Třetí třída a ústní zkoušení

zobrazeno 1547×

Vložil(a): vivianr, 7. 2. 2018 17.35

Holky, jsem úplně hotová. Holka chodí do třetí třídy. Už o prázdninách jsem byla překvapená, že si ze školy nic nepamatuje a teď mi prostě přijde, že je učitelka nevede k tomu, aby si z učení udělali návyk. Vyjmenovaná slova začala zkoušet až po té, co jsme jí na to upozornili. Za celé pololetí jsou děti dle známek ze žákovské ústně zkoušeny pravidelně jen z angličtiny. Vyjmenovaná slova z paměti zkoušená jen jednou, pády vůbec, básnička jednou, prvouka vůbec, násobilka u tabule vůbec,.... Nepíšou téměř slohy. Veškeré zkoušení jen písemně, žádný důraz na automatizaci učiva. Učebnice nechávají ve škole a pak se nemají kam podívat, když nevědí, takže je pak problém s úkoly z matematiky, protože je to učí jinak než nás. Jak to probíhá třeba jinde? Já už jsem odhodlaná koupit učebnice domů.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vendy.z, 15. 2. 2018, 23.05

zvláštní přístup...děti musí umět to co vrstevníci...

nikolava, 10. 2. 2018, 9.26

To je tedy zvláštní způsob... Nevím jak to chodí ted, ale za nás to tak určitě nebylo. U nás se zkoušelo pořád písemně i ústně, domácí úkoly... Osobně jsem měla raději písemné zkoušení

vivianr, 13. 2. 2018, 16.52

Tak teď se to nedá srovnat.My si do školy nemohli přinést hračku. Naše holka to měla první měsíc dovolené. Za nás tak jedno divadlo a besídka za pololetí, jednou za rok braný den a výlet. Oni mají neustále divadla, projektové dny, sportovní dny,..... Do toho jim přibyla etická výchova a angličtina. Pak jim chybí čas na psaní a čtení,.....

Mygara

Mygara, 10. 2. 2018, 7.19

tak na něco je t dobré, ne ale trénovat i mluvený projev je potřeba

vivianr, 13. 2. 2018, 16.56

To si taky myslím, vždyť to budou v životě potřebovat. Pracovní pohovor písemně asi neudělají.

Minnie, 9. 2. 2018, 19.13

Já ústní nesnášela, styděla jsem se mluvit před lidma takže bych tehdá tento postup jen uvítala...

Adrianita, 9. 2. 2018, 18.46

Určitě ví, co dělá. Buď ráda, že to není žádná stará škola, aby se dcera bála nebo stresovala.

Čertice, 9. 2. 2018, 9.11

Já mám syna v šesté, je dost chytrý, písemky má většinou za jedna, ale jak má být zkoušený ústně před třídou, tak jak sám říká, odejde mu mozek neřekne ani slovo. Učitelka ho vzala o přestávce do kabinetu a vyzkoušela tam a dostal za jedna. Tak za nás ústní zkoušení nee

Fuga

Fuga, 9. 2. 2018, 6.37

já nevím, dítě mám předškolní, ale některá učitelka nevyžaduje memorování, i kdzž u vyjmenovaných slov to jinak nejde

vivianr, 13. 2. 2018, 16.35

No právě,některé věci se musí naučit. Teď třeba pádové otázky. Když je neumí, tak je ani nemůže správně použít. Kdyby alespoň měla v úkolníčku napsáno, že se to má cvičit. Sešity a učebnice ve škole, dokud nedostanou domů úkol, tak ani nevím, že to probírají a že v tom má mezeru.

L.janicka.l

L.janicka.l, 8. 2. 2018, 14.52

Ted uz se uci trochu jinac, k cemu je ze dite umi neco na zpamet kdyz to neumi pouzit. Nadrtit ucivo se dokaze s orominutim kazdy blb. Mela jsem spoluzacku co se vse naucila jako basnicku a kdyz ju ucitel prerusil nebo chtel jen cast tak byla mimo. A znamky... kdyz vidim maminkovske diskuze vsude nadavani proc male deti znamkuji, ze je lepsi ustni hodnoceni. Asi bych to tak nedramatizovala. Pokud tam nesedi a nekouka a uci, je mi jedno jak. Ono je psani dobry kdyz v dnesni dobe spoustu lidi ani nevi jak se jake pismeno pise, kdyz jen tukaj do pc atd

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 8. 2. 2018, 9.55

Já mám zatím malé dítě, ale doufám, že jeho učitelka jednou bude mít taky modernější přístup. Nemyslím, že by tak malé dítě potřebovalo sedět půl dne ve škole a pak se ještě doma nazpaměť něco biflovat. Myslím, že by se malé děti měly učit hlavně ve škole a odpoledne by měly mít na hraní, sem tam nějaký úkol. A škola by měla podněcovat přirozenou zvědavost a ne vyvolávat strach ze zkoušení a špatné známky.

Žofinka

Žofinka, 8. 2. 2018, 9.50

tak někomu to tak vyhovuje, k dyž nedělají z dětí cvičené králíky, ale dítě ve škole nemám, tak nemohu soudit

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů