Dotaz

zobrazeno 1286×

Vložil(a): Cherrynka, 21. 8. 2017 11.44

Ahoj :) rozmýšlím se, jestli jít bydlet do nájmu mé kamarádky. Má docela velký domek, který má na hypotéku, ale nyní jde žít s přítelem k němu. Nabídla mi, že by mě a synovi domek pronala za cenu hypotéky (mě by totiž hyp nedali ) za nájem bych platila 10tis plus energie. Já mám čistě 10tis měsíčně i s přídavky na syna. Budu mít na něco nárok od státu? Počítám si to na netu na kalkulačce, ale vůbec tomu nerozumím, furt mi vychází 0kč :( Zase tam nechci žít jako nuzák, ale na druhou stranu jsem hodně šetřivá a šetrná a spojím se s málem.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

kristyrychla, 27. 12. 2022, 17.32

Bydlíme s manželem už několik let a je to skvělé. Kdybychom dříve totiž bydleli odděleně, tak bychom se tolik ani nepoznali, což mně přijde jako škoda. Třeba teď zrovna společně na https://www.luceda.cz/ luceda vybíráme který nábytek zvolíme do ložnice a také to, co budeme mít v odpočinkové místnosti.

esternovakova1970, 29. 6. 2022, 21.33

Jestli budete něco dědit a potom majetek prodávat, najděte si radši nějakou realitní kancelář na styl https://www.petrsoustal.cz/, protože jinak uděláte obrovskou chybu. Kamarád takhle prodával a tím, že si neudělal průzkum, prodal bytovou jednotku pod cenou asi 240 tisíc korun. A to už je hodně ale opravdu hodně peněz, že?

V007A, 14. 11. 2017, 8.59

Pokud bych neměla jistotu, že budu v pohodě vycházet, tak bych do toho nešla. Šla bych do toho, pokud bych měla dostatečně velký příjem na to to utáhnout a ne být závislá na dávkách.

Žofinka

Žofinka, 24. 8. 2017, 7.11

vůbec se v tom nevyznám, ale odpověď od Lendeš je úplně vyčerpávající, ani jsem nevěděla, že se to posuzuje podle velikosti obce

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 23. 8. 2017, 11.19

Základní sociální dávkou na bydlení je příspěvek na bydlení. Podmínkou je trvalé bydliště v domě a nájemní smlouva. Dále je důležité, aby v domě neměl trvalé bydliště ještě někdo další kromě vás a syna, jinak by se posuzoval i jeho příjem. Pak záleží taky na tom v jak velké obci to je, jaké jsou další náklady na služby. Další možností jsou pak dávky hmotné nouze, ale tam bývá v domácnosti šetření sociální pracovnicí, která zkoumá, jestli opravdu žijete v nouzi.

Cherrynka, 23. 8. 2017, 20.54

Děkuji Je to vesnice, ale kousek od města a ihned poblíž i bus, takže pro nás ideál. A trvaý pobyt bych tam měla jen já se synem.

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 23. 8. 2017, 22.00

V obci do 9999 obyvatel se bere jako strop nákladů pro 2 osoby částka 6 957. Z hlediska příspěvku na bydlení nad tuto částku ty náklady nebudou vůbec brát v potaz. Těch 10 tis. nájem bez energií je hodně přemrštěný a s příjmy 10 tis. bych do toho nešla. U příspěvku na bydlení navíc musíte počítat s tím, že se dokládá každé čtvrtletí a pak může vždy nějaký čas trvat než peníze přijdou, třeba jeden měsíc přijít nemusí a pak další přijdou 2 najednou. Je potřeba i s tímhle počítat. Pak jedině ještě ta hmotná nouze...

annahb, 22. 8. 2017, 19.47

já bych do toho šla po rozvodu s dvouma dětma jsem si vzala hipo a jsme také v domku-máme tu klid .Od státu určitě něco dostanete

Cherrynka, 23. 8. 2017, 20.55

Tak stále uvažuji, že do tuho půjdu. Jsem nenáročný člověk, takže mě nedělá problém se uskromnit

dadinkamaminka, 22. 8. 2017, 9.19

Myslím,že na nějakou dávku od státu mít nárok určitě budete,ale sociálku bude zajímat,proč chcete bydlet v tak velikym domě... A nabídne vám,at s epřestěhujete do menšího a levnějšího... 10 000 měsíčně je celkem hodně peněz za čistý nájem...

Cherrynka, 22. 8. 2017, 9.31

Jenže tady to mám bez kauce a je vybavený.

dadinkamaminka, 22. 8. 2017, 9.50

Pokud byste se zaevidovala na hmotnou nouzi,oni by vám kauci zaplatili,to už jsem psala někde níže...A vy máte 10 000 mateřskou ? Jetsli se mohu zeptat? Nebo v tom jsou i ty alimenty ? Podle mého názoru to neprojde,jelikož mít velký domek pro dvě osoby je asi zbytečný...Ono je nezajímá,že chcete mít velký domek,oni vám pomohou,jen v přiměřeně velkém vytě,abyste měli kde bydlet vůbec...Takhle to chodí..JÁ taky brala Hmotnou nouzi jeden čas a pořád mi říkali,at si zažádám o městský byt nebo at si najdu něco levnějšího a to tady platím 10 000 s evším všudy za 2+1... Oni nepřispívají na luxus...

Cherrynka, 23. 8. 2017, 20.56

No tak na městký byt čekám už dva roky a to jsem už vzdala To tam budou mít určitě i evidovaný, takže se mi nemůžou pak divit, že si něco hledám sama

Cherrynka, 23. 8. 2017, 20.57

Mám ID a mateřskou

Gabill, 22. 8. 2017, 8.21

"Docela velky domek" tiez celkom dost energii spotrebuje, hlavne v zime, ked to treba aspon temperovat v miestnostiach kde sa nebyva. Najdite si este niekoho, kto tam bude byvat s vami a tiez by pomohol s udrzbou domu a zahrady (to chce tiez dost casu a aj trochu penazi), alebo pohladajte nieco mensie na prenajom.

Cherrynka, 22. 8. 2017, 9.31

Jenže tady je to bez kouce a je vybavený. Já na kauci nemám, mám sice nějaké úspory, ale to je nouzovka, až v budoucnu bydlet úplně ve vlastním

Čertice, 22. 8. 2017, 7.43

Já bych do toho sama nešla domeček je spousta práce, peněz a starostí možná jít do toho ještě s někým :)někoho jako spolubydlící Nehledě na to, že bych se tam sama bála

patricia077

patricia077, 22. 8. 2017, 8.34

jj domeček je fakt kolotoč práce to mohu potvrdit my teda máme spíš dům než domeček ale jen zahrada každý den stříhání zalévání pletí jezírko a doma...to radši ani nemluvím

Cherrynka, 22. 8. 2017, 9.32

Mě by to právě bavilo

patricia077

patricia077, 22. 8. 2017, 10.10

.-)

Cherrynka, 22. 8. 2017, 9.32

Tak já bych se nebála, docela by mi to i vyhovovalo

Fuga

Fuga, 22. 8. 2017, 7.03

kolik byste dostala příspěvek vážně nevím, ale ta cena je vysoká, kamarádka chce platit hypotéku, ale vy byste prodělala kalhoty, víte, kolik protopíte v zimě apod. Baráček je krása, ale kdo by platil revize, kominíka apod. Teď jsme kupovali třeba uhlí, do toho pokažené auto... a panenky se nám protáčely

Cherrynka, 22. 8. 2017, 9.34

Když já sháním dlouho.. čím blíž k centru, tím byty dražší, někdy i nájem se vším všudy dělá 14tis za 2+1. A kyž je to někde ve vesnici, kde je zastávka cca kilometr, tak to je levný, ale já nemám auto

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů