Vzdělání a práce

zobrazeno 1466×

Vložil(a): Leňulka, 13. 6. 2018 12.17

Nedávno proběhla bouřlivá diskuze na FB ohledně vybírání povolání. Zakladatelce se nezdálo, že si dítě v 15ti má vybírat budoucí školu a povolání, že je to prý hloupost, že to je moc brzy a pak to vypadá tak jak to vypadá, že se mnoho lidí nevěnuje tomu co studoval, nepracuje v oboru. Podle ní by byla ideální doba na výběr až v 18-19ti letech. Akorát teda to nevím jak si to představovala, to jako, že se bude do 18ti mrznout na ZŠ? To jsem moc nepobrala. Jaký je váš názor na toto? A potom mě zajímá co jste po ZŠ studovali a zda se věnujete nebo po rodičovské plánujete vrátit ke svému povolání a pokud ne tak prosím důvod? Já se svému oboru nevěnuji ani nebudu bohužel, mám k tomu vážné důvody, sice mě to mrzí ale nedá se nic dělat. Tak co vy?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 7. 2. 2023, 21.24

Já mám vystudovaný jenom gympl. Potom jsem šla pracovat jako administrativní pracovnice do jednoho e-shopu, ale vracet se tam nechci, protože jsem musela daleko dojíždět. Co budu dělat, až mi za 2 roky skončí rodičovská dovolená, to vůbec nevím. Snažím se ale doma ale vzdělávat. Chtěla bych zkusit nějaké kurzy, jen ještě nevím úplně na co a poslouchám různé audioknihy o osobním rozvoji https://progresguru.cz/audioknihy?page=1&categories=6 , abych se někam pohnula za tu dobu, co jsem doma.

novaklen, 4. 1. 2022, 18.59

No, já třeba po základní škole šla na gymnázium právě z toho důvodu, že jsem vůbec nevěděla jakou školu si vybrat. Říkala jsem si, že během těch 4 let si to v hlavě ujasním a pak si podle toho vyberu vysokou školu. No, na vysokou školu jsem ale nakonec nešla. Přišlo do toho nečekaně těhotenství a já se bála, že bych vysokou školu a mateřství nezvládla skloubit dohromady. Teď ale teda dost přemýšlím nad tím, že bych se po dlouhé době opět začala vzdělávat. Hodně mě láká například MBA studium třeba na https://www.cibe.cz/

koliaska105, 27. 2. 2020, 21.26

Podle mě je to naprostá hloupost. Třeba naše starší dcera už teď ví, že chce studovat medicínu. Teď je v 9 třídě a chystá se na třední. Brzy ji čekají přijímačky. Říkala, že z nich má hrozný strach, tak jsem si řekla, že jí zkusím zaplatit takový ten přípravný kurz, viz https://www.to-das.cz/

WeruskaSK

WeruskaSK, 30. 7. 2018, 17.16

tiez si myslim ze vybrat si v 14rokoch povolanie je blbost, akurat ti co vedeli ze xcu byt doktori tak proste vedeli asi od malicka, ja som to netusila ani pri podavani prihlasok a isla som vylucovacou metodou ze co ostalo, tam som isla a co som vystudovala som sice robila ale uz to robit nexcem, takze neviem robit nic a nemam v ruke remeslo

Nikoll, 21. 7. 2018, 20.13

Já mám Obchodní akademii a po ní jsem šla studovat Mezinárodní vztahy, ale nepracovala jsem v oboru, a ani asi nebudu, i když jsem o to doopravdy stála, a od mala jsem to chtěla studovat, ale člověk míní, život mění ...

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 15. 6. 2018, 21.01

Mám obor veřejnosprávní činnost. Nikdy jsem to nedělala, ale ne proto že bych nechtěla. Ale proto, že dostat se do veřejné správy je bez tlačenky oříšek, aspoň tady u nás Začala jsem jako fakturantka v malé soukromé firmě, kde si majitelé vyřizovali osobní účty přes zaměstnance a tak jsem odešla hned ve zkušebce a pak jsem nemohla nic sehnat. Takže jsem dělala vedoucí ve zverimexu, pak prodavačku v železářství a pak vedoucí ve firmě zabývající se prodejem ložisek a hydrauliky. Zjistila jsem, že mě to hrozně baví a že jsem se asi opravdu studijním oborem minula Jenže v 15 jsem nenáviděla matiku a fyziku, takže by mě ani ve snu nenapadlo to jít studovat Už se těším, až se do práce vrátím a těší mě, že i zákazníci se pořád ptají, kdy už se vrátím. Jen se bojím, že se mi bude těžko naskakovat zpátky a taky se mi dost změnily priority. Už těžko budu od rána do večera v práci ale i tak se těším.

LucieS

LucieS, 15. 6. 2018, 9.01

Od základní školy jsem už měla vybranou vysněnou vysokou školu. Na střední školu jsem šla na obchodní akademii a na mou vysněnou vysokou školu se pak dostala. Mám ekonomku, oboru se věnuji a nadále i věnovat budu.

Cherrynka, 14. 6. 2018, 19.48

Jsem zdravotní sestra, ale dělala jsem ji jen abych měla prostě ten "papír" nedělám to a ani nechci. Šla jsem tam z důvodu, že tam nbyla těžká matika, nedávám ji. A jinak docela souhlasím, že v 15 je fakt brzo, spíš bych to viděla na gympl a je to

Leňulka, 14. 6. 2018, 21.23

nj jenže kolik lidí má po 9třídě známky na gympl? co ty se špatným průměrem?

Cherrynka, 15. 6. 2018, 9.07

Tak ale přijímačky můžou udělat. Kámoška ze základy, na zš propadák a nyní má VŠ

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 9.40

Dneska má vs hodně lidí, bohužel. Jde o to, co a kde studovala a s jakým prospěchem.

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 9.42

Po 9.tr.je těch lidí ještě dost. Ti se špatným mají jít na ucnak. Jenže dnes se to bere jako ostuda, škoda...

LucieS

LucieS, 15. 6. 2018, 9.02

Gympl je podle mého blbost. Je to škola v podstatě k ničemu. Na odborných školách se naučíš aspoň něco do života, ale na gymplu moc ne... ani to kritické myšlení mnohdy ne.

Furciferka

Furciferka, 15. 6. 2018, 9.21

Tak to tezko muzes posoudit, kdyz jsi na gympl nechodila, ne?

LucieS

LucieS, 15. 6. 2018, 9.31

Stačí se kouknout na osnovy. Z gymplů znáš teorii, ale praxi moc ne.

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 9.38

Gympl je příprava na vysokou. Proč tam ale chodí někdo, kdo není studijní typ a ani nemá dobrý prospěch či ambice dal pokračovat ve studiu, to opravdu netuším. A taky jsou takoví.

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 13.19

Na ucnaku to je rozhodně horší, ale ani ty gymply už nejsou co bývaly.

Janna, 14. 6. 2018, 19.46

Já jsem od první třídy chtěla být zdravotní sestra. Nakonec jsem na tu zdrávku fakt šla, pak i na VŠ. Neměnila bych a po mateřské se ke svému povolání na 100% vrátím. Už teď mně chybí ta akčnost.

L.janicka.l

L.janicka.l, 14. 6. 2018, 20.07

To vzdycky chtela babicka abych tam sla a ja nechtela, ted si rikam ze by to spatne nebylo

Mygara

Mygara, 14. 6. 2018, 17.56

já jsem po dětech nastoupila opět učit do zušky a vydržím tam snad i do důchodu

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů