Covid a těhotenství

zobrazeno 5996×

Vložil(a): ppetaa27, 24. 10. 2020 17.01

Ahoj, je tu některá, která je těhotná a chodí ještě v této době do práce? Pracuji v sociálních službách, jsem v 17. týdnu a uvažuji o neschopence. Ve dvou z našich středisek jsou nakažení a říkám si, že je to jen otázka času, než to dojde i k nám. Bojuji ale s pocitem, že v tom moje kolegyně nechávám a já utíkám z boje. Jak to máte vy?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

esternovakova1970, 8. 6. 2022, 23.34

Když jsem byla za doby covidu těhotná, tak jsem si říkala, že ten čas v domácnosti musím s manželem nějak využít. Na výlety nebylo počasí ani energie, a tak jsme se každý začali učit dělat nějakou práci na internetu. Manžel začal v jedné agentuře https://www.wpdistro.cz na pozici tvorba webů a já se učila psát zajímavé texty, které by převzaly třeba magazíny.

lucie25987, 19. 7. 2021, 7.31

Ahoj, já jsem přestala chodit do práce hned, jak jsem otěhotněla. To totiž začala pandemie, tak mi i gynekolog doporučil, abych zůstala doma a neriskovala, že něco chytím. Mně to ale nevadilo, naopak jsem si užívala tu pohodu . Přes léto jsem nechodila ani na koupaliště. Na zahradě máme bazén a doma klimatizaci, kterou manžel objednal ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/nastenne-split-klimatizace . Myslela jsem si, že mi budou chybět lidi, ale vůbec ne. Jednou za týden jsem jela na nákup a lidí jsem měla až po krk .

Martin Doležel, 23. 2. 2021, 10.04

Najít si práci v době koronaviru není jednoduché. I tak ale existují obory, kde stále nabírají, například pozice strážného, vrátného, která je samozřejmě i pro ženy. Pokud chcete vykonávat vrátnou, potřebujete pouze získat náležitou profesní kvalifikaci, což obnáší poměrně nenáročné zkoušky..a domnívám se, že takovou recepční můžete vykonávat i v těhotenství..více zde: http://www.profesnikvalifikacestrazny.cz/kvalifikace/strazny/

vendilka3, 13. 11. 2020, 9.52

Také bych raději zůstala doma.

Pavla T., 12. 11. 2020, 21.59

Pokud je riziko zůstaň doma. Boj se teď odehrává ve tvém těle, o ten jediný bych se zajímala. Na ostatní se neohlížej, tohle musí pochopit 😉

Janna, 3. 11. 2020, 20.53

V tomhle případě je nejdůležitější tvoje zdraví a ostatní musí jít stranou... Okamžitě bych šla na neschopenku.

Minnie, 28. 10. 2020, 19.12

Já v tvé situaci nejsem, ale byla bych teda na neschopence asi už dávno 🤔 ne že bych se bála nákazy tak, že bych nevytáhla paty, s rodinou bych se vídala, chodila na procházky atd, ale proč tomu ještě chodit naproti. Nejdůležitější jsi ty a miminko

Katka

Katka, 28. 10. 2020, 21.03

Ale ne každý doktor ti napíše neschopenku na vyžádání 😉

Minnie, 29. 10. 2020, 19.32

Zatím jsem měla já i známé zkušenost, že nikdy nebyl problém. Ono v těhotenství si málokdo riskne, že se cokoli podělá...

Katka

Katka, 27. 10. 2020, 8.56

Jako ohledy s rozumem. Znám rodiny co své babičky nenavstivilo už 9 měsíců. Jakože preventivně. Toho bych se teda dožít nechtěla, že na mě budou vnoučata volat do 4 patra přes okno. 😇

snany, 27. 10. 2020, 23.33

Já znám zase opačný případ, kdy se prarodiče ze strachu nechtějí stýkat s vnoučaty....

Katka

Katka, 28. 10. 2020, 7.36

Však tam to chápu, ale spíš mi připadá, že většina rodin chrání seniory proti jejich vůli. Třeba že zakazi na x měsíců návštěvy v domovech důchodců místo co by se snažili vymyslet nějakou snesitelnejsi variantu. Vtipné je, že se s vnoučaty a dětmi nestyka třeba známá H. Třeštíková, ale kouřit, to se nebojí dál 🙏

patricia077

patricia077, 28. 10. 2020, 9.34

Teď jsem četla že kdyby všichni přestali kouřit jsme za vodou lol a kuřákům bude do měsíce líp..jinak senioři se teď sejdou všichni na hřbitově myslím dušičky ne že umřou 😂

V007A, 26. 10. 2020, 13.29

A kolegyně by braly ohled na vás? Já už jsem dospěla do věku, kdy mě zajímá jenom moje rodina a moje osoba, na ostatní kašlu, protože každý myslí jen na sebe.

snany, 26. 10. 2020, 16.05

Přesně tak

Jarka mmm, 27. 10. 2020, 8.47

No je to jako se zdravým člověkem-může se projevit komplikace (nebo i třeba srdeční vady atd) nebo třeba silná imunitní reakce, která dostává na ventilátory mladý lidi (zprava od kamarádky od ventilátorů), takže být těhotná, tak raději neriskuju, protože člověk fakt nikdy neví.

Katka

Katka, 28. 10. 2020, 7.40

Kdyby byla do 3. měsíce tak tu hrůzu z Paralenu pochopím v 5. měsíci už je to fanatismus. Ten stres z bolesti ublížil dítěti mnohem víc než 1 Paralen 🙏Mohla si vzít třeba půlku a bolest by byla skoro neznatelna. Já beru v nouzi dětský čípek a stačí

Jarka mmm, 28. 10. 2020, 20.29

Proč mluvíš o paralenu, to si fakt ani trochu nepripoustíš, ze někdo “min rizikovej”, muže mít jinej průběh než to, ze si dva dny bude sražet teplotu?.

Katka

Katka, 28. 10. 2020, 21.02

Přečti si ten článek, paní měla teplotu v 5. měsíci a bála si vzít Paralen. Toť vše, je jedno jestli máš migrénu, kovid nebo chřipku. Já nejsem pro analgetika, ale třeba 5 dní s migrenou to je masochismus a tělo snáší bolest hůř než kousek Paralenu jednou za 5 let.

Jarka mmm, 28. 10. 2020, 21.29

Mě nezajímá jedna nějaká paní, dycky se najde někdo, kdo se chová nějak 😀, ns základě nějaký ženský SR fakt neda něco pausalizovat 😀

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů