když jdu kolem obchodu u nás a vidím, jak v létě se tam láhve pečou na sluníčku v tom plastu, nevěřím, že je lepší kojenecká voda než ta z kohoutku.

Mygara

Mygara, 21. 9. 2017, 18.17

já vařila vše v kohoutkové, má mít parametry kojenecké, alespoň ta u nás, tak jsem to neřešila

vaniilla, 21. 9. 2017, 18.33

U nás právě ne, kohoutková nemá tak přísné limity na dusičnany a dusitany, jako kojenecká voda.

nikolava, 20. 9. 2017, 14.24

Já mu vařila v obyč balené vodě, později už z kohoutkové - bydlíme na vesnici a máme svou studnu, takže pro jistotu

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů