Rozdělení dvojčat???

zobrazeno 2744×

Vložil(a): Jana V., 27. 8. 2015 14.59

Maminky, hlavně tedy maminky dvojčátek, nemáte náhodou některá zkušenosti s rozdělením dvojčátek buď už ve školce nebo třeba později na základní škole? Máme doma tříletá dvojčata holčičky, holky se navzájem zbožnují, jsou si ovšem schopny i vyrvat vlasy, když přijde na hádky. Co mě ovšem znepokojuje je fakt, že když jsou spolu, jsou absolutně nebojácné, nebojí se ničeho, klidně si odejdou z hřiště, bez maminky, bez tatínka. Prostě jak má jedna druhou, mají podporu v sobě. A i když vysvětlujeme, že svět není jen o tom dobrém, zatím spíše bez efektu. Tak jasně, že na základce už budou mít rozum a už budou znát i okolní realitu, ale ve školce je na to asi ještě brzy .... nemáte s tím některá zkušenost? Na jednu stranu čtu dvojčata rozdělit, ať na sobě nejsou příliš závisle, na druhou stranu to nedělat ....

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 7. 2. 2018, 16.46

s tím zkušenost ani ve svém okolí nemám

Mygara

Mygara, 5. 2. 2018, 13.46

sama nevím, jak bych se zachovala, jak jste to vyřešila

Kikinka30, 10. 4. 2017, 19.25

Znam take dvojcata a byly rozdeleny uz ve školce,cim driv tim lip,prospělo to

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 9.25

osobně znám dvojčata, holky, co byly pořád spolu a nedělá to dobrotu do budoucna, bude jim 40 a jsou pořád spolu

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 16.07

Já znám dvojčata co se rozdělila a prospělo jim to

Petra Schoberová, 30. 12. 2015, 5.44

měly jsme dvojčata ve škole a byly pořád spolu.. Bez sebe ani ránua doted, už jsou to velké holky a jinak je nevidím než spolu.. Je to krásný vztah mezi nimi ale nevím jestli do života dobrý, ono záleží asi i hodně na povaze.. Aby pak jedna na druhou nežarlila

Minnie, 24. 9. 2015, 16.01

Já dvojčata nemám, ale teta jo, zatím jsou malá ale určitě bych je nechala spolu, už jen proto, že nástup do školky zvládnou určutě lépe než některé děti co nastupují samy. Nebude se jim tolik stýskat, když budou mít jedna druhou

mckvak, 2. 9. 2015, 12.15

Urcite bych nerozdelovala - byly spolu 9 mesicu a urcite chteji byt spolu dal. Maji spolu pouto a budou ho mit na cely zivot. Ony jak vyrostou tak se trochu vic osamostatni - ted chteji byt proste spolu

Jana N., 28. 8. 2015, 22.13

Nedělila bych. V prvním roce ve školce se navzájem podrží, když by jim bylo ouvej.

Estrela113, 28. 8. 2015, 22.03

Já bych je rozhodně nedělila, jednou se rozdělí sama, až budou připravená, zájmy, kolektiv, kluci ...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů