Učíte dětí číst a psát?

sledováno 1× zobrazeno 2416×

Vložil(a): Estrela113, 20. 9. 2015 21.29

Při zápisu do první třídy chtěli po kamarádčině chlapci, aby se podepsal. Mě to překvapilo a proto mě zajímá, zda učíte děti číst, psát a počítat ještě před nástupem do školy? Nebo to necháváte až na učitelích ve škole? A jaký na to máte názor?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

ivanka386, 4. 12. 2020, 1.03

Ahoj, já jsem se rozhodla naše, tedy už o něco starší dcery naučit něco psát a tak jsem je donutila se učit kretivnímu psaní. Konkrétně tedy "copywritingu", protože to je takový obor, který mi příjde, že dává docela dost veliký smysl na poli trhu. Já jsem si totiž od takovéto jedné copywriterky nechala dělat texty na web a veliká spokojenost Odkaz na ní zde - https://kvalitneseo.cz/copywriting/ . Samozřejmě do toho děti nenutím, jim se to líbí a baví je to

DB, 1. 3. 2019, 21.49

Dcera se umí podepsat jen zkráceninou křestního jmena. Písmenka napíši jen když ji to zajímá cíleně jezdím. Ví jak vypadá jméno členů rodiny. Myslím že pokud vyloženě neprojevuje dítě zájem není nutné představovat. Ve škole se to naučí.

dadinkamaminka, 25. 2. 2019, 13.01

Ja umela cist taky uz v 5 letech... Na jako mala nechodila do skolky a tak jsem se zajimala. V prvni tride jsem se pak celkem nudila, to je pravda... Ale syn je na tompodobne. Take pocita, barvy vsechny umi, napise mi celou abecedu, dokonce pismenka i precte... S cim ale bojujeme je to, ze se nedokaze moc soustredit. Moc nezvlada drzet tuzku, uvolnit zapesti... Kdyz mu zadam ukol, splni ho az po nekolikatem pripomenuti... Chodime na logopedii, zatim byl dvakrat, tak uvidime, jestli se to casem zlepsi, i ta jeho vyslovnost nekterych hlasek...

Žofinka

Žofinka, 5. 3. 2018, 8.16

chtějí, aby se podepsaly, ale to je vše

Mygara

Mygara, 29. 1. 2018, 14.37

já je neučila, protože by se pak ve škole nudili

Blankasiro, 16. 4. 2017, 21.55

Podpis ještě ani ale to je vše

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 1. 2017, 22.58

Č9st pokud o to bude stát a podepsat asi ano, jinak ne

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 10.08

u nás také musí umět napsat nějaké slovo tiskace, přijde mi to zbytečné. A napočítat do 10 a zavázat tkaničku a to je boj

Topik2, 15. 8. 2016, 21.52

Syn přišel sám ze by chtěl umět své jméno tak jsme se naučili pouze tyto písmenka...zbytek jsem nechala na škole aby se pak o hodiny nenudil

Minnie, 24. 3. 2016, 10.37

Já proti tomu nejsem když dítě samo má zájem. Já šla do první třídy a uměla jsem číst, pro mě výhoda, ostatní se trápili slabikováním a já nosila jedničky dcera od 2 let poznala písmenka a to tak, že se ptala nejdřív na staré klavesnici co to je a přiřazovala k tomu slova, T jako táta, M jako máma, B jako babička, O jako strejda Ondra... Atsd... Časem to poznala i v novinách, byla sranda když jsme šli po městě, dcerka se zastavila u každé výlohy nebo cedule a ,,četla" ,,A auto, N Natynka..." docela atrakce pro kolemjdoucí byla jsem na ni pyšná. Teď ve 4 letech už umí tiskacím napsat skoro všechna písmena, podepíše se, umí počítat do 30 a napsat číslice a spojuje písmena k sobě, takže začíná číst slova. Nenutíme ji, sama má zájem tak proč ne. Jsem tomu ráda. Ve školce se všichni předškoláci podepisují na výkresy a mladší co to zvládnou, tak taky. Ostatním podepisují učitelky.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 1. 2017, 22.58

Také jsem šla do školy a uměla číst, ale hrozně jsem se nudila

Minnie, 13. 1. 2017, 9.30

Já měla od učitelky dovoleno číst si potichu napřed . Nebo mi půjčila knížku.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 13. 1. 2017, 11.34

já také řetla před ale měla jsem desetkrát přečteno a oni byli pořád na první stránce to bylo hrozné

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů