První stupeň ZŠ a koronavirove samostudium

zobrazeno 1529×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 13. 3. 2020 8.12

Vím, že tu je podobná diskuze, ale konkrétně. Kdo už máme u dětí nařízené samostudium. Jak konkrétně to u vás vypadá? My teď máme jarní prázdniny. Asi budu muset do školy pro 'osetrovne' a předpokládám že tam dostanu úkoly a učebnice, které si nechávají ve škole. A konkrétní úkoly nám pošle e-mailem. Myslím, že se to na školách řeší za pochodu, tak mě zajímá jak se k tomu školy staví i jinde?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

andrea14, 23. 10. 2020, 19.09

No mají to v této nelehké době složité nejen děti, ale hlavně my rodiče, kteří máme základku dávnou za sebou, ale musíme se s nimi podle zadání různých učitelů učit. Což je třeba v případě syna, který je v deváté třídě docela náročné, hlavně ho čekají přijímačky na střední školu. Sice má zarezervované testy nanečisto od https://www.to-das.cz/ , ale stejně nás čeká ještě hodně práce.

jancanoval, 16. 6. 2020, 13.05

ja to spis vsechno nedavam psychicky, je toho moc, moc pozadavku, musela jsem vyhledat psychologa www.hanapucherova.cz, můzu doporucit. jana

Zdeňka S., 19. 3. 2020, 6.42

Učitelka poslala e-mail s úkoly. Děcka čekali pár domácích úkolů a až se zhrozili, když viděli kolik toho na týden mají

Eliška Kozlova, 19. 3. 2020, 9.58

Ja byla pro úkoly a učebnice v úterý a teda nestihame. A to v zítra dostaneme novou davku skoro všechno musíme vyhledávat, protoze on neví a nechápe a samozřejmě se mu nechce. Když si kolem prtata hrají.

Zdeňka S., 19. 3. 2020, 12.13

Přesně tak , ono se špatně soustředí když se ti malí dožadují pozornosti, chtějí si hrát, honí se , teď jí ještě v nestřežené chvilce počmárali pracovní sešit. A to je za náma teprve týden

Teryk92, 14. 3. 2020, 22.04

U nás uzavřeli až po prázdninách. Máme žákovskou knížku, kde je možné najít také ,,úkoly" které mají studenti dělat nyní samy doma.

Eliška Kozlova, 15. 3. 2020, 17.19

Myslíš elektronickou zakovskou, tu u nás mají od 4.třídy, ale na stránkách školy se objevila nová složka a zatím je prázdná, tak to bude asi ono. Určitě to bude v pohodě, ve třetí třídě to je hlavně o vyjmenovaných slovech a nasobilce ...

Teryk92, 15. 3. 2020, 18.21

jj el. žákovskou

Katka

Katka, 14. 3. 2020, 10.45

Dnes šla Kája ještě dál, překládá věty do angličtiny a u toho poslouchá video o Mezopotámii S takovou si může jít pro vysvědčení v květnu, budu mít vše hotovo

Eliška Kozlova, 14. 3. 2020, 13.33

Tak to je dobrá, ja u učení nemohla poslouchat ani hudbu, jak me rozptylovala. Podle me je samostudium fajn, určitě je to posune k zodpovednosti a poznání sebe sama.

Katka

Katka, 14. 3. 2020, 16.02

Já když píšu články, taky u toho mám puštěnou nahlas taneční hudbu, přijde mi, že mi to naopak pomáhá. Asi to pak není taková nuda a jde to rychleji ;o) Každopádně si Kája pořádně nepřečetla zadání a přeložila vše do minulosti, ale něco mělo být v přítomnosti, takže znovu a lépe ;o)

snany, 15. 3. 2020, 3.49

Leňulka, 13. 3. 2020, 18.24

ptala jsem se synovce (v 7. třídě) a posílají jim zadaní a úkoly přes email a je prý toho hodně. U nás se od pondělí zavírá i školka, takže taky budu doma s dcerou a jak to bude s přijímacími testy kvůli mé práci se neví, je těžké to domlouvat dopředu, když člověk neví co bude zítra, když se zavírá postupně všechno možné a omezujou se jízdní řády. No jako nejdřív jsem z nějakého koronaviru měla srandu ale nějak se mi to už přestává líbit

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 19.39

Tak u nás třeba angličtina není zadaná doteď pro 6,7. ani 9.tridy. Pusť si dvtv.cz a to teprve chytneš depresi. Jo a jak nemáme moc nakupovat, tak do 10 dní se plánuje nákupní centra zcela uzavřít, bo je tam hodně mládeže 😎

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 19.45

Tak můžeš nakupovat v malých obchodech, přes internet a v těch nakupacich zůstanou otevřeny ty potravinový obchody...to problém není.

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 19.51

Tak tady žádné malé skoro nejsou a v hrusce a coopu koupíš tak leda cukr 😆

dasza, 13. 3. 2020, 20.26

Jasně..každej to má jinak.pro.me je to lennost..ale já nedělám žádný velký nákupy..nebo resp.me to nezabere moc času...ale mám obchod po cestě do prace.takze stačí vyjet o pár minut dřív a vzít co potrebuju

snany, 13. 3. 2020, 22.08

Přes internet už nakupuje polovina národa

dasza, 13. 3. 2020, 19.52

Obchoďáky jo.ale potraviny ne....ty zůstanou otevřený pořád..

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 20.16

Já si přes nej občas objednavam, ale ne kvůli lenosti, ale ze ten čas, kterej bych strávila velkým nákupem raději travim jinak . Dělám to tak jednou, max. dvakrát za měsíc.

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 20.05

Njn, tak to mas blby, když jses odkazana jen na velký nákupní centra. Internet vám teda taky nefunguje? Navíc jak opakuju, klasicky obchody by teoreticky měli zůstat otevřeny, mívají boční vchody z těch center. Prinejhorsim to bude jakoby Itálii-jeden ven, další dovnitr.

dasza, 13. 3. 2020, 20.13

Rohlík.treba ale nic nemá...teda já tam nikdy neobjednávala..ale říkali to v práci.ze stejně musí do obchodu páč je vyprodaném😂😂 k nám nic nejezdí a já nejsem líná abych musela objednávat přes net..

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 20.26

Momentálně nám neteče voda 😆Jo nakupujeme online, ale čtvrtletně a nemíním platit postovne za každý malý nákup s rychlou expiraci. Taky se mi nelíbí, že s každým "rohlíkem" pojede dodávka 30 km tam a zpět. Ekologie zavři oči. My hladem neumreme, ale zítra nebude po dnešní zprávě v obchodech nic.

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 20.32

U nas ten rohlík nejezdi 30 km (netuším, jak u vás) a vždy ho beru tak, aby jel i někam jinam u nas, takže ve výsledku je to lepší, než kdyby 2-3 rodiny jeli zvlášť sami na velkej nákup. Pro malý si chodím pěšky. Stejně tak když si objednavam přes scuk-ty farmy bych všechny neobjela a takhle to má hodně lidi najednou. Až tu budeme mít lidl, tak i pro velký budu chodit pěšky..

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 20.34

No u nás jezdí z Brna, což je cca 25 km jedna cesta. Tak lidi co jezdí autem na nákup 2 ulice, vůbec nekomentuju.

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 20.37

Tak to uz je hodně, to je fakt moc. Nicméně jen opakuju, ze pro vaši rodinu je podle mě vůbec nic nemění-ve vašim režimu nakupování. Kauf vám nezavrou a co kupujete přes net, budete stále nakupovat, leda ze by klekli kuryri, to by pak nějaký omezení bylo...Proste není důvod k dělání velkých zásob. Jediný omezení by bylo, kdybyste to všichni chytli

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 20.43

No s naší imunitou to snad nechytneme😇

Leňulka, 13. 3. 2020, 22.04

tak u nás žádný nákupní centra nejsou máme tu větnamce, samošky a penáč jj a trafiku a galanterku Jsme v klidu samošky a penny nezavřou jj a lékárnu tu taky máme tu taky nezavřou a zbytek je mi jedno

Katka

Katka, 14. 3. 2020, 9.37

No tak dnes zavřeli i papírnictví, takže když dětem dojdou náplně do pera, tak nám někdo napíše omluvenku do školy?? V prodejně bývalo tak max 8 lidí

Janako

Janako, 13. 3. 2020, 22.34

Tak ono je to těžký,co ty děti mají dělat,když je všude zavřeno?Ještě můžou pařit na PC a na to asi stejně dojde,až ty obchodaky zavřou. A ve velkých městech asi nejsou zrovna zvyklí jít na kolo,ale spíš chodit na sportoviště.

Jarka mmm, 14. 3. 2020, 10.21

Tak můžou trochu zkusit změnit způsob života. Chápu, ze je to těžký, když jsou na něco roky zvykli, ale když jsme to dali my v dětství, tak oni taky.

Katka

Katka, 14. 3. 2020, 10.45

Měnit způsob života můžeš až s určitou dávkou zkušeností a moudrosti, což jako po puberťácích chceš trochu moc. Kája zabíjí čas úlohama do školy, až dojdou bude nuda. Spolužáci jsou asi u babiček, nemá s kým jít ani ven...Na dnešek měly jít s holkama do bazénu...no alespoň, že doma už nám voda zase teče.

dasza, 15. 3. 2020, 12.14

A dneska nám zakázou i tu přírodu..a lidí se zblázni...včetně mě...jako z práce a do prace a být doma..ne nedokážu si to představit ..

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 16.02

Od pondělí bude UčíTelka na Čt (super název 😀)

Eliška Kozlova, 13. 3. 2020, 16.17

Koukala jsem už na 'nábor' to je dobře, ze takhle aktuálně reagují, teď jen ať to děti zaujme

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 18.22

Pro jak staré děti? Pochybuji, že i menšinové směry jako Hejného a genetická metoda. 😇

Eliška Kozlova, 13. 3. 2020, 19.01

Má to být takový střed, měli by se tam střídat různí učitelé, tak uvidíme.

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 19.22

Jj, maj se střídat a pro ruznej věk. Navíc se dá čekat, ze se něco vyroji nominován ČT, těch iniciativ do různých směrů je hodně.

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 19.20

Je pozitivní dopředu automaticky pochybovat . Je to pro různý a já věřím, ze se časem vyrojej i alternativnejsi metody, hejneho má spousta škol.

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 19.36

Tak my telku s učením asi oželíme, stahujeme filmy 😜Mě teda toho učiva zatím nepřijde na 14 dní moc. Pokud bude hezky, radši je pošlu na kolo než sedět u tv, jakože rádoby vzdělávání. To jako přes víkend natočí pořady pro všechny třídy a předměty 🤔

Eliška Kozlova, 13. 3. 2020, 21.46

Katka

Katka, 14. 3. 2020, 9.39

Máme do matiky úlohy hotové, ale došel nám už PS, takže nevím, jestli si jako půjdeme po jednom do školy pro nový, nebo nám pošle kopie stránek.

dasza, 13. 3. 2020, 19.36

To je řešení.posadit dečka před televizí🤦🤦🤦🤦

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 19.42

Tak jasně, ze to není pro každého, ale řešilo se tady i to, ze někdo děti nezvládne učit sám. Pro tyhle případy je to zřejmě hlavně myšleno. A pak třeba pro ty, kteří se chtějí připravovat na prijimacky.

dasza, 13. 3. 2020, 19.51

Nevím.nevidela sem to a asi ani neuvidím..já se s klukem neučíme..úkoly si dělá zásadně když je sám doma.aby SME mohli vypadnout až přijdu z práce...

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 20.02

Však já ti to nenutím a kdybych měla školní děti, tak bych toho taky nevyuzila .

dasza, 13. 3. 2020, 20.12

O ničení není řeč)) jen že je to prostě divný..hnedka dečka cpat k Telce..ale chápu.oni se snaží aby zůstali doma...možná kdyby dali zadarmo data Tarify.pizzu kolu.a chlast..a řekli by skupinky max po 5lidech..dečka se nebudou množit v obchodakach

Jarka mmm, 13. 3. 2020, 20.17

Ono by stačilo v těch centrech vypnout wifinu 😀.

Janako

Janako, 13. 3. 2020, 22.26

Tak spousta z nich tam stejně asi sedí,tak se aspoň budou dívat na něco užitečného.

V007A, 14. 3. 2020, 6.13

Tyjo, dobrej nápad....

snany, 13. 3. 2020, 11.50

U nás učitelka( 3.třída) rozdala dětem v družině ( v úterý) sešity do matematiky a češtiny, úkoly pak přes bakaláře. U nás se s učebnicí moc nepracuje ( učitelka vytváří pracovní listy na měsíční téma) Třeba Vesmír a to se prolíná ve všech předmětech. Teď v "krizi" mají děti dělat cvičení v učebnici, takže trochu jiné učení než na co jsou zvyklé. Vše bylo hrozně narychlo, ještě ráno jsme ve sborovně vtipkovaly

Eliška Kozlova, 13. 3. 2020, 14.25

To je fajn, já jsem právě zvědavá, jak to dopadne. Prý budou úkoly na stránkách školy, nebo možná nějaký odkaz ... Jen doufám, že když samostudium, tak nebudou zasahovat do prázdnin Já byla jako dítě hodně nemocná, učila jsem se hodně doma a nešlo mi to, samé 3-4 zlepšila jsem se až na SŠ a VŠ , takže to nechci podcenit.

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 18.14

S prázdninami uvidíme, prý epidemie opadne až v srpnu dle nejnovějších propočtů. Za 2,5 měsíce vrchol a pak teprve další 2 měsíce pokles. 🙄Více na dvtv.cz.

snany, 13. 3. 2020, 22.02

Tak to nás čekají dlouhé "prázdniny", zase máme jedinečnou šanci vyzkoušet domškolu. A mým snem je mít komunitní školu

Katka

Katka, 14. 3. 2020, 9.41

Tak my jsme s domácí výukou taky v pohodě, dceři už chybí z češtiny jen referát na 27.3. Akorát, že ne každý rodič je doma a má čas s těmi mladšími a hloupějšími každý něco dělat Jeden úkol do češtiny jsme včera dělali ve 3 lidech a se slovníkem, docela hustý a to je 6. třída

Lipi4, 13. 3. 2020, 11.03

1. třída ... hned v úterý dostal syn napsanou práci do konce týdne (13.3.), ale pouze ze základního trojlístku (slabikař, písanka, matika) další učivo příjde dnes odpoledne... Navíc jsme si přidali klíčení semínek (prvouka)... Už jsme si hodili se synem plán zkusit podle možností jeho rozvrh zachovat (pondělí navíc, VV, Úterý , TV, Středa, PC, čtvrtek, Aj, Pátek TV) ... Hudebku a prvouku děláme každý den

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 11.39

Jedete podle rozvrhu? To jste teda hustiii 😆syn si úkoly z tabule neopsal a učitelka se tomu smála, takže co bych se já stresovala.

Lipi4, 13. 3. 2020, 13.20

Jen orientačně, protože bych se zbláznila ... Naše paní učitelka nám to posílá ve WhatsAppové skupině, ktetou máme od září kvůli třídnickým záležitostem.. ... případě potřeby není problém si udělat Skype hodinu navíc, kterou podle nových informací bude mít každý ze třídy jednou týdně, kde zároveň ukáže, že má hotovo (jednou týdně poslat vyfocené úkoly) a bude se na každý týden zadávat básnička, kterou na Skypu dítě odříká a ukáže jak zvládá čtení ...

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 18.25

U nás Skype nee, někdo chce vyplněné oskenivat, většině učitelů stačí ukázat až ve škole. Akorát dcera má psát v pondělí písemku z matiky, což nevím, protože se jí nejde na školní stránky přihlásit 😇Vot těchnika 😆

Eliška Kozlova, 13. 3. 2020, 13.16

U nás bude kámen úrazu Aj už takhle se učí jen ve škole, ja se učila jen Nj a občas si jsou slova podobná, takže ho spíš matu a je to na škodu Docela me překvapilo jak zvladam vyjmenovana slova, zato nasobilku si musim pociatat Prostě raději ať se učí učit sám.

Lipi4, 13. 3. 2020, 13.27

AJ, mají ve škole jen s rodilým mluvčím, což naštěstí díky exšvagrové (lingvistka z USA) můžu taky zajistit (opět přes Skype) .... Takže jedeme podle možností jak to jen jde

Katka

Katka, 13. 3. 2020, 18.17

Měla jsem tady včera kluka na 2 hodiny doučování s úlohama do ang a dnes jednu stredoskolacku s referátem. 😇

dasza, 13. 3. 2020, 14.05

No to by mě mohlo dodržovat rozvrh..dělá si co chce a kdy chce...

nellys, 13. 3. 2020, 11.03

U nás se úkoly zadávají přes bakaláře-elektronickou žákovskou knížku

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů