Ublizovani od dítěte

zobrazeno 1194×

Vložil(a): Jarka mmm, 10. 1. 2017 15.37

Zdravím. Poslední dobou mě dcerka občas něčím svihne nebo třeba po mě hodí botu,zaryje se do mě nehtama...(ne vždy úmyslně). Snažím se jí vysvětlovat,že mě to bolí atd. Někdy mi pak ještě přidá. Pořád se snažím být trpělivá a vysvětlovat,ale někdy už mu stoupá tlak (kor když se třeba bojim i břicho nebo o brejle),to jí pak připadá vtipný a ještě víc se rozjede...a říká,že je to legrace (což pak i chápu,že jí připadá zajímavý,jakou reakci vyvolala). Navíc mi je jasný,že kdybych jí placla,tak se začne chechtat. Jindy naopak zase vidí,že mám na ruce skrabanec anohy skoro brečí,že mám bebicko. Jak tohle resite? Já už fakt moc nevím :(.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 6. 12. 2017, 14.28

takže vše přejde a vše chce jen čas .-))

Mygara

Mygara, 5. 4. 2017, 11.37

pořád dokolečka vysvětlovat, rozhodně fyzicky netrestat, to by Vám to pak vracela a být trpělivá

Jarka mmm, 5. 4. 2017, 11.41

Jj,už to máme zdárně za sebou ,uf .

Adela01011, 23. 2. 2017, 23.42

Take mam takovy problem. Mala ma 16m a ublizuje vsem a hlavne i ostatnim detem je opravdu zakerna kouse, skrabe , mlati proste co ji zrovna napadne. Kdyz ji to oplatim nic si s toho nedela nebo spusti rev. Nadavani a domlouvani je taky k nicemu uz jsem zoufala.

Jarka mmm, 24. 2. 2017, 9.24

U nás už to přešlo a je to teď nezlatejsi holčička na světě . Držím palce,ať sw to u vás taky zlepší! U nás částečně asi pomohlo to,že jsem se víc hodila do klidu a když mě chtela bouchnout,tak jsem si to nenechala libit,trvala jsem si na svém a byla jsem pevná jak skála. Pochopila,že přes tp nejede vlak...Dřív jsem to říkala spíš tak naoko. Aby byla autorita,musí být rodič opravdu sebejisty,dítě vycítí,když to tak úplně není. To je opravdu důležité (př.nesebejiste učitelky bývají sikanovane-ty děti to prostě vycítí a někteří toho zneužívají). Zkuste být nesmlouvava,jako kdybyste mluvila s dospělým a rezolutně něco odmítala. U nás byla změna během asi dvou dnů . Dětem neublizovala,tak to nevím...Snad vám to pomůže .

vivianr, 17. 1. 2017, 10.27

Kdyby to byl úmysl, tak bych jí bez varování prostě plácla přes ruku a řekla , že nesmí. Holka to pochopila velice rychle. Chce to trvat na hranicích hned od začátků.

Jarka mmm, 17. 1. 2017, 10.28

Já na tom trvám,ublizovat nesmí...Akorát je teda někdy pěknej řev .

vendy.z, 11. 1. 2017, 14.01

Kolik jí je? Nám občas něco takového dělal syn (3 r), ale teď se spíše vždy omluví, že nechtěl.

klarike1

klarike1, 11. 1. 2017, 7.03

Tak neúmyslně mám od dcery i několik zranění denně upozorňuji ji, že musí být opatrná, umí se už omluvit. Když mi chce ublížit úmyslně, nesměle přijde a opatrně mne plácne (když je na mne naštvaná), to jí i vynadám, že maminku ani nikoho bít nesmí...je hodně živá a tak je to s ní těžké. Včera dostala také vynadáno - zavřela mne na balkóně a pak se mi v kuchyni chechtala, má celkem smysl pro lumpárny, už se netěším do školky

Jarka mmm, 11. 1. 2017, 8.33

Tak to máte pěknýho lumpika . Jak jste se dostala domu?

klarike1

klarike1, 11. 1. 2017, 16.51

To ano, ale jinak je to moc hodná holčička no bouchala jsem na dveře, než mne pustí. Ještě, že ji nenapadlo to zamknout, zamyká se to tlačítkem a nemáme od toho klíč. Jednou jsem to musela otevírat sponkou, když jsem to omylem zamáčkla....to teprv nevím, co bych dělala v mínus deseti na balkóně, manžel do večera v práci....

Jarka mmm, 11. 1. 2017, 17.56

No ty kráso :D a nejde to tlačítko nějak zrušit? Jednou se dcerka zamkla v ložnici klíčem . Od té doby jsou klíče pryč . Naše je jinak taky zlaticko . Ono to asi občas chytne každého .

klarike1

klarike1, 11. 1. 2017, 19.23

No manžel se po včerejšku rozhodl pro celou novou kliku Děti jsou kouzelné

Lusesita25, 10. 1. 2017, 22.05

Zatim me zvlada tahat za vlasy, ale nema z toho jeste rozum. Takze mu reknu AU a lehce ho placnu po rucicce. On ma z toho prcu a ja pomalu plesku.

nikolava, 10. 1. 2017, 20.30

Mě zatím nic nedělá - krom toho že po něm párkrát hodil plastovou raketu - ale to bylo spíš, že ji chtěl spustit... Ale i tak to byla pěkná pecka

Zlata1, 10. 1. 2017, 19.59

Můj syn bohužel pochytil ve školce od jednoho teď už prý nekamarada, to že buď něčím někoho přetáhne nebo pořád ukazuje pesticky, a vrči.... Bohužel nepomáhá nic

benca, 10. 1. 2017, 19.56

to robi aj mala, aj ked bola na to stokrat upozornena

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů