Kdy jste začaly dávat dětem kapesné?

zobrazeno 278×

Vložil(a): Zdenka, 7. 7. 2015 21.35

Syn bude mít sice teprve 4 roky, ale na tento dotaz mě navedl kamarád. Byl o víkendu u nás a v rámci nějaké hry mu dal pětikorunu, ať si ji schová do prasátka. Žádné prasátko ale nemá. Kapesné jako takové určitě ještě neplánuji, ale myšlenka že by měl prasátko, občas dostal třeba dvoukorunu a mohl si šetřit se mi docela líbí. Pak by si za korunky mohl něco sám vybrat. Kdy jste u vás zavedly prasátka a kapesné?

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 23. 11. 2016, 13.44

synovi jsem kapesné zatím nezavedla (budemu 5 let), ale v obchodě mu vždy řeknu, že si může něco vybrat do určité částky.

Topik2, 15. 8. 2016, 21.57

Pokud dostanou koruny od někoho mají své kasičky...kapesné jako takové začal syn dostávat letos od druhého pololetí tj.od 8 a půl let

Minnie, 3. 4. 2016, 9.56

Pokladničku má asi od roku, teď jí jsou 4. Kapesné pravidelně nedostává, ale když mi třeba zbydou drobný z nákupu tak jí je dám, nebo babičky jí dávají korunky ať si dá do pokladničky. Přítel jí zas nechává pětikoruny z košíku. Ona kolikrát i přijde a poprosí o korunku tak dostane. Pak si za to kupuje v létě zmrzlinku, nebo v obchodě něco dobrého. Připadá si důležitě že si to dá na pásu zvlášť a sama si to zaplatí.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 14.26

Máme hrací kasu kde má koruny, když dostane třeba od dědy větší korunku, tak si ji dá tam a pak když jdeme ven, koupí si za ní třeba pitíčko.

lazna, 3. 11. 2015, 20.36

My dáváme synovi penizky za známky. Za každou jedničku dostane 1,- jako motivaci. Je v prni třídě

Danka, 14. 10. 2015, 20.14

Pokladnicku už mají. Jednu spolecnu a kapesné ještě nevím, kdy to bude třeba. 4 a 2 let.

Iveta Záborcová, 8. 7. 2015, 14.25

Nejlépe když mají děti pokladničku už od malinka. My to tak s malou děláme, dáváme jí tam všechny peníze od té doby co se narodila. Každou neděli najde pod pokladničkou 10 Kč, o svátek 50 Kč, o svůj svátek 100 Kč a o narozeniny 500 Kč Když bude později něco potřebovat, bude si z toho vybírat penízky sama. Kapesné jako takové bude dostávat až začne chodit do první třídy.

mckvak, 8. 7. 2015, 13.48

U nás má pokladničku jak malá tak i pes - vždycky když dostanou nějaké korunky tak jim je tam šoupnu nebo když najdu po kapse. Ale jinak kapesné jako takové bych zavedla až na škole, přeci jen ty malé ač se s nima o penězích mluví nemají takový ten tuch

veru.veru, 8. 7. 2015, 10.00

Tohle jsem úplně nevyřešila, moje děti kapesné nemají, nikdy neměly, pokud něco potřebují, dám jim peníze. Vím, že to není úplně správně, ale přenesla jsem na svou rodinu model z mé rodiny, kde se to praktikovalo také tak.

dasza, 8. 7. 2015, 7.21

Pokladnicku ma snad od doby co se narodil..kdyz dostal od nekoho penize sly tam..kdyz byla krize. Pukcily sme si od nej..ale vse vratily..ted uz ma 4roky a vi co si chce koupit takze do obchodu denne taha svoji penezenku a neco so kupuje.je sberatel hopskulek.takze denne si za 10kc koupi..kdyz chce neco v hrackarstvi a v pokladnicce na to ma. Tak ai to koupi sam..ale vi ze pak uz nebude mit na nic jineho..a uu ted ve 4letech vidime.jal nad tim rozmysli..pac rad kupuje i nam ostatnim..kazdy den dostava 5kc.a ty dava do pokladnicky...letos sme si vsimly ze kamkoliv jedem na vylet.bere prachy a treba vsem kdo jede chce koupit zmruku ci naky pivo.ma desnou radost ze plati...takze ho nechavame at si se svejma penezma nalozi jak chce...

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight