Pravidelný režim pro děti nebo volnost?

zobrazeno 1405×

Vložil(a): Christie, 4. 1. 2015 15.26

Maminky, zajímá mne váš názor na denní režim dětí. Máte pro dítě pevně stanovený denní harmonogram, tj. nejen krmení, ale i spánek, koupání, nebo dáváte dítěti prostor a necháváte mu volnost? Mně se třeba každodenní pravidelný rytmus osvědčil a myslím, že i malé vyhovuje, protože ví, co může očekávat a co následuje. Ale mám kamarádku a ta si vychvaluje variantu dne bez režimu. Jak to máte vy?

Sdílejte:   | 
5

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 28. 11. 2016, 21.53

Nějaký slabý režim máme, ale dost měníme podle situace

Fuga, 19. 11. 2016, 19.11

já se vždy snažím zavést režim, ale pak jedeme na výlet apod. a vše jde do háje. Takže jedeme vlastně bez režimu dne.

nikolava, 7. 11. 2016, 14.27

My máme zavedené koupání v 19:30 a ve 20h už je v posteli, tak to prostě musí být! No a jídlo pak cca po 3h i ted když už má 15měsíců... Samozřejmě mezi tím dostane jablíčko a tak

Mahdalka, 28. 10. 2016, 22.10

Syn je režimovej a jsem za to ráda.Má režim zhruba od šestinedělí a maximálně mu o kousek posunu spaní,když mi stává pozdějš,jak po obědě,tak večer.Mám kamarádku a ta malýho po obědě nikdy nedávala spát,až jí odpadne,tak odpadne a ona se podle toho potom zařizuje,ale nemůže si nikdy nic naplánovat.Já bych to takhle mít nemohla

Zdeňka S., 22. 10. 2016, 16.20

Režim máme tak napůl, že bysme dodržovali hodiny koupání a tak to ne , prostě jak je potřeba, třeba v létě je dyl světlo a teplo , pracujeme na zahradě a děti jsou s náma, tak jsem spát později......

Sooňaa, 17. 10. 2016, 0.24

Mame rezim.a jsem za nej rada,pripadne se da trosku pozmenit,ale vim,kdy budu mit chvilku pro sebe

vivianr, 8. 9. 2016, 20.21

Nějaký režim máme, ale někdy to prostě něco naruší a pak to nehrotím.

pipca1969, 7. 7. 2016, 8.29

Mému synovi, dva roky, pravidelný režim spánku naprosto vyhovuje, jinak je protivný. Jinak žádný přesný režim co, kdy nemá. Žijeme podle jeho vývoje a potřeb. Je to naprosto pohodové ditě. Má velkou volnost v pohybu a ve svém věku dokáže opravdu neuveritelne věci.

dáša, 30. 1. 2016, 16.22

Každému vyhovuje něco jiného, většinou děti mají rády režim. Synovi vyhovuje, tedy ne vždy to plníme přesně. Ale vypadá pak klidněji

louskacek2, 26. 1. 2016, 13.47

Ja nejsem zastance vylozene striktniho kazdodenniho dodrzovaní. Nicmene zaklad jako noc a den:-). Odpoledni siesta ditete po obede na tom trvam. Prvni dcera mela s tim nemela zadny problem a od miminka se hezky naucila ze v noci se spi a ve dne je vzhuru. Kdyz byla mensi obcas jsme bojovali s obidkem aby vydrzela aspon do 11 hodin. Pote jsme to natahovali a pozdeji bez problemu. Po obidku chodila krasne spinkat na 2-3 hodiny. Vecer zas po vykoupani pravidelne 18 hodina sla spat. S mladsim synem tez bez problemu pres den ho zatim necham spat jak potrebuje a celkem mu to i vychazi az na obidek. A take nejhorsi krize prichazi kolem koupani. Pote bud jde spat hned a nebo az cca 20 hodina. Zalezi kolik casu naspal pres den. A pokud je starsi dcera nutim ji jit si odpocinout do pokojicku do postele. Jetsli to travi hrou ci pohadkami nechavam na ni. a myslim, ze vedeni ditete k nejakemu rezimu je vzdy ke prospechu veci.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight