kdy začít podávat vařený žloutek??A jak dál s příkrmama

zobrazeno 3031×

Vložil(a): sestricka1989, 25. 10. 2015 9.41

Maminky chtěla bych se zeptat kdy začít podávat dítěti vařený žloutek??? Mám 5měsíční mimčo už jíme zeleninku a měl i trochu masíčka (kuřecího, králičího). A ke svačinkám odpoledne dostává ovoce a k večeři má kašičku . Ale stejnak si myslím že mu to nějak nestačí v noci se budí tak 2x-3x i když večer kolem 8 dostane Hami kaši (teda ještě v lahvičce ).

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 5. 3. 2018, 11.43

od stejné doby, jako maso, protože se tím má někdy nahradit

Mygara

Mygara, 22. 1. 2018, 12.31

nám doktorka doporučovala dávat místo masa jednou týdně a od té doby, co se maso zavede

jitkamety

jitkamety, 24. 7. 2017, 22.51

Ja jsem dceri zacala podavat varen zloutek cca v 11 mesicich

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 11.00

má se dávat 1x týdně místo masa od 6. měsíce

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 11.41

Já dávala žloutek až skoro v roce, jelikož syn mi nechtěl moc papat

DenisaC, 21. 11. 2015, 20.27

Žloutek tak kolem 8.měsíce. Je miminko kojené nebo na UM?

ivka1981, 16. 11. 2015, 15.54

my jsme žloutek začali dávat až po šestém měsíci. Je teda pravda, že jsme s příkrmama začali až po pátem mesíci - jinak jsme kojila. Každopádně, nejdřív jsme dávali zeleninku, pak přidali trošku masa a pak jsme teprve dávali ten žloutek. Máme deset měsíců a malá se mi budí v noci jednou na kojení určitě. A to dostane kolem sedmé kaši a pak, než jde spát, tak ji ještě kojím. Tak si myslím, že v pěti měsících je dvakrát probuzení v noci v normě.

mckvak, 5. 11. 2015, 21.26

U kojenych deti az se zavadenim masa U nekojenych to same, my jsme zloutek dali az v 5. mesici (jsme na UM) a v pohode

sestricka1989, 25. 10. 2015, 14.16

Tak já nevím .......Všichni říkají něco jiného a v knížkách také. Na kojeni.net tam je napsáno že vaječný žloutek až od roka a na Hami stránce co mi poslali brožuru o příkrmech je napsáno že se muže dávat už od ukonč. 4 měsíce. to samé i maso. Já nekojím už od začátku a po poradě s pediatrem jsem začala dávat příkrmy od 4 měsíce . No zeleninu dávám stejný druh 3 dny a pak jinou mezitim žadnou pauzu vyzkoušeli jsme mrkev, špenát ,cuketu ,brambor,celer,petržel, dýni, batat, měl trochu brokolice a květak ale ty se bojim aby ho nebolelo bricho

Katka

Katka, 25. 10. 2015, 19.18

Tak Hami letákem bych se určitě neřídila Maso od 4. měsíce? Vždyť na trávení není nic těžšího Bílek je alergen, ale žloutek vyzkoušet po zelenině můžete. Mě ho syn třeba ze začátku jíst ani nechtěl, takže se to stejně o týdny posunulo. Časem pak můžete zkusit červenou čočku, ta nenadýmá. Vytiskněte si ty papíry z kojeni.net, nic lepšího neznám.

sestricka1989, 26. 10. 2015, 10.23

Děkuji za rady

Katka

Katka, 25. 10. 2015, 11.51

Taky mě to přijde brzo, tolik různého jídla už v 5 měsících. A tu zeleninu už ochutnal všechnu, všechny druhy? A děláte třídenní pauzy po každém novém jídle? Žloutek má být před masem. Vše je na kojeni.net. Kaši bych dala až tak za 2 měsíce, zbytečný spěch. Na to kolik má měsíců se ještě má nárok v noci budit! Dál se pak dává jogurt a tvaroh, ale to si myslím až od 8-10 měsíce.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů