Porodné

sledováno 1× zobrazeno 2199×

Vložil(a): Anna K., 7. 9. 2016 12.19

Maminky kdy jste vyřizovaly porodné? Co je k tomu potřeba udělat? :) díky :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 10. 11. 2017, 15.57

já už si to ani nepamatuji, rodila jsem ještě za krále klacka .-)

mondulka21, 23. 1. 2017, 18.18

my u prvniho narok na porodne nemeli, pocitala se mi materska na kterou ted nebudu mit narok, takze se bude pocitat jen manzeluv prijem, ale i tak bysme se nevesli protoze jim v tom ctvrtleti co se bude pocitat vypacej odmeny co dostavaji jednou za rok. Ale napadlo me jak to obejit a vejdem se. Chlap si nebude uplatnovat slevu ani na dite ani na poplatnika, sice tak bude mit o cca 3200 mesicne min, ale s cistou mzdou se vlezem a pak nam to vratej az budem podavat priznani za rok 2017. Beru to tak ze si takhle budem setrit

Minnie, 2. 12. 2016, 10.03

Žádá se až po porodu s rodným listem dítěte. Musite vyplnit žádost, doložit přijmy vaše i partnera a prokázat se občankou. My jsme na porodné dosáhli u obou dětí

L.janicka.l

L.janicka.l, 26. 11. 2016, 21.19

Zrovna pujdu zadat, jelikoz sem byla na rizikovym tak se mi snizil prijem. Tak snad na nej dosahnu. No necham se prekvapit

patricia077

patricia077, 6. 10. 2016, 13.02

U dcery jsem ani nežádala, protože jsem před porodem pracovala a ani jako matka samoživitelka bych nedosáhla, teď máme druhé a jelikož jsem před porodem měla jen velmi malý rodičovský příspěvek, který se ani nezapočítává, tak jsme to zkusili a vyšlo to ...žádost musíte podat nejpozději do roka od porodu a přiložit kromě žádosti doklady o příjmech, případně výživné a další...

Zdeňka S., 10. 9. 2016, 16.40

Až po porodu , dokládali jsme přijmy za poslední čtvrtletí , vyšlo nám to protože jsem měla před porodem jenom brigádu, u první dcery jsme ho nedostali...

Peta3, 10. 9. 2016, 15.25

Podívej se https://www.pracomat.cz/poradna/socialni-davky/213-porodne.html , jsou tam podmínky pro jeho získání i jak a kde žádat.

Zuzka Čtvrtečková, 9. 9. 2016, 22.07

Až po porodu. Do té chvíle se s námi nechtěli bavit. Pak zařizoval přítel

Anna K.

Anna K., 9. 9. 2016, 22.49

Přímo na tom formulari jsem cetla ze to muze vyrizovat jen matka, otec muze pokud je matka po smrti...ja uz nicemu nerozumim si to asi taky na kazdem urade delaji jk se ji asi zlibi

patricia077

patricia077, 6. 10. 2016, 13.21

Přesně tak jen matka..můj přítel má jinou trvalou adresu než já a stejně to zařídit nemohl, musela jsem jet sto km do svého původního bydliště..

rodinka

rodinka, 9. 9. 2016, 9.46

Je to smutny ze porodny nedostane kazdy na dite,clovek by mohl dat hned o tech 10 000 diteti na sporeni vic

darzanka, 9. 9. 2016, 9.11

Jojo, pamatuju svoje rozčarování, když jsem po porodu zjistila, že na něj nemám nárok:). To asi nepochopím, zrovna porodné mi přijde jako něco, co by měl dostávat každý stejně

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů